Université Du Québec En Outaouais UQO

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O UQO


Uniwersytet Quebec w Outaouais, dla przyjemności uczenia się

Uważany za uniwersytet, którego ludzki wymiar ułatwia naukę i refleksję, University of Quebec Outaouais (UQO) rozwijał się, ewoluował i dostosowywał swoje programy do rytmu potrzeb swoich klientów, biorąc pod uwagę charakterystykę region.

Dzięki członkostwu w sieci Université du Québec, UQO może liczyć na zasoby edukacyjne i wspólne usługi największego systemu uniwersyteckiego w Kanadzie.

UQO znajduje się w Gatineau, w samym sercu Outaouais, w dwóch pawilonach oddalonych od siebie o kilka kilometrów i cieszących się geograficzną i kulturową przewagą. Ma tę zaletę, że znajduje się w obszarze przygranicznym, naznaczonym bogatą obecnością dwóch kultur, które żyją w rytmie gorączkowych działań stolicy federalnej, Ottawy. Nie tylko obecny na obszarach miejskich, UQO oferuje również usługi na peryferiach i działa na rzecz zwiększenia swojej obecności w regionach w nadchodzących latach.

Od 2010 roku UQO znajduje się również w Saint-Jérôme w nowym budynku o powierzchni 10.132 metrów kwadratowych, wybudowanym na rogu ulic St. Joseph i Labelle, naprzeciwko ratusza. Ten nowy kampus przyjmuje ponad 2000 studentów. Istnieją sale lekcyjne, laboratoria dydaktyczne i badawcze, biblioteka, biblioteka dydaktyczna, biura, pomieszczenia administracyjne, miejsca spotkań studentów i usługi pomocnicze, takie jak kafeteria i księgarnia. rozłożone na sześciu piętrach.

Poprzez swoje zajęcia tworzone przez małe grupy studentów i oferowany przez nich wysokiej jakości coaching, UQO daje upust nauce, budowaniu kariery i osiągnięciu sukcesu w życiu. Nie za duży, niezbyt mały, bardziej ludzki i bardziej przyjazny! To przyciąga 7500 studentów, którzy rejestrują się głównie z Outaouais, ale także ze Wschodniego Ontario i reszty Quebecu. Reputacja UQO nawet przekroczyła granice i przyciąga coraz więcej studentów z zagranicy.


Wizja UQO


Wszystkie siły naszej społeczności zbiegają się, aby zrealizować mobilizujące projekty, które nadają życiu naszą wizję: "Być bliżej, iść dalej! ”.

Indywidualnie i zbiorowo koncentrujemy nasze wysiłki na następujących trzech strategicznych kierunkach: wzbogacanie doświadczeń studentów, tworzenie programów i rozwój badań oraz wpływ naszej uczelni.


2020

  • skupiamy nasze wysiłki na głównym celu nadania znaczenia wszystkim naszym działaniom: naszym uczniom;
  • odważamy się wprowadzać innowacje w naszych programach, usługach i działaniach z myślą o zrównoważonym rozwoju;
  • polegamy na współpracy i wzajemnej pomocy, aby budować sensowne linki i napędzać nas dalej i dalej.

Razem przekształcamy doświadczenie studentów w UQO.


Misja UQO


UQO: najwyższy wyraz wiedzy, badań i twórczości

Université du Québec en Outaouais, należący do sieci Université du Québec, jest publiczną francuskojęzyczną uczelnią i instytucją badawczą zlokalizowaną w Outaouais i Laurentians. W środowisku sprzyjającym interakcji między ludźmi UQO, centrum dostępu do wiedzy, kształci wykwalifikowanych absolwentów w każdym cyklu i stymuluje badania naukowe i tworzenie.

Uczniowie UQO znajdują się w centrum jego misji. Korzystają z różnorodności swoich programów, a także z doskonałości nauczania i badań dzięki doświadczonym profesorom i kompetentnej kadrze.

UQO aktywnie uczestniczy w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym populacji terytoriów, które obsługuje poprzez swoje zaangażowanie w społeczność. Związany z rzeczywistością regionalną i międzynarodową, UQO jest strategicznym graczem, który przyczynia się do rozwoju społeczeństwa poprzez partnerstwa i projekty.


Wartości UQO


Nadmierna jaźń

UQO oferuje swoim studentom doświadczenie akademickie, które jest zarówno wciągające, jak i satysfakcjonujące, oparte na chęci odkrycia, uporządkowania ich myślenia i rozwoju ich krytycznego sensu. W UQO sukcesy studenckie, innowacyjne osiągnięcia pracowników i sukcesy absolwentów są zbiorowym bodźcem do pokonania.


Doskonałość i rygor

UQO to odnosząca sukcesy organizacja, w której wszyscy angażują się w dążenie do doskonałości w swoich działaniach akademickich. UQO jest miejscem tworzenia wiedzy, w którym doskonałość i rygor są normą i punktem odniesienia, z którego wyciągane są wszystkie działania.


Otwarcie

UQO to francuskojęzyczny uniwersytet otwarty na otoczenie i świat. UQO uznaje znaczenie różnorodności kulturowej i ją promuje. Ponadto w swoich działaniach szkoleniowych uwzględnia on wymiar międzynarodowy.


Uczciwość i przejrzystość

UQO faworyzuje rozsądne i odpowiedzialne zarządzanie, jednocześnie koncentrując się na wydajności i skuteczności. Aby to osiągnąć, ułatwia dostęp do informacji i zaangażowanie ludzi.


Szacunek

UQO działa w odniesieniu do ludzi, umieszczając studentów w centrum swojej misji i pracowników w centrum jego rozwoju. Docenia wkład studentów, pracowników, absolwentów i partnerów, a także zachęca do współpracy i wsparcia w tworzeniu środowiska, które jest bogate w interakcje międzyludzkie.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Francuski

Widzieć Bachelor of Business Administration » Widzieć Studia licencjackie » Widzieć Studia magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

BBA

Bachelor Of Administration, International Management Concentration

Stacjonarne 3 lat September 2019 Kanada Gatineau

Ten program studiów licencjackich zapewnia studentom wiedzę, umiejętności i umiejętności zarządzania w celu przeprowadzenia skutecznych analiz, syntez i interwencji w organizacjach. Pierwszy blok szkoleń, wspólny dla wszystkich, pozwoli im osiągnąć dobre zarządzanie ludźmi, marketing, operacje, a także zarządzanie strategiczne, księgowe i finansowe. [+]

Ten program Bachelor of Business Administration zapewnia studentom wiedzę, umiejętności i umiejętności zarządzania.

Szkolenie to umożliwi im prowadzenie skutecznych analiz, syntez i interwencji w organizacjach. Pierwszy blok licencjata w administracji, wspólny dla wszystkich, pozwoli im dobrze wykonywać zarządzanie ludźmi, marketing, operacje, a także strategiczne, księgowe i finansowe zarządzanie. Aby wzmocnić szkolenie we współczesnych kwestiach, w klasie zajmie się kilka kluczowych tematów, takich jak zjawisko globalizacji i konkurencji w społeczeństwach, technologiach i organizacjach, które wymagają innowacji w trwałość, a także wyzwania etyczne, medialne i polityczne, przed którymi żaden współczesny przywódca nie może uciec. Poza umiejętnościami ogólnymi, studenci mają także możliwość specjalizacji w danej dziedzinie, wybierając koncentrację.... [-]


Licencjat

Bachelor Of Arts And Design, Koncentracyjny Pasek Komiksu

Stacjonarne 3 lat September 2019 Kanada Gatineau

Program ten pozwala i promuje otwartość na świat wizualny poprzez interakcję między opanowaniem języka formalnego i jego zastosowaniem w różnych trybach ekspresji w sztukach wizualnych, projektowaniu graficznym lub komiksie. [+]

Komiks jest sztuką zarówno literacką, jak i graficzną.

Składający się z szeregu obrazów, z towarzyszeniem lub bez tekstu, pozwala opowiedzieć prawdziwą lub wyimaginowaną historię. Aby stworzyć komiks, artysta musi ustalić streszczenie, określić podział akcji, napisać dialogi, stworzyć postacie i środowisko, w którym ewoluują. Musi także wybrać punkty widzenia, ułożenie i ułożenie winiet, zrobić pierwszy szkic rysunku, przystąpić do farbowania, z kolorowym ustawieniem i wreszcie, transkrypcji dialogów i narracyjnych opasek na głowę. Po opublikowaniu komiks może być prezentowany w różnych formatach (np. Pasek, plansz, fanzin, album).

Ten program jest przeznaczony dla osób, które interesują się komiksami, chcą być ekspertami w tej dziedzinie i stać się pełnoprawnymi pisarzami.... [-]


Licencjat Z Informatyki

Stacjonarne 3 lat September 2019 Kanada Gatineau

Ten program przygotowuje studentów do zostania analitykami systemów komputerowych, a także projektantów systemów i oprogramowania. W tym celu będą rozwijać umiejętności z różnych dziedzin zainteresowań informatyką: techniki programowania i języki, inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, struktury informacyjne, algorytmy, sieci komputerowe i bezpieczeństwo komputerowe. [+]

Ten program przygotowuje studentów do zostania analitykami systemów komputerowych, a także projektantów systemów i oprogramowania.

W tym celu będą rozwijać umiejętności z różnych dziedzin zainteresowań informatyką: techniki programowania i języki, inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, struktury informacyjne, algorytmy, sieci komputerowe i bezpieczeństwo komputerowe. Wiedza ta pozwoli im rozwiązać konkretne problemy komputerowe, określając potrzeby użytkowników, charakter zadań wykonywanych przez system lub oprogramowanie do tworzenia oraz wszystkie etapy związane z jego projektowaniem i implementacją. Ponadto szkolenie to umożliwi im instalację i konserwację oprogramowania oraz szkolenie użytkowników.... [-]


Filmy

Vidéo promotionnelle - UQO - Premier cycle

UQO - Présentation

Kontakt
Adres lokalizacji
C.P. 1250, succursale HullGatineau (Québec) Canada
Gatineau, Quebec, J8X 3X7 CA
Media społecznościowe
Adres lokalizacji
5, rue Saint-JosephSaint-Jérôme (Québec) Canada
Saint-Jérôme, Quebec, J7Z 0B7 CA