Šiauliai State College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O ŠIAULIŲ Valstybinė kolegija (Szawle State College)

Šiaulių Valstybinė kolegija (Szawle State College) powstała po reorganizacji dwóch Šiauliai szkół wyższych (medycznych i technicznych), mieli wieloletnie doświadczenie w szkolenia specjalistów.

Siauliu Valstybinė kolegija (Szawle State College) kontynuowaniem tradycji obu szkół i organizowania swojej działalności dąży do następujących celów:

  • w celu zapewnienia dostępu do szkolnictwa wyższego dla każdego, kto pragnie i jest w stanie się uczyć;
  • przygotowanie specjalistów o wysokiej kwalifikacji;
  • w celu zapewnienia jakości badań;
  • stworzyć ciągle studiuje społeczeństwo i warunki dla tych, którzy wyrażają chęć doskonalenia swoich kwalifikacji, aby kontynuować studia coraz trwałe.

Naszym celem jest pozostanie przejrzysty i otwarty, by reagować na wciąż zmieniające się wymagania rynku pracy, w celu zaspokojenia potrzeb, które młodzi ludzie i każdy, kto ma chęć studiowania ich wyrażania. Bylibyśmy zadowoleni, aby móc komunikować się i współpracować ze sobą.

Wizja

Šiaulių Valstybinė kolegija (Szawle State College) jest organizacją intelektualnej, która jest wiodącym stanem uczelnia w regionie północnej Litwie, jest konkurencyjna i rozpoznawane na Litwie iw Europie; zmienia się szybciej niż zmiany w jego otoczeniu zdarzyć, zapewniając ofertę perspektywicznych kierunków studiów i wysoką jakość badań, a także spójności między wiedzy i praktycznych umiejętności, rozwijanie partnerstwa społeczne, tworząc motywujące środowisko akademickie i kształtowania wspólnych wartości ludzkich.

Misja

  • Aby umożliwić zdobycie tytuł zawodowy licencjata i kwalifikacji zawodowych w oparciu o naukowe badania stosowane, aby zapewnić jakość badań i procesu badania w zgodności z normami Unii Europejskiej.
  • Elastycznie i szybko reagować na zmiany na rynku pracy, szkolenia wykwalifikowanych pracowników, przeprowadzenie przekwalifikowania, szkolenia utrwalające, rozwój społeczeństwa otwartego na edukacji, kultury i wiedzy.
  • Aby trenować twórcze, dobrze wykształcony, dystyngowany, etycznie odpowiedzialny obywatelskiego, niezależnych i przedsiębiorczych osobowość.

Przeszłość...

Historia Szawlach wyższej szkoły medycznej rozpoczęła się 1 lipca 1946 roku na poziomie 16 MK Čiurlionisa ulicy na obrzeżach Szawle. Medical School pielęgniarek powstała w tym czasie. W 1991 roku szkoła medyczna została zmieniona na Wyższej Szkole Medycznej, a od 1 września 2002 roku stało Wydziału Opieki Zdrowotnej w ŠIAULIŲ Valstybinė kolegija (Szawle State College).

Szawle Wyższa Szkoła Techniczna rozpoczęła swoją historię, kiedy Szawle agrozootechnical Szkoła została założona w 1959 roku. W 1961 roku stało się Šiauliai Politechnikę, a od 1991 roku szkoła funkcjonuje jako Szawlach Wyższej Szkoły Technicznej. W dniu 1 września 2002 Szawle Wyższa Szkoła Techniczna stał na Wydziale Biznesu i Technologii w ŠIAULIŲ Valstybinė Kolegija (Szawle State College).

Teraźniejszość ...

Šiaulių Valstybinė kolegija (Szawle State College) założona w 2002 roku jest szkoła wyższa niż uniwersytet. Jest to jedyny State College w północnej części Litwy. Ponad 2300 studentów studiów na uniwersytecie i ponad 260 nauczycieli tam pracować. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele stale uczestniczą w różnych seminariach, konferencjach, organizowania i realizowania różnych projektów międzynarodowych i zawodowych, przeprowadzić badania stosowane, mają swoje praktyki szkoleniowej w przedsiębiorstwach z partnerami społecznymi lub kontynuować naukę na uniwersytetach. W latach 2007-2008 próchnica College outnineteen programów spoza uczelni, wydziały opieki zdrowotnej i Biznesu i Technologii funkcjonują.

Siauliu Valstybinė kolegija (Szawle State College) współpracuje z Uniwersytetami Litwa College następujący system zarządzania jakością zgodny z LST ISO 9001: 2008 Standart, która łączy część Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością Excellence Model (EFQM) zasad.

