Przeczytaj oficjalny opis

Xiamen University Malaysia (XMUM) to pierwszy zagraniczny kampus założony przez renomowany chiński uniwersytet i pierwszy chiński kampus uniwersytecki w Malezji. Znajduje się w pobliżu Bandar Kota Warisan, Sepang, Selangor, zaledwie 15 minut jazdy od centrum administracyjnego kraju Putrajaya lub 45 km na południowy zachód od Kuala Lumpur. Został zbudowany na powierzchni 150 akrów o planowanej powierzchni całkowitej 470 000 metrów kwadratowych. XMUM dąży do tego, aby stać się uniwersytetem z wyraźnym światowym spojrzeniem, które oferuje najwyższej klasy nauczanie i badania oraz obejmuje różnorodność kulturową. Z wyjątkiem Studiów Chińskich i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, medium nauczania dla wszystkich innych programów jest w języku angielskim.112253_blur-businesswoman-close-up-407237.jpg

Xiamen University Chiny w skrócie

Od momentu powstania, w 1921 roku, Xiamen University wyprodukował ponad 300 000 studentów i absolwentów. Ponad 60 naukowców z Chińskiej Akademii Nauk (CAS) i Chińskiej Akademii Inżynierii (CAE) studiowało lub pracowało w Xiamen University.

Zakres

Xiamen University posiada 28 szkół, w których znajduje się 76 wydziałów i 14 instytutów badawczych.

Stopni

Uniwersytet oferuje 33 stopnie doktorskie w dyscyplinach pierwszej klasy oraz 52 stopnie magisterskie w dyscyplinach pierwszej klasy. Oferuje 90 programów licencjackich, 279 programów magisterskich i 187 doktoratów programy w sumie.

Xiamen University ma 2,657 etatowych wykładowców i zawodowych badaczy, w tym 1875 profesorów i profesorów nadzwyczajnych, z których 22 to akademicy z CAS i CAE.

Uczelnia ma obecnie łącznie około 40 000 studentów w pełnym wymiarze godzin na terenie kampusu, w tym 19 843 studentów, 16 172 studentów studiów magisterskich i 3647 doktorantów. Istnieje ponad 3000 studentów zagranicznych.

Od 2011 do 2015 roku studenci i wykładowcy XMU opublikowali ponad 50 raportów badawczych w międzynarodowych czołowych czasopismach, takich jak Science, Nature and Cell i ich pod-czasopismach. W 2016 r. 306 i 31 projektów badawczych na Uniwersytecie Xiamen zostało sfinansowanych odpowiednio przez Narodową Fundację Nauk Przyrodniczych w Chinach i Narodową Fundację Nauk Społecznych w Chinach.

Studia w Azji Południowo-Wschodniej, studia na Tajwanie, badania w zakresie szkolnictwa wyższego, studia ekonomiczne i studia rachunkowe są wysoko cenionymi programami w Chinach.

Globalny zasięg

Xiamen University ma międzyuczelniane więzi kooperacyjne z ponad 300 instytucjami szkolnictwa wyższego w kraju i za granicą.

Xiamen University promuje nauczanie chińskiego jako języka obcego.

Xiamen University stał się najwyższej klasy wszechstronnym uniwersytetem w Chinach. Współtworzyła 16 Instytutów Konfucjusza z uniwersytetami w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce.

Masa i łączność

Xiamen University ma skonstruowaną powierzchnię 1,4 miliona metrów kwadratowych, a biblioteki posiadają 10,7 miliona woluminów (w tym 5,6 miliona ekwiwalentów książek elektronicznych)

Xiamen University robi teraz wielkie postępy w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest zbudowanie uniwersytetu wysokiego poziomu, znanego zarówno w kraju, jak i za granicą.

(Przedstawione powyżej dane pochodzą z marca 2018 r.)112254_cheerful-colleague-desk-1169953.jpg

Fakty z Xiamen University Malaysia

Historyczna zwrotność

„XMU zostało założone przez malajskiego chińczyka, pana Tan Kah Kee w 1921 roku. Teraz 93 lata później XMU odwzajemniło się, zakładając kampus w Malezji, gdzie pan Tan Kah Kee odniósł wielki sukces w swojej karierze. . ”

-Zhu Chongshi, XMU President (2003-2017)

Duch żyje dalej

Założyciel XMU, pan Tan Kah Kee, został uznany za światowej sławy pedagoga, który poświęcił wszystko, co miał, na naukę. XMU uroczyście zobowiązuje się podtrzymywać ducha bezinteresownego poświęcenia Pana Tan Kah Kee na rzecz szlachetnych przyczyn edukacji w ustanawianiu XMUM. Pozostanie instytucją non-profit, a nie sen zostanie odesłany do Chin. Zamiast tego wszelkie nadwyżki środków zostaną przekazane z powrotem na badania i stypendia dla studentów XMUM.

