Canadian Mennonite University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Historia CMU

Kanadyjska mennonici Uniwersytet jest wynikiem fuzji trzech uczelni: mennonitów Bracia Bible College / Concord College (est. 1944); Kanadyjska mennonici Bible College (est. 1947); i Menno Simmons College (est. 1989).

Początki CMU wrócić do początku 1990, gdy ludzie ze środowiska biznesu oraz z czterech szkół mennonitów w Manitoba-CMBC, Concord College, Steinbach Bible College i Menno Simmons College-met rozmawiać między mennonitów współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego , Doprowadziło to do formalnych dyskusji wśród uczelni, począwszy od 1995 roku. Steinbach Bible College wycofał się z procesu w 1996 roku.

W sierpniu 1998 roku rząd ogłosił statut Manitoba do stworzenia na poziomie uniwersyteckim, stopień-przyznania federacji uczelni mennonitów. W dniu 18 listopada 1998 roku, trzy uczelnie podpisały protokół porozumienia, co oznacza ostateczną zgodę na utworzenie federacji. 4 maja 1999 roku, umowę na zakup 500 Shaftesbury została zawarta. Szkoła mennonicki Federacja zaczęła oferować swoje nowe, wspólnie sponsorowanych programów akademickich we wrześniu 1999 roku. Do września 2000 roku, oraz Concord College CMBC się razem na wspólnym terenie kampusu przy 500/600 Shaftesbury Boulevard. (Menno Simons College pozostał w centrum Winnipeg w kampusie CMU na Uniwersytecie Winnipeg.) W październiku 2008 roku, CMU została członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów i Szkół Kanada (obecnie znany jako uniwersytetów w Kanadzie).

Każda z uczelni założycielskich ma swoją własną historię. Jednak od samego początku, poszczególne historie często przecinają i są teraz częścią wspólnej historii-opowieść o tym, jak Bóg doprowadził ich do wspólnej pracy na wspólnej misji edukacyjnej zwanej CMU.

Misja

CMU to innowacyjna uczelnia chrześcijańska, zakorzeniona w tradycji anabaptystów mennonitów, wzruszony i zwerbowany przez życie i nauki Jezusa Chrystusa. Poprzez nauczanie, badania i usługi CMU inspiruje i wyposaża kobiety i mężczyzn do życia usług, przywództwa i pojednania w Kościele i społeczeństwie.

Misja CMU jest, podobnie jak w każdej organizacji, jest jak gęsto cewki z potencjałem i obowiązku wiosny do życia w tętniącej życiem szereg programów i projektów, rozmowach i zobowiązań. Misja CMU jest z góry i tam w jego odrębności. Wierność historii Bożego tworzenie i przekształcanie pracy przez Jezusa Chrystusa jest bicie serca, uważności i motywujący impuls do serwisu, przywództwa i pojednania, przez które CMU uczestniczy w kościele i społeczeństwie.

Na CMU, pojednanie jest praca naukowa z różnego rodzaju społecznych, osobistych, teologicznych, interpersonalnych, artystycznych, fizycznych i środowiskowych wymiarów, aby wymienić tylko kilka. Pojednanie, jak edukacja, jest zawsze o "rozumienie budowlanych." I "rozumienie budowlanych" jest zawsze o angażowanie się w zarówno wiedzy i relacji, sposoby widzenia, zaangażowanie i dzielenie się w świecie, który jest cudowne, że jest zmartwiony, i że kiedykolwiek potrzebuje naszą najlepszą opiekę i wyobraźnię.

Wyrażenie "zakorzenione w tradycji anabaptystów mennonitów" jest chyba najbardziej zbliżył się przez świadectwo uczniów CMU. Co łapie się w ich umysłach i sercach ich jednocześnie jest spójność i zgodność między tym, co profesorowie uczą się w klasie i jak te "nauczycielami życia" go o codziennym życiu. Silne przekonania do pojednania i uczciwości w życiu i wierze byli na czele powstania anabaptystów w XVI wieku. Integracja działań i spowiedzi nadal ważne dziś, podobnie jak praktyki społecznej rozeznania w zatrzymaniu, co jest prawdą. Przekonania te proponują odważne lukę i dynamiczny wolność, a te formy głęboko i tylko poprzez relacje zaufania. To jest w relacji zaufania i rozeznawania wspólnotowego, że CMU rozumie się być uniwersytet związane z Kościołem, zapewniając forum stałego dialogu w sprawie, jak razem jesteśmy powołani, by mówić łaskę i uchwalić pojednania w Kościele, w społeczeństwie i na świecie, jak my wiem to.

Z przepływu tej misji, CMU ustanowił cztery zobowiązań, które charakteryzują jego pracy we wszystkich swoich programów i działań:

Kształcenie na rzecz Pokoju i Sprawiedliwości

Zobowiązanie do edukacji dla pokoju i sprawiedliwości kolorów wszystkich naszych programów i nasze życie instytucjonalnej jako całości i jest bezpośrednio reprezentowana w niektórych programach sygnatur oraz w pracach kilku naszych instytutów (np, Canadian School of budowania pokoju).

Nauka poprzez myślenia i działania

Analiza akademicki uzupełniają empirycznej nauki w sposób, który kształtuje zarówno myślenia i życia, szczególnie za pośrednictwem naszego practica, Outtatown, co-op i staże.

Hojny gospody ... Radykalny Dialog

CMU zaprasza wszystkich, gdyż sprzyja dialog całej przepaściami religijnych, ekonomicznych, społecznych, politycznych, etnicznych, narodowych i kulturowych, które dzielą ludzkość, w Ameryce Północnej i na arenie międzynarodowej.

Modelowanie Invitational Społeczność

CMU łagodzi indywidualizmu czasu przy modelowaniu i pielęgnowaniu społeczności Invitational, które są zróżnicowane jednak uczyć się razem, w których ludzie wspierają się nawzajem, i które sprzyjają współczucie i stanowią nadzieję dla tych w nich i nie tylko.

Lokalizacje

Winnipeg

Canadian Mennonite University

Address
North Shaftesbury (Primary Mailing Address)
500 Shaftesbury Blvd.
Winnipeg, MB R3P 2N2

Winnipeg, Manitoba, Kanada
Telefon
+1 204-487-3300

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium