Przeczytaj oficjalny opis

O szkole komunikacji

Szkoła komunikacji Uniwersytetu Baptist w Hongkongu została założona w 1968 roku. Zapewnia kompleksową ofertę programów komunikacyjnych dostępnych w Hong Kongu na poziomie licencjackim i podyplomowym.

W ramach czteroletniego programu studiów licencjackich dla programu Bachelor of Communication (Honours), Szkoła oferuje trzy wybory głównych i kilka koncentracji w wyspecjalizowanych dziedzinach. Zawierają:

  • Film: Oferuje dwie koncentracje w dziedzinie animacji i mediów oraz filmu i telewizji.
  • Dziennikarstwo: Oferuje trzy koncentracje w dziennikarstwie chińskim, komunikacji danych i mediów oraz dziennikarstwie międzynarodowym.
  • Public Relations i reklama: oferuje trzy koncentracje w reklamie i brandingu, komunikacji organizacyjnej i public relations.

Szkoła prowadzi również samodzielnie finansowane studia licencjackie i wyższe programy dyplomowe. Na poziomie podyplomowym, zakres opcji obejmuje nauczane programy magisterskie z zakresu komunikacji, filmu, telewizji i mediów cyfrowych, produkcji filmowej, telewizji i nowych mediów, międzynarodowych badań dziennikarskich, zarządzania mediami. Istnieją również studia podyplomowe (MPhil i Ph.D).

Szkoła założyła wiele instytutów badawczych i ośrodków, które przyczyniają się do doskonałości w wielu obszarach tematycznych i kultywują badania interdyscyplinarne.

97877_97848_AO8K5684.JPG

Mieści się w specjalnie do tego celu wybudowanym budynku, szkoła ma skuteczny przydział zasobów dydaktycznych, a także dostęp do najnowszych urządzeń. AI Media Research Laboratory i VR

Szkoła utrzymuje bliskie kontakty z mediami i branżami kreatywnymi w Hongkongu. Biorąc pod uwagę jego długą historię i wpływy, nie jest zaskakujące, że wiele z najwyższych stanowisk w tych branżach jest zajętych przez swoich absolwentów z wybitnymi osiągnięciami. Te relacje nie tylko zyskały dobrą reputację w szkole, ale także stworzyły możliwości nawiązania kontaktów dla absolwentów i stanowiły źródło wiedzy dla obecnych studentów.

Forum Alumni Sharing, w którym zasiadają wybitni reżyserzy filmowi, scenarzyści i dyrektorzy kreatywni, którzy ukończyli Szkołę, nagrody 1st Global University Film Awards, Warsztaty z nagrodami dla zwycięzców Pulitzera oraz różne klasy mistrzowskie i seminaria badawcze to przykłady wydarzeń organizowanych przez Szkołę w celu wspierania relacje ze środowiskiem akademickim i branżami, w których studenci będą pracować w przyszłości.

97876_97849_DSC_0302bufaaward.JPG

Wizja i misja

Zgodnie z filozofią "edukacji całego personelu" Uniwersytetu, misją Szkoły Komunikacji jest dostarczanie innowacyjnego podejścia do jej dziedziny oraz budowanie jedności, przywództwa i wzrostu, aby jak najlepiej służyć uczniom i społeczności. W erze informacji i komunikacji silny program komunikacji oznacza instytucję o współczesnym znaczeniu. Student żyjący w XXI wieku powinien rozumieć wiele wymiarów komunikacji, świadomość procesu komunikacji i dobrze rozwinięte umiejętności komunikatora. Taki program kultywuje umysł krytyczny i stymuluje twórczego ducha. Zaangażowani w osiągnięcie doskonałości w nauczaniu, badaniach i usługach, wydział stara się uczynić Szkołę miejscem ciągłego intelektualnego oświecenia i awansu zawodowego.

97879_97850_AO8K5497.JPG

Zgodnie z hołdem Uniwersytetu Baptystycznego w Hong Kongu dla edukacyjnych przedsięwzięć o najwyższej jakości, Szkoła Komunikacji ma następujące cele:

Oświadczenie Wizji

Chcemy być szkołą komunikacyjną z wyboru w Azji, szanowaną za doskonałość w zdolnościach adaptacyjnych, kreatywności, innowacyjności i etycznej praktyce, w kształceniu przyszłych liderów i profesjonalistów w komunikacji, w tworzeniu użytecznej wiedzy o komunikacji i służeniu społeczeństwu poprzez komunikację.

97875_97851_L3JOURNAL_COVER_2835BNNstudiostuwork.jpg

Misja

Staramy się realizować naszą wizję poprzez kształcenie całych osób, innowacyjne badania i aktywną obsługę Hongkongu, Chin i globalnej społeczności.

"Prawda jest cnotą" to nasze motto. Uważamy, że do tej prawdy należy podchodzić poprzez swobodną, ​​odpowiedzialną, skuteczną i zrównoważoną komunikację dokładnych faktów, różnych poglądów i twórczych dzieł. Aby stale podchodzić i podtrzymywać prawdę, dążymy do tego, aby:

  • Wspieranie wybitnych i odpowiedzialnych społecznie liderów społeczności, praktyków i naukowców poprzez wysokiej jakości nauczanie i uczenie się
  • Przekazywanie wiedzy w różnych obszarach komunikacji za pośrednictwem w dużej mierze twórczej i profesjonalnej twórczości
  • Przewidywanie i zaspokajanie zmieniających się potrzeb społeczności lokalnych, regionalnych i globalnych

Ta szkoła oferuje program studiów licencjackich, a mianowicie program Bachelor of Communication (Honours).97878_97852_Keystonedolbyhkbu_20181029_COMD2.jpg

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Hong Kong Baptist University School of Communication

Koncentracja Filmowa i Telewizyjna zapewnia szerokie szkolenia z zakresu filmu, wideo i telewizji, z uwzględnieniem odpowiednich obszarów teorii, historii i praktyki. ... [+]

O

Film Major zapewnia kompleksowe i multidyscyplinarne podejście do edukacji medialnej, która wspiera innowacyjne myślenie i kreatywność. Studenci tego kierunku zostaną poddani intensywnemu szkoleniu zarówno w zakresie praktycznych, jak i teoretycznych wymiarów studiów filmowych i medialnych, pisania scenariuszy, produkcji filmowej i telewizyjnej, animacji, postprodukcji i mediów cyfrowych. Nasze doświadczenie w produkcji filmowej i telewizyjnej oraz kreatywnej technologii pozwala nam kultywować nowe talenty, które przyczynią się do szybko rozwijających się sektorów kreatywnych i gospodarki opartej na wiedzy w Hongkongu, regionie Azji i Pacyfiku i poza nią.... [-]

Hongkong
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Hong Kong Baptist University School of Communication

Studenci kierunku Public Relations skoncentrują się zarówno na krytycznym zrozumieniu, jak i odpowiednich umiejętnościach, aby rozwijać skuteczne kariery w komunikacji ko ... [+]

O

Public Relations i reklama Major zapewnia studentom możliwość prowadzenia sztuki skutecznej zintegrowanej komunikacji w kontekście public relations i reklamowym w różnego rodzaju organizacjach. Studenci zapoznają się z teoriami i praktykami informowania konsumentów o praktykach, usługach lub produktach, przekonują zainteresowane strony do wzajemnego zrozumienia i osiągnięcia dwukierunkowego dialogu w celu zwiększenia zaangażowania marki.

Stężenia

Public Relations i reklama Major oferuje trzy koncentracje: reklama i branding, komunikacja organizacyjna i public relations.

Reklama i branding... [-]
Hongkong
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Hong Kong Baptist University School of Communication

International Journalism Concentration przygotowuje studentów do ważnej roli informowania Hongkongu o świecie i świecie na temat Hongkongu. Podstawową misją programu jest ... [+]

O

Studenci dziennikarstwa Specjalizują się w trzech głównych obszarach: (1) profesjonalnym dziennikarstwie, w którym studenci poznają zasady i umiejętności gromadzenia, prezentowania i tworzenia wiadomości i spraw bieżących; (2) podstawy teoretyczne zawodu, w którym studenci rozwijają konceptualne zrozumienie zawodu i jego roli w społeczeństwie za pomocą kursów prawniczych, etycznych, politycznych, historycznych, ekonomicznych i komunikacji medialnej; oraz (3) uzupełniające badania związku między dziennikarstwem radiowo-telewizyjnym lub internetowym a społeczeństwem, a także sposób, w jaki polityka, rząd, biznes i prawo działają zarówno w społecznościach lokalnych, jak i międzynarodowych.... [-]

Hongkong
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Hong Kong Baptist University School of Communication
Witryna
Telefon
3411 8154