Zobowiązanie do doskonałości edukacyjnej

Powstanie XMUM wyznacza nowe wyżyny w dziedzinie współpracy i wymiany w dziedzinie edukacji między Chinami a Malezją. XMU dąży do zbudowania kampusu w jednym z najlepszych w Malezji, wzbogacając krajobraz szkolnictwa wyższego Malezji, aby produkować talenty wysokiej jakości o międzynarodowej konkurencyjności.

Wizja i misja

Wizja

Xiamen University Malaysia dąży do tego, aby stać się uniwersytetem z wyraźnym światowym spojrzeniem, oferującym najwyższej klasy nauczanie i badania oraz obejmującym różnorodność kulturową.

Misja

Pielęgnować młode talenty z godnością i mądrością, przekształcając je w pięknych obywateli regionu, którzy przyczynią się do dobrobytu ludzi i postępu społecznego Malezji, Chin i Azji Południowo-Wschodniej.112255_architecture-buildings-city-92225.jpg

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BA

Xiamen University Malaysia

Nasz program w Xiamen University Malaysia zapewnia wszechstronną eksplorację reklam, public relations, zintegrowanej komunikacji marketingowej, brandingu, marketingu cyfr ... [+]

Przegląd

Xiamen University jest pionierem edukacji w dziedzinie reklamy w Chinach, od początku w 1983 roku. Nasz program w Xiamen University Malaysia zapewnia kompleksową eksplorację reklamy, public relations, zintegrowanej komunikacji marketingowej, brandingu, marketingu cyfrowego, komunikacji strategicznej, zarządzania wydarzeniami i inne kursy praktyczne. Kursy pozwalają uczniom zdobyć i ćwiczyć umiejętności w symulowanych sytuacjach i, w stosownych przypadkach, z profesjonalnymi klientami. Uczniowie nauczą się łączyć myślenie krytyczne i strategiczne z badaniami i kreatywnością, aby dostarczać skuteczne wiadomości do docelowej grupy odbiorców w imieniu klienta. Każdy student może specjalizować się po stronie kreacji lub zarządzania kontem po utworzeniu fundacji w obu obszarach.... [-]

Malezja Selangor
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Licencjat

Xiamen University Malaysia

Chemical Engineering (CE) to gałąź inżynierii zajmująca się produkcją chemiczną i wytwarzaniem produktów w procesach chemicznych. Obejmuje to opracowywanie, projektowanie ... [+]

Przegląd

Chemical Engineering (CE) to gałąź inżynierii zajmująca się produkcją chemiczną i wytwarzaniem produktów w procesach chemicznych. Obejmuje to opracowywanie, projektowanie i działanie procesów chemicznych i instalacji do ekstrakcji, konwersji i odzyskiwania materiałów o minimalnym wpływie na środowisko.

Program CE w Xiamen University (XMU) jest wspierany przez College of Chemistry and Chemical Engineering, renomowaną uczelnię z ponad 95-letnią historią. Przynależny Departament Inżynierii Chemicznej i Biochemicznej, Krajowe Laboratorium Inżynierii Zielonych Produktów Chemicznych Eterów Alkoholi-Eterów, Państwowe Prowincjonalne Laboratorium Inżynierii Technologii Źródła Energii dla Pojazdu Nowej Energii i Centrum Badań Inżynierii Technologii Elektrochemicznej pozostają na liderem inżynierii chemicznej, w dziedzinie sterowania procesami, technologii inżynierii chemicznej, stosowanej katalizy, inżynierii biochemicznej, technologii membranowej, przetwarzania ropy naftowej, czystej energii, elektrochemicznych źródeł energii, obróbki powierzchniowej elektroosadzania, badań korozji, biochipów i zaawansowanych instrumentów elektrochemicznych , itp. Kolegium jest wspierane przez silny wydział, wśród których jest 9 naukowców z Chińskiej Akademii Nauk i 5 ekspertów zaangażowanych w Plan Tysiąca Talentów, chińskiego programu rekrutacji globalnych ekspertów.... [-]

Malezja Selangor
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Xiamen University Malaysia

Elektryczne i elektroniczne (E ... [+]

Przegląd

Elektryczne i elektroniczne (E

E

Nasz program wyposaża absolwentów w wiedzę i umiejętności do wykonywania ról zawodowych w dziedzinie inżynierii elektrycznej i elektronicznej oraz do stosowania innowacyjnych i pionierskich podejść do opracowywania nowych produktów i technologii, jednocześnie śledząc najnowsze osiągnięcia i najnowsze trendy w branży. Ze względu na ogromny niedobór talentów w tej dziedzinie jesteśmy przekonani, że nasi absolwenci będą aktywnie poszukiwani przez pracodawców.

