Przeczytaj oficjalny opis

O Alupe University College

Alupe University College (AUC), które jest konstytucyjnym uniwersytetem Moi University, jest jednym z najnowszych uczelni wyższych w kraju. Zostało ono ustanowione na mocy komunikatu Alupe Legal Order Gazette nr 163 z dnia 24 lipca 2015 r. Jej rada została utworzona w specjalnym notatniku prasowym nr 136 z dnia 7 listopada 2016 r. Został on rozpoczął się w odpowiedzi na wniosek ówczesnej gminy Busia Północnej do ówczesnego prezydenta Kenii HE Hon Mwai Kibaki, który odwiedził teren w dniu 18 września 2007 r. Następnie rozpoczął działalność jako Alupe Campus of Moi University w 2008 roku.

Uniwersytet College ma 200 hektarów ziemi w hrabstwie Busia. Znajduje się 7 km od miasta Busia, przy drodze Busia-Malaba. Jest to 23 km od miasta Malaba. Znajduje się w okręgu Teso South w hrabstwie Busia i jest jedynym uniwersyteckim uniwersyteckim w hrabstwie Busia. Sąsiaduje z Ugandą, a zatem rozwinie międzynarodowe programy wymiany studentów, w tym szkolenia i badania transgraniczne w regionie Afryki Wschodniej.

Alupe University College aspiruje do bycia centrum doskonałości w zintegrowanym szkoleniu i badaniach w dziedzinie zdrowia, biologii biologicznej, rolnictwa, zwierząt, informacji i inżynierii. Celem jest wykorzystanie mocnych stron tego zintegrowanego podejścia, aby umożliwić krajowi osiągnięcie wizji 2030.

Będzie współpracować z sąsiednimi naukowcami KEMRI, KALRO i LBDA w zakresie nauczania, badań i świadczenia usług dla ludności kenijskiej i regionu. Alupe University College ma być bastionem wiedzy w dziedzinie nauk ścisłych i edukacji, biznesu, ekonomii, nauk społecznych, rozwoju zasobów ludzkich, turystyki i hotelarstwa.

Kolegium
Programs taught in:
Język angielski
Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: