Przeczytaj oficjalny opis

Dlaczego warto wybrać studia licencjackie w języku angielskim na Ritsumeikan University ?

Programy licencjackie oparte na języku angielskim umożliwiają dostęp do różnorodnych kursów akademickich dla studentów bez lub z ograniczoną znajomością języka japońskiego.

Po zapisaniu się studenci zagraniczni będą mieli okazję uczyć się japońskiego w / poza programem nauczania.

Różnorodność studentów jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech RU. W 2019 r. 2441 studentów z 66 krajów szukających dyplomów studiuje w naszych programach magisterskich i licencjackich. RU zawsze daje możliwość poznania studentów z całego świata i różnych kultur. Różnorodność studentów sprawia, że życie na uniwersytecie jest ekscytujące i przyczynia się do owocnej działalności akademickiej w Japonii.

Ritsumeikan University ma cztery kampusy w regionie Kansai. W trzech z tych kampusów oferowane są angielsko-średnie studia licencjackie. Global Studies Major i Joint Degree Programme znajdują się w Kinugasa Campus w północno-zachodnim mieście Kioto. Studia nad polityką wspólnotową i regionalną oraz Globalne Sztuki Liberalne odbywają się w Osaka Ibaraki Campus, który został otwarty w 2015 r. W Ibaraki City, Prefektura Osaka. Kurs Informatyki i Inżynierii Systemów odbywa się w kampusie Biwako - Kusatsu w Kusatsu City, Shiga Prefecture. Trzy miasta są w zasięgu ręki. Kyoto do Ibaraki (Osaka) i Kusatsu (Shiga) zajmuje tylko 20-30 minut pociągiem.

Ritsumeikan University zawarł umowy o studiach za granicą z ponad 120 uniwersytetami w 32 krajach i regionach. Studenci są zachęcani do udziału w programach studiów za granicą lub pracach terenowych za granicą, w zależności od kierunków i dziedzin akademickich. Ponadto RU prowadzi program podwójnych studiów licencjackich (DUDP), w którym studenci mogą zdobywać stopnie licencjackie zarówno od RU, jak i od pokrewnych uniwersytetów.

RU oferuje wiele programów, takich jak wolontariat poza kampusem, staże, działania wspierające rówieśników na terenie kampusu oraz różnego rodzaju kluby i koła prowadzone przez studentów. Studenci zagraniczni z wizą studencką mogą ubiegać się o stypendia na zmniejszenie czesnego. Zakwaterowanie w umeblowanym apartamencie lub w akademiku poza kampusem jest dostępne dla studentów bez wcześniejszego doświadczenia mieszkających w Japonii. Dzięki temu studenci studiów licencjackich w języku angielskim mają dobre warunki do skoncentrowania się na nauce i codziennej komunikacji z innymi uczniami.

- Program redukcji czesnego

Poniżej znajduje się informacja o programie obniżenia czesnego za przyjęcie do 2020 roku.

 • Zniesienie 100% czesnego
 • 50% zniżki na naukę
 • 20% zniżki na naukę

Zmniejszenie czesnego jest oferowane początkowo na jeden rok, na podstawie oceny przyjęć studentów. W drugim i kolejnych latach obniżenie czesnego jest przyznawane na podstawie ocen uczniów w poprzednim roku studiów. To stypendium może się zmienić, więc Złóż wniosek jak najwcześniej.

Ritsumeikan University w skrócie

 • Ritsumeikan University został wybrany przez japoński rząd jako jeden z uniwersytetów do "Top Global University Project" w 2014 roku. Wybrane uniwersytety są zobowiązane do aktywnego promowania globalizacji wśród japońskich uniwersytetów.
 • Założona w 1900 r. Ritsumeikan szczyci się historią prawie 120 lat.
 • RU to zintegrowany uniwersytet z 16 szkołami wyższymi i 22 szkołami wyższymi.
 • Mamy 4 kampusy w mieście Kioto, prefekturze Kioto, Kusatsu City, prefekturze Shiga i prefekturze Ibaraki City w Osace .
 • RU ma ogólnoświatową sieć absolwentów z 24 zagranicznymi oddziałami.
 • 2441 międzynarodowych studentów z 66 krajów, a także 180 zagranicznych studentów z 27 krajów.
 • RU zajęło pierwsze miejsce wśród najbardziej zagranicznych członków wydziału na japońskim uniwersytecie.
 • RU ma globalną sieć 441 instytucji partnerskich na całym świecie. Mamy także umowy o studiach za granicą ze 137 uniwersytetami w 30 krajach i regionach.
 • 99% studentów zagranicznych w angielskich średnich programach, którzy ubiegali się o stypendia, otrzymało pomoc finansową.
 • Ponad 95% międzynarodowych absolwentów z powodzeniem zdobyło pracę.
 • RU uplasowała No.3 w QS ocenami zatrudnienia absolwentów 2015 (pilot) wśród japońskich uczelni prywatnych.
 • RU ma 450 klubów studenckich i kółek wszelkiego rodzaju, w tym sport, sztukę, kulturę japońską i wszystko pomiędzy.
 • RU zajęło pierwsze miejsce w badaniach zleconych przez sektor prywatny w całym kraju.
Programy prowadzone przez:
 • Język angielski
 • Język japoński

Ta szkoła oferuje również:


Ritsumeikan University

The College of Global Liberal Arts zapewnia studentom kompleksowe wykształcenie sztuk wyzwolonych w języku angielskim wymagane w naszych zglobalizowanych czasach. Program ... [+]

Podwójny program studiów licencjackich

Program ten daje studentom możliwość ukończenia dwóch studiów licencjackich z dwóch uniwersytetów: Ritsumeikan University (RU) i The Australian National University (ANU). Obie uczelnie oferują ponad 16 kursów, które można zaliczyć na innych uczelniach partnerskich i są uznawane za zaliczone na poczet stopnia. Stopień Bachelor of Global Liberal Arts jest przyznawany przez RU i Bachelor of Asia Pacific Affairs od ANU.

Przegląd programu

Słowa kluczowe: zmiana społeczna z AI, ewolucja gospodarki rynkowej, projektowanie i społeczeństwo, historia współczesnego świata, kulturoznawstwo, medioznawstwo, współczesna Japonia, staż,... [-]

Japonia Osaka
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ritsumeikan University

Wspólne programy studiów to wspólne stopnie naukowe oferowane przez dwie różne uczelnie z systemami wsparcia edukacyjnego i studenckiego zaprojektowanymi w celu rozwijani ... [+]

W kwietniu 2018 r., W 30. rocznicę, College of International Relations ustanowił wspólny program studiów z School of International Service, American University (AU). Będąc pierwszym wspólnym programem studiów licencjackich pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Japonią, program ten kładzie duży nacisk na znaczenie poznawania zarówno zachodniej, jak i nie-zachodniej perspektywy zbliżania się międzynarodowych studiów w sensie globalnym. Będzie kultywował globalnie myślących liderów, którzy mogą odgrywać aktywną rolę na arenie międzynarodowej.

Przegląd programu:

Wspólne programy studiów to wspólne stopnie naukowe oferowane przez dwie różne uczelnie z systemami wsparcia edukacyjnego i studenckiego zaprojektowanymi w celu rozwijania absolwentów, których umiejętności i wiedza są pożądane. Ten nowy i ekscytujący program oferuje studentom szansę pełnego zanurzenia się w kulturach i środowiskach edukacyjnych Japonii i Stanów Zjednoczonych, RU i AU. Podczas dzielenia się treścią kursu GS w RU i kursu IR w AU, studenci będą również brać udział w zajęciach kohortowych razem ze studentami AU w RU i AU.... [-]

Japonia Kyoto Stany Zjednoczone Washington
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ritsumeikan University

W dzisiejszym świecie prawie wszystkie kwestie są globalne i złożone. Zdolność do rozumienia i analizowania spraw globalnych z perspektywy interdyscyplinarnej będzie niez ... [+]

College of International Relations ma na celu pomóc studentom w rozwijaniu umiejętności i wiedzy niezbędnych w naszym szybko zmieniającym się zglobalizowanym świecie: kreatywności, umiejętności myślenia i działania w skali globalnej, umiejętności językowych i komunikacyjnych oraz zrozumienia różnych kultur.