* Wszyscy absolwenci tego programu, którzy ubiegają się o rejestrację jako inżynierowie, zostaną zarejestrowani w dyscyplinie elektrotechniki w Board of Engineers Malaysia (BEM).... [-]

Malezja Selangor
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Xiamen University Malaysia

Program inżynierii oprogramowania na Xiamen University (XMU), który został wprowadzony w 2002 r., Jest wspierany przez Software School, jedną z 35 krajowych przykładowych ... [+]

Przegląd

Program inżynierii oprogramowania na Xiamen University (XMU), który został wprowadzony w 2002 r., Jest wspierany przez Software School, jedną z 35 krajowych przykładowych szkół inżynierii oprogramowania zatwierdzonych przez chińskie Ministerstwo Edukacji. Szkoła nawiązała współpracę badawczo-rozwojową z wieloma zagranicznymi przedsiębiorstwami IT, w tym z Microsoft, IBM, BEA, ORACLE, SYBASE, SUN i DELL.

Osiągnęliśmy wielki sukces w kultywowaniu talentów z praktycznymi umiejętnościami i międzynarodową perspektywą w dziedzinie inżynierii oprogramowania od momentu powstania programu. Zostaliśmy zatwierdzeni przez chińskie Ministerstwo Edukacji jako „Innowacyjny obszar trybu szkolenia talentów” i „Doskonały program szkolenia inżynierów”. Ponadto kurs Inżynieria oprogramowania został oceniony jako kurs najwyższej jakości przez XMU, Fujian Province, a także odpowiednio Ministerstwo Edukacji.... [-]

Malezja Selangor
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Xiamen University Malaysia

Program CST na Xiamen University (XMU) został wprowadzony w 1982 r. I jest obecnie oferowany przez Szkołę Informacji Naukowej i Inżynierii (SISE). Jako jedna z najstarszy ... [+]

Przegląd

Program CST na Xiamen University (XMU) został wprowadzony w 1982 r. I jest obecnie oferowany przez Szkołę Informacji Naukowej i Inżynierii (SISE). Jako jedna z najstarszych szkół inżynieryjnych w Chinach z szeroką gamą programów akademickich, SISE jest właścicielem przykładowego krajowego centrum edukacyjnego w zakresie informacji elektronicznej oraz gospodarza „Laboratorium Kluczowego Laboratorium Komunikacji Podwodnej i Inżynierii Informacji Morskiej”.

Mamy szerokie powiązania z wieloma światowej sławy uniwersytetami i przedsiębiorstwami poprzez wymianę akademicką i współpracę oraz powołaliśmy ponad 20 międzynarodowych i krajowych naukowców, w tym członków akademii inżynierskich w USA i Kanadzie, jako adiunkt, gość lub profesor honorowy. Dołączyliśmy do programu Global Engineering Education Exchange (GE3) w 2011 roku jako pierwszy instytut partnerski z Chin kontynentalnych.... [-]

Malezja Selangor
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Xiamen University Malaysia

Międzynarodowy program biznesowy w Xiamen University (XMU) jest oferowany przez School of Economics, pierwszą szkołę ekonomii, jaka kiedykolwiek powstała wśród kluczowych ... [+]

Przegląd

Międzynarodowy program biznesowy w Xiamen University (XMU) jest oferowany przez School of Economics, pierwszą szkołę ekonomii, jaka kiedykolwiek powstała wśród kluczowych krajowych uniwersytetów kompleksowych w Chinach kontynentalnych. Program ekonomiczny w XMU zawsze plasował się w pierwszej piątce w Chinach kontynentalnych. Według rankingu badań Tilburg University Worldwide Economics Research Schools, XMU znalazło się w pierwszej czwórce w Chinach i 16 w Azji pod względem liczby opublikowanych artykułów w prestiżowych międzynarodowych publikacjach. Jesteśmy wspierani przez silny wydział składający się z 12 profesorów, 13 profesorów nadzwyczajnych i 5 asystentów. 80% wydziału to doktoranci posiadacze dyplomów z dyplomami akademickimi przyznawanymi przez światowej sławy uniwersytety. Kładziemy duży nacisk na badania teorii i polityki międzynarodowej gospodarki i handlu, przy jednoczesnym utrzymaniu stałego zainteresowania monitorowaniem rzeczywistej dynamiki i mechanizmów międzynarodowych przedsiębiorstw i zagranicznych inwestycji.... [-]

Malezja Selangor
Luty 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Xiamen University Malaysia Official Video