Alupe University College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Alupe University College

Alupe University College (AUC), które jest konstytucyjnym uniwersytetem Moi University, jest jednym z najnowszych uczelni wyższych w kraju. Zostało ono ustanowione na mocy komunikatu Alupe Legal Order Gazette nr 163 z dnia 24 lipca 2015 r. Jej rada została utworzona w specjalnym notatniku prasowym nr 136 z dnia 7 listopada 2016 r. Został on rozpoczął się w odpowiedzi na wniosek ówczesnej gminy Busia Północnej do ówczesnego prezydenta Kenii HE Hon Mwai Kibaki, który odwiedził teren w dniu 18 września 2007 r. Następnie rozpoczął działalność jako Alupe Campus of Moi University w 2008 roku.

Uniwersytet College ma 200 hektarów ziemi w hrabstwie Busia. Znajduje się 7 km od miasta Busia, przy drodze Busia-Malaba. Jest to 23 km od miasta Malaba. Znajduje się w okręgu Teso South w hrabstwie Busia i jest jedynym uniwersyteckim uniwersyteckim w hrabstwie Busia. Sąsiaduje z Ugandą, a zatem rozwinie międzynarodowe programy wymiany studentów, w tym szkolenia i badania transgraniczne w regionie Afryki Wschodniej.

Alupe University College aspiruje do bycia centrum doskonałości w zintegrowanym szkoleniu i badaniach w dziedzinie zdrowia, biologii biologicznej, rolnictwa, zwierząt, informacji i inżynierii. Celem jest wykorzystanie mocnych stron tego zintegrowanego podejścia, aby umożliwić krajowi osiągnięcie wizji 2030.

Będzie współpracować z sąsiednimi naukowcami KEMRI, KALRO i LBDA w zakresie nauczania, badań i świadczenia usług dla ludności kenijskiej i regionu. Alupe University College ma być bastionem wiedzy w dziedzinie nauk ścisłych i edukacji, biznesu, ekonomii, nauk społecznych, rozwoju zasobów ludzkich, turystyki i hotelarstwa.

Kolegium

Lokalizacje

Eldoret

Address
Moi University, Main Campus, Kesses
P.O Box 3900-30100 Eldoret
Uasin Gishu County, Kenya

Eldoret, Hrabstwo Uasin Gishu, Kenia

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: