Przeczytaj oficjalny opis

Historia CMU

Kanadyjska mennonici Uniwersytet jest wynikiem fuzji trzech uczelni: mennonitów Bracia Bible College / Concord College (est. 1944); Kanadyjska mennonici Bible College (est. 1947); i Menno Simmons College (est. 1989).

Początki CMU wrócić do początku 1990, gdy ludzie ze środowiska biznesu oraz z czterech szkół mennonitów w Manitoba-CMBC, Concord College, Steinbach Bible College i Menno Simmons College-met rozmawiać między mennonitów współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego , Doprowadziło to do formalnych dyskusji wśród uczelni, począwszy od 1995 roku. Steinbach Bible College wycofał się z procesu w 1996 roku.

W sierpniu 1998 roku rząd ogłosił statut Manitoba do stworzenia na poziomie uniwersyteckim, stopień-przyznania federacji uczelni mennonitów. W dniu 18 listopada 1998 roku, trzy uczelnie podpisały protokół porozumienia, co oznacza ostateczną zgodę na utworzenie federacji. 4 maja 1999 roku, umowę na zakup 500 Shaftesbury została zawarta. Szkoła mennonicki Federacja zaczęła oferować swoje nowe, wspólnie sponsorowanych programów akademickich we wrześniu 1999 roku. Do września 2000 roku, oraz Concord College CMBC się razem na wspólnym terenie kampusu przy 500/600 Shaftesbury Boulevard. (Menno Simons College pozostał w centrum Winnipeg w kampusie CMU na Uniwersytecie Winnipeg.) W październiku 2008 roku, CMU została członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów i Szkół Kanada (obecnie znany jako uniwersytetów w Kanadzie).

Każda z uczelni założycielskich ma swoją własną historię. Jednak od samego początku, poszczególne historie często przecinają i są teraz częścią wspólnej historii-opowieść o tym, jak Bóg doprowadził ich do wspólnej pracy na wspólnej misji edukacyjnej zwanej CMU.

Misja

CMU to innowacyjna uczelnia chrześcijańska, zakorzeniona w tradycji anabaptystów mennonitów, wzruszony i zwerbowany przez życie i nauki Jezusa Chrystusa. Poprzez nauczanie, badania i usługi CMU inspiruje i wyposaża kobiety i mężczyzn do życia usług, przywództwa i pojednania w Kościele i społeczeństwie.

Misja CMU jest, podobnie jak w każdej organizacji, jest jak gęsto cewki z potencjałem i obowiązku wiosny do życia w tętniącej życiem szereg programów i projektów, rozmowach i zobowiązań. Misja CMU jest z góry i tam w jego odrębności. Wierność historii Bożego tworzenie i przekształcanie pracy przez Jezusa Chrystusa jest bicie serca, uważności i motywujący impuls do serwisu, przywództwa i pojednania, przez które CMU uczestniczy w kościele i społeczeństwie.

Na CMU, pojednanie jest praca naukowa z różnego rodzaju społecznych, osobistych, teologicznych, interpersonalnych, artystycznych, fizycznych i środowiskowych wymiarów, aby wymienić tylko kilka. Pojednanie, jak edukacja, jest zawsze o "rozumienie budowlanych." I "rozumienie budowlanych" jest zawsze o angażowanie się w zarówno wiedzy i relacji, sposoby widzenia, zaangażowanie i dzielenie się w świecie, który jest cudowne, że jest zmartwiony, i że kiedykolwiek potrzebuje naszą najlepszą opiekę i wyobraźnię.

Wyrażenie "zakorzenione w tradycji anabaptystów mennonitów" jest chyba najbardziej zbliżył się przez świadectwo uczniów CMU. Co łapie się w ich umysłach i sercach ich jednocześnie jest spójność i zgodność między tym, co profesorowie uczą się w klasie i jak te "nauczycielami życia" go o codziennym życiu. Silne przekonania do pojednania i uczciwości w życiu i wierze byli na czele powstania anabaptystów w XVI wieku. Integracja działań i spowiedzi nadal ważne dziś, podobnie jak praktyki społecznej rozeznania w zatrzymaniu, co jest prawdą. Przekonania te proponują odważne lukę i dynamiczny wolność, a te formy głęboko i tylko poprzez relacje zaufania. To jest w relacji zaufania i rozeznawania wspólnotowego, że CMU rozumie się być uniwersytet związane z Kościołem, zapewniając forum stałego dialogu w sprawie, jak razem jesteśmy powołani, by mówić łaskę i uchwalić pojednania w Kościele, w społeczeństwie i na świecie, jak my wiem to.

Z przepływu tej misji, CMU ustanowił cztery zobowiązań, które charakteryzują jego pracy we wszystkich swoich programów i działań:

Kształcenie na rzecz Pokoju i Sprawiedliwości

Zobowiązanie do edukacji dla pokoju i sprawiedliwości kolorów wszystkich naszych programów i nasze życie instytucjonalnej jako całości i jest bezpośrednio reprezentowana w niektórych programach sygnatur oraz w pracach kilku naszych instytutów (np, Canadian School of budowania pokoju).

Nauka poprzez myślenia i działania

Analiza akademicki uzupełniają empirycznej nauki w sposób, który kształtuje zarówno myślenia i życia, szczególnie za pośrednictwem naszego practica, Outtatown, co-op i staże.

Hojny gospody ... Radykalny Dialog

CMU zaprasza wszystkich, gdyż sprzyja dialog całej przepaściami religijnych, ekonomicznych, społecznych, politycznych, etnicznych, narodowych i kulturowych, które dzielą ludzkość, w Ameryce Północnej i na arenie międzynarodowej.

Modelowanie Invitational Społeczność

CMU łagodzi indywidualizmu czasu przy modelowaniu i pielęgnowaniu społeczności Invitational, które są zróżnicowane jednak uczyć się razem, w których ludzie wspierają się nawzajem, i które sprzyjają współczucie i stanowią nadzieję dla tych w nich i nie tylko.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BA

Canadian Mennonite University

Redekop Szkoła Biznesu jest rozwój potencjału przyszłych liderów biznesu, aby zgromadzić dźwięku praktyki biznesowe z zobowiązań wiary, hojności i usług. ... [+]

Redekop Szkoła Biznesu jest rozwój potencjału przyszłych liderów biznesu, aby zgromadzić dźwięku praktyki biznesowe z zobowiązań wiary, hojności i usług.

Zysk Perspektywa

W klasie i poza nią, studenci zbadania złożoność biznesu i podejmowania mądrych decyzji etycznych. Nauczanie i mentoringu przez profesorów, właścicieli firm i nie dla liderów profit, wraz z programem przedsiębiorca-in-residence, staże praktyka, klubu biznesu na terenie kampusu, międzynarodowe możliwości nauki i możliwości doświadczenia co-op, budować wzbogacony podstawą uczenia się.

Studenci są przygotowani do kariery w globalnym środowisku biznesowym, jak uczą w ramach interdyscyplinarnego programu biznesowego. Mają oni możliwość uczestniczenia w wielu międzynarodowych kursach podróży, które od mikrofinansowania i rozwoju w Ameryce Łacińskiej do biznesu w Unii Europejskiej. Studenci będą również korzystać z rozległej sieci organizacji międzynarodowych, które partnerzy CMU z całego świata, aby stworzyć stażu lub możliwości rozwoju kariery zawodowej.... [-]

Kanada Winnipeg
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
120 godziny
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Canadian Mennonite University

Międzynarodowe badania rozwojowe (IDS) jest badaniem ubóstwa, nierówności i jak tworzyć zmiany i uczynić świat lepszym miejscem do życia. Studenci zbadać etyki około co t ... [+]

Międzynarodowe badania rozwojowe (IDS) jest badaniem ubóstwa, nierówności i jak tworzyć zmiany i uczynić świat lepszym miejscem do życia. Studenci zbadać etyki około co to właściwie oznacza niesienie pomocy komuś, żyjących w ubóstwie, a także najlepsze praktyki w zmniejszaniu ubóstwa i czyni różnicę długoterminowego w życiu ludzi.

Sprawiedliwości żywności, katastrofy, kanadyjska polityka pomocy, ochrony środowiska, zbrojnych konfliktów, choroby, i edukacja to przykłady tematów, które IDS dotyka. Zarówno trzyletnie i czteroletnie Bachelor of Arts na kierunku Międzynarodowych Studiów Rozwoju zapewnić szerokość narażenia na nauki humanistyczne, nauki i nauk społecznych, i to znaczną głębokość w IDS. Ten ważny jest przeznaczony dla studentów zainteresowanych w globalnej sprawiedliwości, obywatelstwa oraz zrównoważonego rozwoju. Te stopnie przygotowanie studentów oraz dla każdego obszaru zatrudnienia lub powołania z cennych umiejętności, komunikacji, piśmie, analitycznej, krytycznego myślenia i organizowania. Trzy- lub czteroletnie BA w IDS służy również jako solidnej podstawy do rozpoczęcia w profesjonalnych badań, takich jak rozwój społeczności, polityki społecznej, pracy socjalnej, prawa, i tak dalej.... [-]

Kanada Winnipeg
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Canadian Mennonite University

Czy możesz sobie wyobrazić, w jaki sposób muzyka może zaoferować wizję piękna w zniszczonym świecie, pomoże nam usłyszeć głosy tych, różnią się od siebie, nas przemienić, ... [+]

Czy możesz sobie wyobrazić, w jaki sposób muzyka może zaoferować wizję piękna w zniszczonym świecie, pomoże nam usłyszeć głosy tych, różnią się od siebie, nas przemienić, i być postrzegane jako dar Boga? Studia muzyczne bilans rygorystycznej dyscypliny obok twórczej wyobraźni i chęć do doskonałości artystycznej i pasją obok współczucie i wrażliwość na ludzkie potrzeby. Stężenie to wydajność, edukacji muzycznej, muzykologię, posługę muzyczną oraz kompleksowe badania.