Podstawowe fakty na Litwie iw Szawlach

Litwa jest krajem, położony na zachodnim krańcu Niziny Wschodnioeuropejskiej, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nazwa państwa - Republiki Litewskiej.

Oficjalny język: Litewski. Jest indo - język germański - Europejski, non - słowiańskich i non.

Kapitał: Wilno. Główne miasta - Wilno, Kowno, Kłajpeda, Siauliai, reg.

Tło: Niezależny między dwiema wojnami światowymi, Litwa została włączona do ZSRR w roku 1940. W marcu 1990 roku, Litwa jako pierwsza z radzieckich republik zadeklarować swoją niezależność.

Rząd: Władza wykonawcza: Głowa państwa - prezydenta, szefa rządu - Premier. Władza ustawodawcza: jednoizbowy parlament lub Sejm. Sejm składa się z 141 członków Sejmu, przedstawiciele ludu, wybieranych bezpośrednio lub tajnym na cztery - letnią kadencję.

Waluta narodowa: Euro

Populacja: 3378600 (2007). Grupy etniczne Litwini - 83,45%, Rosjanie 6,31%, 6,74% polski, Białorusini 1,23%, 0,65%, Ukraińcy inne 1,62%.

Główne wyznania: Katolicy.

Sąsiad członkowskie: Północna granica z Łotwą, East granicy z Białorusią, Południowej granicy z Polską, Southwest granicy z Rosją.

Litwa jest w czas środkowoeuropejski: GMT + 2 godziny w zimie, GMT + 1 godzina w lecie.

ŠIAULIAI

Szawle znajduje się w północnej części Litwy. Pierwsza wzmianka w kronikach na 22 września 1236. Zakonu Kawalerów Mieczowych został zniszczony w tej bitwie (Sun bitwie). Niektórzy twierdzą, Szawle, dlaczego to jest znane jako Miasto Słońca Zwycięstwo Litwinów i ich sojuszników w tej walce jest bardzo ważnym wydarzeniem w historii państwa litewskiego. Sun Clock Plac został zorganizowany w 1986 roku z okazji 750-lecia zwycięstwa. Z tej okazji rzeźba Hunter powstał też. Symbolizuje pochodzenie nazwy miasta. Miasto zawdzięcza swoją nazwę od żołnierzy i myśliwych, którzy tam mieszkali.

Cały obszar miasta jest 81.13 sq. km. Według obszarze Szawle jest trzecim największym miastem, w zależności od liczby mieszkańców (130.020 mieszkańców) jest czwartym.

Szawle słynie Bubiai Mound 15 km od Szawlach znanego z drewnianym zamku, który został spalony przez krzyżowców, Salduve kopca, który jest we wschodniej części miasta. Domantai Jurgaiciai-kopiec jest miejscem świętym, jego inna nazwa to Góra Krzyży.

Miasto rozkwitło czasami, czasami cierpi z wojen, zarazy i pożary. Dziś jest to największy ośrodek kulturalny, przemysłowy i naukowy w północnej Litwie.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
  • Rosyjski

Widzieć Studia licencjackie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Międzynarodowy biznes

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu September 2019 Litwa Šiauliai

Cel (e) programu studiów: szkolenie wykwalifikowanych specjalistów międzynarodowych przedsiębiorstw, zdolnych do analizy środowiska i procesów biznesowych, tworzenie i zarządzanie firmy, do realizacji międzynarodowych projektów biznesowych. [+]

O programie

Nazwa programu studiów: International Business

Obszar badań: Nauki społeczne

Kierunek: Biznes i administracja

Poziom studiów: Program 6

Rodzaj pracy: Studia College

Przyznawane kwalifikacje: Profesjonalne Bachelor of International Business

Certyfikat przyznano: Profesjonalne dyplom Bachelor

Minimalne wykształcenie o przyjęcie: WTÓRNY

Ogólny opis:

Cel (e) o programie studiów:

Szkolić wykwalifikowanych międzynarodowych specjalistów biznesowych, zdolnej do analizy środowiska i procesów biznesowych do tworzenia i zarządzania przedsiębiorstwem, w celu realizacji międzynarodowych projektów biznesowych, komunikować się i negocjować w językach obcych, koncentrując się na zmieniającym się międzynarodowym środowisku biznesowym, potrzeb konsumentów i celów Spółki przez zastosowanie najnowszej wiedzy naukowej i społecznie odpowiedzialnych zasad biznesowych na rynkach krajowych i międzynarodowych.... [-]


Filmy

Šiauliai State College

Kontakt
Adres lokalizacji
Aušros ev. 40, Šiauliai LT-76241
Šiauliai, Šiauliai County, LT