Przeczytaj oficjalny opis

Nasza historia

UCalgary jest - podobnie jak nasze miasto-gospodarz - miejscem dla ludzi o ambitnych marzeniach i umiejętnościach niezbędnych do ich spełnienia.

Nasz cel

UCalgary oferuje studentom wysokiej jakości doświadczenie edukacyjne, które przygotowuje ich do sukcesu w życiu, a także badania dotyczące najbardziej uporczywych wyzwań społecznych. Nasze tworzenie i transfer wiedzy przyczynia się każdego dnia do globalnej przewagi konkurencyjnej naszego kraju i czyni świat lepszym.

Robimy to w Calgary - najbardziej przedsiębiorczym i opiekuńczym mieście Kanady, gdzie zachodni duch, poczucie rodziny i młodzieńcza energia przenikają wszystko, co robimy. Jesteśmy pionierami w sercu, innowatorami z konieczności i pożądania, budowniczymi społeczności, ponieważ są w naszym DNA. Widzimy potencjał, w którym inni stawiają czoła wyzwaniom i wiemy, jak współpracować z „git'er done”.

Nasze wartości

Co jest dla nas ważne i jaki rodzaj uczelni - i ludzie - staramy się być.

Saldo

Uzupełniamy środowisko badawcze, edukacyjne i robocze o pomieszczenia socjalne, kulturalne, sportowe i rekreacyjne, usługi i programy promujące zdrową społeczność.

Współpraca

Budujemy mosty poprzez proaktywną komunikację między jednostkami, między zespołami, między departamentami i wydziałami oraz z innymi organizacjami w społeczności, z uczciwością i przejrzystością.

Ciekawość

Jesteśmy stymulowani przez nieznane i nieoczekiwane, i polegamy na nim, aby sprowokować poszukiwania i innowacje.

Doskonałość

Oczekujemy tego, co najlepsze od wszystkich, którzy pracują i uczą się na University of Calgary . Wspieramy i doceniamy osiągnięcia wszystkich członków społeczności i pomagamy sobie nawzajem osiągnąć nasze najwyższe ambicje.

Globalizacja

Myślimy i działamy zgodnie ze światowym nastawieniem, uznając wszechobecność łączności na całym świecie, świadomi globalnych zmian i działając na rzecz korzyści dla świata, któremu służymy.

Wsparcie

Cenimy ludzi, którzy wchodzą w interakcje z innymi w sposób obejmujący wszystkich i szacunek. Oferujemy wysokiej jakości programy i usługi w celu promowania zdrowia i bezpieczeństwa, wspierania morale społeczności i zaspokajania różnorodnych potrzeb wszystkich, którym służymy.

Zrównoważony rozwój

Zobowiązujemy się do przywództwa w zrównoważonych sposobach życia, pracy i uczenia się. Dbamy o środowisko fizyczne, naturalne i społeczne. Podtrzymujemy zrównoważone budżety, pozytywne relacje społeczne i zdrowie naszej planety.

Nasz mandat

Dowiedz się o naszym celu i wytycznych, na podstawie których działamy.

Oczekujemy spełnienia oczekiwań

Oczekuje się, że University of Calgary osiągnie ukierunkowane wyniki, które wspierają i zachęcają do zaangażowania, dobrobytu gospodarczego, społecznego i kulturalnego oraz są cenne dla wszystkich mieszkańców Albertu.

Każdej wiosny University of Calgary aktualizuje i przedkłada swój kompleksowy plan instytucjonalny (CIP), trzyletni, zintegrowany dokument planowania, który spełnia wymogi prawne określone w ustawie o uczeniu się po ukończeniu szkoły średniej oraz ustawie o planowaniu podatkowym i przejrzystości.

Każdej jesieni uniwersytet zgłasza ten plan wraz ze sprawozdaniem rocznym dla rządu, który zawiera nasze sprawozdania finansowe.

Uzupełniamy również te oficjalne zgłoszenia raportem społecznościowym, który pokazuje postępy, jakie poczyniliśmy w ciągu ostatniego roku.

Nasza historia

Opowieść o tym, jak wyrzeźbiliśmy sobie miejsce i zbudowaliśmy tę wspaniałą instytucję.

Podobnie jak wiele historii sukcesu w Calgary, nasz początek ma porywający początek, bezprecedensowy zryw wzrostu i obiecującą przyszłość.

Jeszcze zanim Alberta stała się prowincją we wrześniu 1905 r., Obywatele bardzo młodego Calgary byli zdeterminowani, aby gościć instytucję post-policealną w ramach budowy wielkiego miasta.

W 1906 r. Szkoła Normalna w Albercie (która później przekształciła się w naszą własną Szkołę Edukacji w Werklund) rozpoczęła działalność i zapewniła stały strumień wychowawców dla nowej prowincji chętnej do szybkiego rozwoju.

Kiedy University of Alberta została założona w 1908 roku w Strathcona (obecnie część Edmonton), Calgarians byli rozczarowani koncepcją „oddziału zakładu”, która powstała i lobbowała przez dziesięciolecia dla własnej niezależnej instytucji. Studenci, wykładowcy, pracownicy, absolwenci, darczyńcy i wolontariusze połączyli siły, aby wesprzeć sprawę, z wielką pasją i zaangażowaniem.

Ich poświęcenie zostało ostatecznie nagrodzone 29 kwietnia 1966 r., Kiedy University of Calgary uzyskał autonomię. Stamtąd wzrost był szybki i wściekły, ponieważ powstał nowy kampus i nowi nauczyciele przybyli do Calgary z całego świata.

W latach 2016–17 University of Calgary obchodził 50. rocznicę istnienia jako instytucja autonomiczna.

Nasi ludzie

Spotkaj się i dołącz do uczniów, naukowców i pracowników, którzy tworzą naszą społeczność i uczyń nas tak dumnymi z naszej uczelni.

Studenci

Nasi uczniowie są jednymi z najbardziej ciekawskich, ciekawskich i obywatelskich na naszej planecie. Pochodzą z całej Alberty i Kanady oraz z całego świata, tworząc zróżnicowaną społeczność kampusową, która pomaga uczynić Calgary wyjątkowym miejscem.

Personel akademicki

Dążąc do tego, by stać się jednym z najlepszych uniwersytetów edukacyjnych i badawczych w Kanadzie, staramy się przyciągnąć najbardziej utalentowanych, wykwalifikowanych pracowników akademickich, których możemy znaleźć, i stworzyć środowisko, w którym mogą eksperymentować i odnieść sukces, poprowadzić uczniów do osiągnięcia ich pełnego potencjału akademickiego i prowadzić przełomowe badania.

Naukowcy po doktoracie

Czy zmieniające świat działania pomagają tłumaczyć odkrycia badawcze na aplikacje, które przynoszą korzyści społeczeństwu na całym świecie. Mamy silny, ukierunkowany program badań i witamy kolegów z całego świata.

Kierownictwo i personel

Praca w UCalgary oznacza zanurzenie się w uczeniu się i młodzieńczy optymizm oraz codzienną zmianę życia innych. Od asystentów po doradców studenckich, opiekunów do dyrektorów, administratorów i urzędników ds. Rozwoju - wszyscy mają kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej uczelni.

Absolwenci

Ponad 163 000 absolwentów UCalgary przyczynia się do rozwoju społeczności w ponad 150 krajach. Każdego roku około 6000 nowych absolwentów dołącza do tej rozszerzonej rodziny zmieniaczy, aktywnie budując nasze miasto (dwie trzecie naszego pobytu absolwentów w rejonie Calgary) i kształtując nasze społeczeństwo na całym świecie.

Członkowie Rady Gubernatorów

Rada Gubernatorów jest odpowiedzialna za zarządzanie Uniwersytetem w imieniu mieszkańców Alberty. Członkowie zarządu służą jako gubernatorzy / powiernicy. Skład Zarządu jest określony przez ustawę o uczeniu się wtórnym Alberty. Członkowie są powoływani przez Zakon w Radzie lub Zarządzeniu Ministerialnym.