Bachelor of Music to profesjonalny program oferuje następujące stężenia: edukacja muzyczna, Ministerstwo muzyki, muzykologii, wydajności i kompleksowe. Uczniowie są w stanie wykonać jedno lub większą liczbę stężeń w ich stopni. Absolwenci tych stężeń często podjąć studia przed rozpoczęciem kariery zawodowej w dziedzinie muzyki. Chociaż te stężenia są określone jako ścieżki kariery, te stopnie są również cenne jako ogólne sztuk stopni. B.Mus. Absolwenci często są uznawane za zdyscyplinowany, dobrze wykształceni, a ludzie z wyobraźnią, z kompetencji do służenia społeczeństwu dobrze w wielu różnych dziedzinach.... [-]

Kanada Winnipeg
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
8 - 24 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Canadian Mennonite University

Czy śpiewanie "This Little Light of Mine" naprawdę pomóc ktoś ponownie nauczyć się mówić, po postrzelony w głowę przez obszar Broca? Jak muzyka może interwencje oparte na ... [+]

Czy śpiewanie "This Little Light of Mine" naprawdę pomóc ktoś ponownie nauczyć się mówić, po postrzelony w głowę przez obszar Broca? Jak muzyka może interwencje oparte na poprawę funkcjonowania i jakości życia pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera? Muzyka mogłaby być realną alternatywą dla leków lub innych rodzajów terapii w leczeniu zaburzeń nastroju? Jak muzyka wpływa na rozwój u dzieci?

Jeśli którekolwiek z tych pytań Cię zainteresować, rozważyć zapisanie w programie muzykoterapii CMU jest, akredytowane przez Stowarzyszenie Canadian dla Muzykoterapii (CAMT).

Program ten jest przeznaczony dla studentów zainteresowanych karierą w muzykoterapii. Muzykoterapeuci używać muzyki w umiejętny, systematyczny sposób do promowania pozytywnych zmian w psychicznej, fizycznej, emocjonalnej lub duchowej funkcjonowania jednostek i grup. Możliwości zatrudnienia dla terapeutów muzycznych istnieje w ośrodkach zdrowia psychicznego, domach opieki, szpitalach, szkołach, domach grupowych, oraz wiele innych ustawień. Jak dobrze, wielu terapeutów muzyki rozwijać własne prywatne praktyki. Oczekuje się, że terapeuci Muzyka należy spełnić i wszechstronnych muzyków z solidnych podstaw w badaniu prawidłowego i nieprawidłowego rozwoju człowieka, w uzupełnieniu do ich umiejętności muzykoterapii. Ponad i poza umiejętności i technik muzykoterapii, studenci CMU uzyskać zrozumienie duchowości, etyki i doradztwa, bezcenne do kariery w jakiejkolwiek opieki zawodu.... [-]

Kanada Winnipeg
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Canadian Mennonite University

Studia teologiczne i biblijne (BTS) zaprasza studentów do zdyscyplinowanej, miło refleksji na temat Biblii, na teologicznych tradycji i historii Kościoła, oraz na doświad ... [+]

Studia teologiczne i biblijne (BTS) zaprasza studentów do zdyscyplinowanej, miło refleksji na temat Biblii, na teologicznych tradycji i historii Kościoła, oraz na doświadczeniach i praktykach chrześcijańskich wspólnot na całym świecie. Zarówno trzyletnie i czteroletnie Bachelor of Arts na kierunku BTS zapewniają szerokość narażenia na nauki humanistyczne, nauki i nauki społeczne i znaczne głębokości w biblijne i teologiczne Studiów. Te stopnie przygotowanie studentów oraz dla każdego obszaru zatrudnienia lub powołania cennych umiejętności-komunikacji, pisania, analitycznej, krytycznego myślenia i organizowania. Trzy- lub czteroletnie BA w BTS służy również jako solidnej podstawy do rozpoczęcia w profesjonalnych badań, takich jak praca socjalna, prawo, i tak dalej.... [-]

Kanada Winnipeg
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Canadian Mennonite University

Jak ludzie mogą używać symboli, obrazów i dźwięków, aby utworzyć co oznacza, że ​​mogą być współużytkowane między grupami i jednostkami? W którym momencie publikacji prze ... [+]

Jak ludzie mogą używać symboli, obrazów i dźwięków, aby utworzyć co oznacza, że ​​mogą być współużytkowane między grupami i jednostkami? W którym momencie publikacji przekonujące stać propaganda? Jak nowe media społecznościowe wpływają dynamikę rodziny w Ameryce Północnej? Dlaczego ludzie dzielą swoje życie prywatne z nieznajomymi, pod warunkiem, że cudzoziemiec posiada mikrofon?

W komunikacji i badań mediów, studenci będą mieć doświadczenie w teorii komunikacji, a także praktyczne umiejętności, których potrzebują, aby być skuteczne w miejscu pracy. W całym tym procesie, studenci będą zachęcani do konfrontacji dziedzinie jest wielkie pytania o sens, rozpowszechnianie informacji i idei, siłę głosu oraz interakcje między wiarą i praktyką zawodową.... [-]

Kanada Winnipeg
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

About CMU

Why I chose CMU

Residence Life at CMU

Community Life at CMU

Business