Omówienie programu:

Program ma być elastyczny, a uczniowie mogą zaprojektować swoje programy nauczania w oparciu o ich zainteresowania i cele zawodowe. W pierwszym roku uczniowie biorą udział w wielu kursach wprowadzających i podstawowych, a także kursach umiejętności akademickich, które stanowią podstawę ich studiów. Od drugiego roku studenci rozpoczynają studia na kierunkach studiów podstawowych i terenowych z poniższej listy. Studenci drugiego roku biorą także udział w praktycznej grze Global Simulation Gaming, której uczniowie wspólnie z japońskimi studentami. W trzecim roku kontynuują oni pogłębianie studiów, w szczególności poprzez seminarium zaawansowane, przed napisaniem pracy dyplomowej na czwartym roku studiów.... [-]

Japonia Kyoto
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ritsumeikan University

Kolegium Nauk o Polityce zostało utworzone w 1994 roku w odpowiedzi na rosnącą potrzebę interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania coraz bardziej złożonych problemów ... [+]

Kolegium Nauk o Polityce zostało założone w 1994 roku w odpowiedzi na rosnącą potrzebę interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania coraz bardziej złożonych problemów społecznych. Policy Science to dziedzina akademicka, która stara się wyjaśnić przyczyny tych problemów społecznych i odkrywać rozwiązania w sposób, który zaspokoi maksymalną liczbę członków lub interesariuszy w społeczeństwie.

Omówienie programu:

Starannie sformułowane, dobrze wdrożone polityki mają moc przekształcania życia ludzi. Studenci politologii uczą się, jak uwolnić tę moc, łącząc zaawansowaną wiedzę akademicką w kilku dyscyplinach, koncentrując się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów. Zagadnienia takie jak ubóstwo, zmiany demograficzne, urbanizacja i zmiany środowiskowe są uznawane za globalne wyzwania, ale wszystkie wymagają odpowiedzi na miejscu. Nauka o polityce łączy globalnych i lokalnych, kultywujących zaawansowanych praktyków do dostarczania kreatywnych rozwiązań, które spełniają wszystkie zainteresowane strony.... [-]

Japonia Osaka Kyoto
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ritsumeikan University

Studenci kursu informatyki i inżynierii rozwijają umiejętności inżynierii systemów informatycznych niezbędne do pracy w dowolnym miejscu na świecie i przynoszą wyobraźnię ... [+]

Nowoczesne systemy informacyjne są opracowywane przez różne międzynarodowe zespoły z wielu krajów; Granice polityczne i kulturowe nie są już granicami. Głównym celem edukacji w zakresie Systemów Informacyjnych i Inżynierii (ISSE) jest kształcenie ludzi, którzy mogą pracować w tym szybko rozwijającym się świecie technicznym, jako członkowie zespołu, jako innowatorzy i jako liderzy.

Omówienie programu:

Studenci kursu informatyki i inżynierii rozwijają umiejętności inżynierii systemów informatycznych niezbędne do pracy w dowolnym miejscu na świecie i przynoszą wyobraźnię i kompetencje techniczne do każdego rodzaju projektu i organizacji, przy jednoczesnym utrzymaniu potężnych korzyści wynikających z ich unikalnych osobowości i kultur. Program opiera się na podstawach inżynierii i technicznej kompetencji do elastycznego działania z ciągle zmieniającym się sprzętem, oprogramowaniem i potrzebami użytkowników.... [-]

Japonia Kusatsu Kyoto
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
56-1 Tojiin Kitamachi, Kita Ward, Kyoto, Kyoto Prefecture 603-8577, Japan
Kyoto, Kyoto Prefecture, JP
Social Media
Location address
Osaka, Osaka Prefecture, JP