Amman Arab University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Amman Uniwersytet Arab (AAU) powstała w 1999 roku jako prywatna (non-profit) Uczelnia specjalizuje się w studia podyplomowe pod tytułem "Amman Arab Uniwersytetu Studiów Podyplomowych". Był to pierwszy uniwersytet w Jordanii zaoferować Ph.D. programy. W 2009 roku Uniwersytet przyznał pierwszą poprawkę studentów studia licencjackie, a jego nazwa została zmieniona na "Uniwersytecie Amman Arab".

Uczelnia uzyskała ogólną i prywatną akredytację Komisji Akredytacyjnej Szkolnictwa Wyższego (HEAC) w Jordanii i jest członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów arabskich.

Uczelnia dąży do poprawy jakości edukacji i koncentruje się na zapewnieniu studentom wiedzy i umiejętności, aby być aktywnym i skutecznym członkiem społeczeństwa. Grupa uczonych i specjalistów akademickich ustanowił uniwersytet, aby być światłem wiedzy oraz skutecznie i wydajnie funkcjonować przy wysokiej integralności na poziomie światowym. Ponadto, istnieje potrzeba od instytucji szkolnictwa wyższego dla absolwentów z wybitnych umiejętności, aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom.

Amman Uniwersytet Arab dostarczyła na rynki lokalne i krajowe z wybitnych absolwentów i wykwalifikowanych. Łączna liczba studentów, którzy ukończyli studia na Uniwersytecie we wszystkich programach przekracza 7000.

Mamy 90 wybitnych członków wydziału w pełnym wymiarze godzin, którzy ukończyli renomowane uniwersytety i 522 studentów studiów licencjackich i 449 doktorantów.

Uniwersytet znajduje się na ulicy Jordan MOBIS z pięknym widokiem Ammanu (stolica), Al-Balqa i Jerash. Uczelnia jest zbudowany na 122 akrach i budynków Uniwersytetu są przegubowo i miesza z oryginalności i nowoczesności, a lokalizacja jest około 12 kilometrów na północ od stolicy Ammanie. Uczelnia jest w nowoczesnym warunki urządzeń i zasobów w celu zaspokojenia potrzeb nauczania i badań naukowych.

Misja i Vission

VISION:

Dobrze znany uniwersytet lokalny i regionalny na wysokiej jakości nauczania, badań i pracy społecznej.

MISJA:

Aby wyprodukować absolwentów, którzy są krytyczne myśliciel, twórcze, a przez całe życie uczący i wyposażone w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im konkurować na rynku i stać się liderami w swoich społecznościach, w celu wspierania badań i innowacji z wykładowców i studentów i rozpowszechniania uzyskanej wiedzy, promowanie ciągłej poprawy jakości i budować skuteczną współpracę ze społecznością.

Lokalizacje

Amman

Address
Amman Arab University
PO Box 2234
Jordan Street-Mobis

Amman, Gubernatorstwo Ammanu, Jordania