Senatorowie

Senatorowie są wolontariuszami, którzy pasjonują się edukacją, badaniami i innowacjami - aktywnymi ambasadorami, którzy chętnie dzielą kluczową rolę University of Calgary w naszym tętniącym życiem mieście. Każdej jesieni rekrutujemy na otwarte stanowiska Senatu.

Zwolennicy społeczności

Dziesiątki tysięcy ludzi i organizacji wspierają University of Calgary swoim czasem, talentem i skarbem. Umożliwiają one transformacyjne zmiany i pozwalają naszym naukowcom skupić się na pracy: zapewnieniu jak najlepszej edukacji naszym uczniom i dokonywaniu odkryć, które zmienią nasze życie na lepsze.

Nasz duch

75 milionów lat temu Alberta była jednym z najbogatszych siedlisk dinozaurów na świecie. Subtropikalny krajobraz wokół Calgary grzmiał śladami dzikich gadów. Dzisiaj UCalgary Dinos kierują tą samą dzikością, pokazując przywództwo w sądach, polach, lodzie i falach sportu międzyuczelnianego oraz w dążeniu do nowej wiedzy i innowacji dla społeczeństwa, jakie znamy. Wszyscy jesteśmy Dinos.

Fakty i Liczby

UCalgary według numerów

University of Calgary to finansowany ze środków publicznych uniwersytet intensywnie prowadzący badania, założony w 1966 r., Z 14 wydziałami oferującymi ponad 250 programów akademickich oraz ponad 50 instytutów i ośrodków badawczych. Jako jeden z najlepszych uniwersytetów badawczych w Kanadzie, UCalgary łączy najlepsze tradycje uniwersyteckie z tętniącą życiem energią i różnorodnością miasta Calgary. Nasz główny kampus zajmuje piękne otoczenie z widokiem na Góry Skaliste Alberty i obejmuje ponad 200 hektarów - obszar większy niż całe centrum Calgary.

Nasz uniwersytet
 • Założona w 1966 r., Z początkami na początku XX wieku
 • Kolory: czerwony i złoty
 • Motto: Mo shùile togam suas (gaelicki) - podniosę oczy
 • 5 kampusów: 4 w rejonie Calgary i 1 w Doha, Katar
 • 14 wydziałów
 • 1800 pracowników akademickich aktywnie zaangażowało się w badania, stypendia i nauczanie
 • 3 200 pracowników nieakademickich skupiło się na prowadzeniu instytucji i realizacji naszych podstawowych zadań
 • Skonsolidowany budżet w wysokości 1,3 miliarda dolarów: prawie 8 miliardów dolarów rocznie w gospodarce Alberty
 • 30 000 studentów: 24 000 studentów, 6000 studentów
 • Prawie 185 000 absolwentów; 2/3 mieszka lub pracuje w rejonie Calgary
Rankingi i wyróżnienia
 • Top 200 uniwersytetów na całym świecie (Times Higher Education World University Rankings, 2019)
 • 128 na świecie i 6 w Kanadzie na podstawie łącznej liczby publikacji (ranking CWTS Leiden 2019)
 • 196 na świecie i 7 w Kanadzie, Center for World University Rankings (CWUR), 2018
 • Top 200 uniwersytetów na całym świecie (Academic Ranking of World Universities [ShanghaiRanking Consultancy], 2018)
 • Top 200 najbardziej zorientowanych na świecie uniwersytetów na świecie (Times Higher Education, 2016)
 • Top 5 w Kanadzie i 125 na 938 uniwersytetów na całym świecie w badaniach (Europejskie Centrum Nauki i Technologii, Leiden, 2017)
 • Top 10 najbardziej zrównoważonych organizacji w Kanadzie (Corporate Knights, 2016)
 • Challenger technologii (Times Higher Education, 2017)
 • Kanadyjski lider w dziedzinie ekologicznych budynków o wysokiej wydajności i praktyk zrównoważonego rozwoju
 • Pierwszy kampus sprawiedliwego handlu w Albercie
 • Najlepsi pracodawcy Alberty (2015, 2016, 2017, 2018)
 • Najlepsi pracodawcy różnorodności Kanady (2017, 2018, 2019)
 • WorldatWork Alliance for WorkLife Progress Seal of Distinction (2015, 2016, 2017)
Dom Dinosów
 • Każdego roku 500 studentów-sportowców startuje w drużynach uniwerek
 • Top 5 w Kanadzie dla wszystkich akademickich studentów-sportowców
 • Od 1976 roku studenci-sportowcy Dinos przynieśli do domu kilkanaście medali olimpijskich
Wyjątkowe udogodnienia
 • Taylor Institute for Teaching and Learning: pierwszy budynek w Kanadzie poświęcony wyłącznie doskonaleniu nauczania i uczenia się na poziomie policealnym
 • Hunter Hub for Entrepreneurial Thinking: Nowa inicjatywa, aby zanurzyć kampus w odważnym i nowym podejściu do nauczania, uczenia się, odkrywania i dzielenia się wiedzą
 • International Microbiome Centre: jedyne w Kanadzie centrum badawcze zajmujące się badaniem mikrobiomu i jego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt
 • WA Rancza: 19 000 akrów ranczo dla bydła, które zakotwiczy światowej klasy placówkę dydaktyczną, edukacyjną i badawczą
 • Środowisko energetyczne Doświadczalny budynek edukacyjny: jedno z największych laboratoriów LEED Platinum w Ameryce Północnej
 • Taylor Family Digital Library: najbardziej zaawansowana technologicznie biblioteka w Ameryce Północnej
 • Olympic Oval: miejsce na najszybszy lód na świecie
 • Centrum Rozwoju Dziecka: jeden z najsilniej oprzyrządowanych budynków w Ameryce Północnej
Nasze nauczanie i uczenie się
 • 250 programów
 • 95% wskaźnik retencji dla studentów
 • 78% „dobrej” lub „doskonałej” satysfakcji studentów pierwszego roku
 • 91,1% wskaźnik zatrudnienia absolwentów, 76,7% zatrudnionych w dziedzinach związanych z dyscypliną
 • 7,8 miliona przedmiotów w kolekcjach bibliotecznych
 • Do tej pory 15 uczonych z Rodos
Nasze badania i stypendia
 • # 6 najwyższy uniwersytet badawczy w Kanadzie - pod względem sponsorowanego finansowania badań
 • 419,2 mln USD ze sponsorowanego finansowania badań (2017-2018)
 • 148 krzeseł badawczych
 • 356 ujawnień nowych wynalazków (2017-2018, 3-letnia łączna liczba)
Sześć głównych obszarów dotyczy globalnych priorytetów w:
 • Innowacje energetyczne na dziś i jutro
 • Dynamika człowieka w zmieniającym się świecie
 • Rozwiązania inżynieryjne dla zdrowia
 • Nowe technologie kosmiczne
 • Zakażenia, stany zapalne i choroby przewlekłe
 • Mózg i zdrowie psychiczne
Nasze miasto
 • Calgary, Alberta, populacja 1,4 miliona
 • Najlepsze miejsce do zamieszkania w Kanadzie (MoneySense Magazine, marzec 2013)
 • # 1 najbardziej przyjazne miastu w Ameryce Północnej i # 4 na świecie (2018 r. Globalny ranking możliwości zamieszkania, Economics Intelligence Unit)
 • Czwarte co do wielkości i najszybciej rozwijające się miasto w Kanadzie
 • Kapitał energetyczny Kanady
 • Globalne centrum finansowe
 • # 3 najbardziej zróżnicowane miasto w Kanadzie
 • Większość patentów na miasto w Kanadzie (CD Howe Institute, 2018)
 • Najwyższa koncentracja centrali korporacyjnych i małych firm na mieszkańca w Kanadzie (Calgary Economic Development)
 • 40 międzynarodowych biur konsulatów
 • Największa miejska sieć Pathway w Ameryce Północnej
 • Dom Kanadyjskiego Narodowego Centrum Muzyki i światowej sławy Calgary Stampede
 • Najbardziej słoneczne miasto w Kanadzie - ponad 333 dni w roku
 • Obejrzyj ten wspaniały film o Calgary przygotowany przez naszych partnerów w Calgary Economic Development

Nasze kampusy

Położony u podnóża pokrytych śniegiem Kanadyjskich Gór Skalistych i sięgający pustynnych wybrzeży Zatoki Perskiej UCalgary wita świat.

University of Calgary ma siedzibę w Calgary, Alberta, Kanada, z czterema kampusami w rejonie Calgary i jedną piątą w Doha w Katarze. Calgary jest jednym z najczystszych, najbezpieczniejszych i najbardziej zróżnicowanych kulturowo ośrodków miejskich w Kanadzie, wielokrotnie uznawanym za jedno z najbardziej przyjaznych miast na świecie. Z populacją 1,2 miliona, jest to również największe miasto w Albercie i trzecia co do wielkości gmina w Kanadzie.

Wiele z naszych stron znajduje się na tradycyjnych terytoriach Ludów Pierwszego Narodu w Traktacie 7. Traktat 7 Krainy w południowej Albercie są domem dla Narodu Kainai, Narodu Piikani, Narodu Siksika, Narodu Tsuuu T'ina i Sztyletu Niedźwiedzia, Chiniki, i Wesley (Stoney-Nakoda) Nations. Calgary jest także domem dla regionu 3 Métis Nation of Alberta.

5 kampusów połączonych chęcią tworzenia i dzielenia się wiedzą.

Główny kampus

Zbudowany w latach 60-tych - i rozwijający się od tego czasu - nasz główny kampus jest obecnie domem dla 11 naszych 14 wydziałów, światowej klasy placówek badawczych i lekkoatletycznych oraz rozbudowanych usług wsparcia dla studentów, wykładowców i pracowników.

Kampus Pogórza

Siedziba Cumming School of Medicine i Wydziału Medycyny Weterynaryjnej znajduje się około kilometra na południe od głównego kampusu, obok Foothills Medical Center. Centrum Nauk o Zdrowiu, Heritage Medical Building, Centrum Innowacji Badań Zdrowotnych oraz budynek Nauczania, Badań Naukowych i Wellness znajdują się tutaj.

Kampus w centrum miasta

Położony w centrum miasta Calgary, ten kampus oferuje wybrane programy nauczania na poziomie magisterskim i wyższym poprzez Haskayne School of Business i The School of Public Policy. Siedziba uniwersyteckiego Stowarzyszenia Absolwentów znajduje się w centrum edukacyjnym, które oferuje również dogodne miejsce spotkań i funkcji dla społeczności biznesowej miasta.

Kampus Spy Hill

W tym kampusie odbywa się praktyczne kształcenie kliniczne i diagnostyczne dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a także badań klinicznych i stosowanych. Udogodnienia obejmują budynek Umiejętności Klinicznych, Stację Badawczą Nauk Weterynaryjnych i Stację Badawczą Przyrody. Spy Hill jest także miejscem, w którym mieści się zaawansowana biblioteka uniwersytecka o wysokiej gęstości.

Doha, kampus Kataru

UCalgary otworzył swój pierwszy zagraniczny kampus oddziału w Doha w Katarze w 2007 roku. Dzisiaj University of Calgary w Katarze (UCQ) kształci przyszłych liderów pielęgniarstwa w regionie, oferując licencjat pielęgniarstwa i programy Master of Nursing akredytowane przez Canadian Association of Schools of Pielęgniarstwo (CASN).

Stacje terenowe i inne obiekty

Od spuścizny olimpijskiej i rustykalnych stacji terenowych, po stanowisko badawcze o wysokiej arktyce, instytut morski i jedno z najbardziej zaawansowanych kanadyjskich obserwatoriów astrofizycznych, University of Calgary ma kilka atrakcyjnych miejsc poza granicami kraju, które warto zwiedzić.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

We Are UCalgary