Ritsumeikan University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Dlaczego warto wybrać studia licencjackie w języku angielskim na Ritsumeikan University ?

Programy licencjackie oparte na języku angielskim umożliwiają dostęp do różnorodnych kursów akademickich dla studentów bez lub z ograniczoną znajomością języka japońskiego.

Po zapisaniu się studenci zagraniczni będą mieli okazję uczyć się japońskiego w / poza programem nauczania.

Różnorodność studentów jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech RU. W 2019 r. 2441 studentów z 66 krajów szukających dyplomów studiuje w naszych programach magisterskich i licencjackich. RU zawsze daje możliwość poznania studentów z całego świata i różnych kultur. Różnorodność studentów sprawia, że życie na uniwersytecie jest ekscytujące i przyczynia się do owocnej działalności akademickiej w Japonii.

Ritsumeikan University ma cztery kampusy w regionie Kansai. W trzech z tych kampusów oferowane są angielsko-średnie studia licencjackie. Global Studies Major i Joint Degree Programme znajdują się w Kinugasa Campus w północno-zachodnim mieście Kioto. Studia nad polityką wspólnotową i regionalną oraz Globalne Sztuki Liberalne odbywają się w Osaka Ibaraki Campus, który został otwarty w 2015 r. W Ibaraki City, Prefektura Osaka. Kurs Informatyki i Inżynierii Systemów odbywa się w kampusie Biwako - Kusatsu w Kusatsu City, Shiga Prefecture. Trzy miasta są w zasięgu ręki. Kyoto do Ibaraki (Osaka) i Kusatsu (Shiga) zajmuje tylko 20-30 minut pociągiem.

Ritsumeikan University zawarł umowy o studiach za granicą z ponad 120 uniwersytetami w 32 krajach i regionach. Studenci są zachęcani do udziału w programach studiów za granicą lub pracach terenowych za granicą, w zależności od kierunków i dziedzin akademickich. Ponadto RU prowadzi program podwójnych studiów licencjackich (DUDP), w którym studenci mogą zdobywać stopnie licencjackie zarówno od RU, jak i od pokrewnych uniwersytetów.

RU oferuje wiele programów, takich jak wolontariat poza kampusem, staże, działania wspierające rówieśników na terenie kampusu oraz różnego rodzaju kluby i koła prowadzone przez studentów. Studenci zagraniczni z wizą studencką mogą ubiegać się o stypendia na zmniejszenie czesnego. Zakwaterowanie w umeblowanym apartamencie lub w akademiku poza kampusem jest dostępne dla studentów bez wcześniejszego doświadczenia mieszkających w Japonii. Dzięki temu studenci studiów licencjackich w języku angielskim mają dobre warunki do skoncentrowania się na nauce i codziennej komunikacji z innymi uczniami.

- Program redukcji czesnego

Poniżej znajduje się informacja o programie obniżenia czesnego za przyjęcie do 2020 roku.

 • Zniesienie 100% czesnego
 • 50% zniżki na naukę
 • 20% zniżki na naukę

Zmniejszenie czesnego jest oferowane początkowo na jeden rok, na podstawie oceny przyjęć studentów. W drugim i kolejnych latach obniżenie czesnego jest przyznawane na podstawie ocen uczniów w poprzednim roku studiów. To stypendium może się zmienić, więc Złóż wniosek jak najwcześniej.

Ritsumeikan University w skrócie

 • Ritsumeikan University został wybrany przez japoński rząd jako jeden z uniwersytetów do "Top Global University Project" w 2014 roku. Wybrane uniwersytety są zobowiązane do aktywnego promowania globalizacji wśród japońskich uniwersytetów.
 • Założona w 1900 r. Ritsumeikan szczyci się historią prawie 120 lat.
 • RU to zintegrowany uniwersytet z 16 szkołami wyższymi i 22 szkołami wyższymi.
 • Mamy 4 kampusy w mieście Kioto, prefekturze Kioto, Kusatsu City, prefekturze Shiga i prefekturze Ibaraki City w Osace .
 • RU ma ogólnoświatową sieć absolwentów z 24 zagranicznymi oddziałami.
 • 2441 międzynarodowych studentów z 66 krajów, a także 180 zagranicznych studentów z 27 krajów.
 • RU zajęło pierwsze miejsce wśród najbardziej zagranicznych członków wydziału na japońskim uniwersytecie.
 • RU ma globalną sieć 441 instytucji partnerskich na całym świecie. Mamy także umowy o studiach za granicą ze 137 uniwersytetami w 30 krajach i regionach.
 • 99% studentów zagranicznych w angielskich średnich programach, którzy ubiegali się o stypendia, otrzymało pomoc finansową.
 • Ponad 95% międzynarodowych absolwentów z powodzeniem zdobyło pracę.
 • RU uplasowała No.3 w QS ocenami zatrudnienia absolwentów 2015 (pilot) wśród japońskich uczelni prywatnych.
 • RU ma 450 klubów studenckich i kółek wszelkiego rodzaju, w tym sport, sztukę, kulturę japońską i wszystko pomiędzy.
 • RU zajęło pierwsze miejsce w badaniach zleconych przez sektor prywatny w całym kraju.

Lokalizacje

Kioto

Address
56-1 Tojiin Kitamachi, Kita Ward, Kyoto, Kyoto Prefecture 603-8577, Japan
Kioto, Prefektura Kioto, Japonia

Osaka

Address
Osaka, Prefektura Osaka, Japonia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium