IPB University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

IPB University jest instytucją szkolnictwa wyższego, która produkuje innowacje o jakości uznanej w kraju i za granicą. Od dziesięciu lat (2008-2018) IPB ma najwięcej innowacji w porównaniu z innymi uniwersytetami w Indonezji na podstawie oceny Centrum Innowacji Biznesu - Ministerstwa Badań, Technologii i Szkolnictwa Wyższego Indonezji w najbardziej perspektywicznych innowacjach w Indonezji (39,71% ).

Sukcesu IPB ze wszystkimi jego osiągnięciami nie można oddzielić od wiodącej roli poprzednich Rektorów IPB. Historia przywództwa IPB od czasu do czasu wygląda następująco:

Dr Syarif Thayeb (przewodniczący IPB Prezydium 1963)

Dr AJ Darman (przewodniczący IPB Prezydium 1963)

Dr Tb. Bachtiar Rifai (IPB Rector 1964 - 1965)

Dr. Sajogyo (Rektor IPB 1965–1966)

Dr JH Hutasoit (przewodniczący IPB Presidium 1966)

Dr Toyib Hadiwidjaja (rektor IPB 1966–1971)

Dr. AM Satari (Rektor IPB 1971–1978)

Dr Andi Hakim Nasution (Rektor IPB 1978 - 1987)

Dr Sitanala Arsjad (Rektor IPB 1987 - 1996)

Dr Soleh Solahuddin (rektor IPB 1996-1998)

Dr. RHM Aman Wirakartakusumah (Rektor IPB 1998-2002)

Prof. dr. Ahmad Ansori Mattjik (Rektor IPB 2002 - 2007)

Prof. dr Herry Suhardiyanto (Rektor IPB 2008 - 2012)

Dr. Herry Suhardiyanto (Rektor IPB 2012-2017)

Dr Arif Satria (Rektor IPB 2017-2022)

Realizując hasło „Inspirujące innowacje z uczciwością”, Rektor IPB zachęca obecnie do tworzenia różnych innowacji i odkryć, które przynoszą korzyści społeczności. IPB dąży również do zostania kampusem, w którym rodzą się młodzi przedsiębiorcy, którzy w przyszłości zachęcają do niezależności narodowej.

130437_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpgBrooke Cagle / Unsplash

Wizja

Wizją IPB University na lata 2019-2023 jest: stać się uniwersytetem opartym na badaniach i liderem innowacji w zakresie niezależności narodowej w kierunku uniwersytetu technologiczno-społecznego przedsiębiorczości, który przoduje na poziomie globalnym w dziedzinie rolnictwa, morskiej i tropikalnej biologii.

Mision

Misją IPB University na lata 2019-2023 jest:

  1. Organizowanie szkolnictwa wyższego poprzez wzmocnienie bazy badawczej uniwersytetu w celu uzyskania najlepszych absolwentów techno-socjopreneur, ma szlachetny charakter oparty na wierze i pobożności wobec Boga, wysoki nacjonalizm, kompetencje zawodowe, miękkie umiejętności milenijne, przywództwo, globalny wgląd i stać się wyznacznikiem trendów innowacje i zmiany.
  2. Pionierskie przełomowe i wiodące badania w dziedzinie transformacyjnej nauki i technologii w celu stworzenia jakości zrównoważonego życia oraz innowacji w gospodarce ludzi i przemyśle krajowym.
  3. Zapoznaj się z najnowszymi naukami z zakresu biologii, rolnictwa, gospodarki morskiej i tropikalnej, aby określić trendy współczesnej nauki na poziomie krajowym i globalnym.
  4. Popraw proaktywne usługi, które przyczyniają się i rozwiązują problemy społeczności oraz zwiększają rolę IPB University w określaniu kierunku polityki krajowej.
  5. Wzmocnienie systemu zarządzania State University, który jest w stanie kierować rozwojem nowoczesnych systemów zarządzania szkolnictwem wyższym w erze 4.0.

Cele IPB University na lata 2019-2023 to:

  1. Twórz doskonałych absolwentów techno-socjopreneur, którzy mają szlachetny charakter oparty na wierze i pobożności wobec Boga Wszechmogącego, mają wysoki nacjonalizm, kompetencje zawodowe, milenijne umiejętności miękkie, duszę przywództwa, światopogląd i stają się wyznacznikiem trendów innowacji i zmian.
  2. Twórz transformacyjną naukę, technologię i sztukę, aby stworzyć jakość zrównoważonego życia i konkretne innowacje dla gospodarki ludzi i przemysłu krajowego.
  3. Uczynienie IPB University wyznacznikiem najnowszych nauk w dziedzinie rolnictwa, biologii morskiej i tropikalnej na poziomie krajowym i globalnym.
  4. Uczynienie IPB University uniwersytetem, który proaktywnie rozwiązuje problemy społeczności i pomaga określić kierunek polityki krajowej.
  5. Uczynienie IPB University pionierem w rozwoju nowoczesnego systemu zarządzania szkolnictwem wyższym.

Tożsamość IPB

IPB została założona 1 września 1963 r. Jako forma wizjonerskiego myślenia przywódców narodu i tych, którzy dbają o szkolnictwo wyższe w dziedzinie rolnictwa, więc ten wielki naród ma światowej klasy uniwersytet, który posiada kompetencje w dziedzinie rolnictwa, biologii i różnych dziedzin pokrewnych. Sprawa ta miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego, bioenergii, tworzenia miejsc pracy, eliminacji ubóstwa i ochrony środowiska. Narodziny IPB w dniu 1 września 1963 r. Na podstawie decyzji Ministra Szkolnictwa Wyższego i Nauki nr 91/1963, która została później zatwierdzona przez pierwszego prezydenta Indonezji decyzją nr. 279/1965

Slogan

Inspirowanie innowacyjności z uczciwością w rolnictwie, oceanie i naukach biologicznych dla zrównoważonego świata

Życie w kampusie

Sztuka

IPB University aktywnie uczestniczy w ochronie sztuki i kultury Indonezji. Uczelnia posiada Dział Aktywności Studenckiej (UKM) dla studentów, którzy mają wspólne zainteresowania sztuką, takich jak Lingkung Seni Sunda (Lises) UKM, Gentra Kahneman, Music Agriculture X-pression (Max !!) UKM i IPB Student Choir (PSM ) Agriaswara. Ponadto istnieją również inne działania związane ze sztuką i kulturą, do których studenci mogą dołączyć na IPB University . Jednym z nich jest Gebyar Nusantara.

Sport

„Mens Sana in Corpore Sano”, w zdrowym ciele jest silna dusza. Życie w zatłoczonym świecie wykładów nie powoduje, że studenci IPB University zapominają o ćwiczeniach. Oprócz dostępności różnych obiektów sportowych zarządzanych przez Wydział Sportu i Sztuki, zajęcia sportowe wśród studentów również żyją z powodu obecności kilku jednostek aktywności studentów (UKM) na boisku sportowym.

Społeczność studencka

Pośredni udział w kampusach buduje wśród studentów ducha przywództwa i profesjonalizmu. Studenci mogą rozwijać potencjał przywódczy i profesjonalizm poprzez różne organizacje kampusowe, w tym Student Board Board (BEM), Student Representative Council (DPM), Student Activity Unit (UKM), Student Association (Himpro) i Community.

Badanie terenowe

Życie studenckie jest ściśle związane z praktyką w terenie zgodnie z prowadzoną dziedziną naukową. Ćwiczenie ma na celu pogłębienie materiału, aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć praktykę w życiu codziennym.

Akademik

IPB University wymaga od studentów pierwszego roku życia w akademikach na kampusie. To rozporządzenie jest motywowane różnymi regionami pochodzenia studentów IPB University . Dzięki szerokiej różnorodności etnicznej i kulturowej IPB University można uznać za miniaturę Indonezji. Ta różnorodność kulturowa była następnie zarządzana przez IPB University za pomocą inżynierii społecznej w formie obowiązkowych zasad akademika dla nowych studentów.

Lokalizacje

Dramaga

Address
Kampus IPB Dramaga, Bogor
Dramaga, West Java, Indonezja

Bogor

Address
IPB Campus Baranangsiang
Jl Padjajaran Bogor

Bogor, West Java, Indonezja

Bogor

Address
Jl. Burangrang No.6, RT.03/RW.03, Babakan, Kecamatan Bogor Tengah, Kota Bogor, Jawa Barat 16128
Bogor, West Java, Indonezja

Bogor

Address
School of Business IPB
Gedung SB-IPB Kampus IPB Gunung Gede, Jl. Raya Pajajaran, RT.03/RW.06

Bogor, West Java, Indonezja

Bogor

Address
Gedung SB-IPB Kampus IPB Gunung Gede, Jl. Raya Pajajaran, RT.03/RW.06
Bogor, West Java, Indonezja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium