Przeczytaj oficjalny opis

O Bard College Berlin

Bard College Berlin to akredytowany uniwersytet niemiecko-amerykański, który oferuje intensywne, transdyscyplinarne kształcenie w zakresie nauk humanistycznych i społecznych. Ciało studenta jest bardzo międzynarodowe i różnorodne pod względem geograficznym, kulturowym, klasowym i ekonomicznym i spotyka się z wykładowcami na małych seminariach prowadzonych w języku angielskim. Nacisk na krytyczne myślenie, ambicje intelektualne, kreatywność i związek między życiem w klasie i poza nią jest podstawową cechą. Kwalifikujący się studenci mogą zdobyć zarówno amerykański, jak i niemiecki stopień licencjata.

119436_GermanClass_IrinaStelea.jpg

Bard College Berlin umożliwia osobiste rozwijanie się i przygotowuje uczniów do stawienia się poprzez „duże pytania” , które powtarzają się z biegiem czasu oraz poprzez zapewnienie młodym ludziom umiejętności niezbędnych do zrozumienia i odpowiedzi na nie w dialogu oraz w odniesieniu do współczesnych wyzwań. do wspólnej globalnej przyszłości.

Zlokalizowany w politycznym, gospodarczym i artystycznym centrum Europy, w którym debatuje się i testuje globalną politykę gospodarczą oraz środki dotyczące migracji i bezpieczeństwa, a sztuka znajduje swój najbardziej zróżnicowany i eksperymentalny wyraz, Bard College Berlin ma wyjątkową możliwość zaoferowania studenci mają bezpośredni kontakt z aktualnymi wydarzeniami politycznymi, społecznymi i kulturowymi poprzez seminaria i działania zakorzenione w mieście. Program stażu zapewnia możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w wielu dziedzinach, takich jak sztuka, prawa człowieka, publikacje, planowanie urbanistyczne, start-upy technologiczne i edukacja.

To podwójne ukierunkowanie Barda na specjalistyczne badanie dziedzictwa intelektualnego o ciągłym znaczeniu oraz zastosowanie pomysłów w „prawdziwym życiu” poprzez lokalne poszukiwania, praktykę artystyczną, debatę publiczną i programy zaangażowania obywatelskiego, przygotowało absolwentów Bard College Berlin dla kreatywnych rozwiązywanie problemów i udana współpraca w sektorze publicznym i prywatnym na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W rezultacie byli oni w stanie kontynuować karierę w takich dziedzinach, jak stosunki międzynarodowe, polityka publiczna, edukacja, dziennikarstwo i sztuka, a także studia podyplomowe na najbardziej renomowanych uniwersytetach świata.

Misja edukacyjna

Bard College Berlin został założony w celu przywrócenia małych grup seminaryjnych nauczania i interdyscyplinarnej edukacji licencjackiej sztuk wyzwolonych na najwyższe poziomy kontekstu uniwersyteckiego w Europie, gdzie powstały. Programy dwustopniowe oferowane przez Bard College Berlin opierają się na zasadzie, że specjalistyczne studia w poszczególnych dyscyplinach powinny odbywać się na podstawie szerokiej i gruntownej wiedzy o tradycjach intelektualnych oraz głównych debatach, pracach i transformacjach, które je ożywiły. Naukowa linia „myśli społecznej”, która ma swoje korzenie w powojennych Niemczech i Stanach Zjednoczonych, jest zaangażowana w badanie kluczowych innowacji ludzkiego życia i kultury w ramach ich determinacji społecznych i politycznych. Główne kursy Bard College Berlin w historii intelektualnej bezpośrednio odzwierciedlają to zobowiązanie, ale są także ideałem przewodnim programów jako całości.

119438_Screenshot_1.png

Humanistyka, sztuka i myśl społeczna

Bard College Berlin , licencjat z nauk humanistycznych, sztuki i myśli społecznej, bada główne dziedziny nauk humanistycznych (filozofię, literaturę, studia filmowe, teorię polityki, historię sztuki) w odniesieniu do ich interdyscyplinarnego rozwoju. Stopień obejmuje możliwość połączenia uprawianej sztuki (sztuki teatralnej i studyjnej) z filozoficzną teorią sztuki oraz rozważenia ogólnego historycznego związku między wiedzą, rzemiosłem i dyscypliną specjalistyczną.

Ekonomia, polityka i myśl społeczna

Licencjat z ekonomii, polityki i myśli społecznej Bard College Berlin szkolenia w zakresie nauk społecznych, które są zakorzenione w historii zmian i refleksji kulturowych ludzi. Podstawowe metody i modele współczesnej ekonomii badane są w dialogu z ruchem historii intelektualnej oraz w związku z teoriami polityki i modelami funkcjonowania społecznego.

Zaangażowanie obywatelskie

Zgodnie z wiarą Kolegium w zapewnianie dobrze poinformowanej, kreatywnej i zaangażowanej edukacji, studia w dziedzinie nauk społecznych obejmują możliwość pracy w uprawianiu sztuki, realizując projekty estetyczne i konstruktywne społecznie. Studenci wszystkich programów Bard College Berlin są zachęcani i wspierani w podejmowaniu staży i zaangażowaniu obywatelskim. Uczelnia ma na celu zagwarantowanie, że edukacja artystyczna na poziomie wyzwolonym kultywuje aktywne i produktywne obywatelstwo.

119437_Campus_InasaBibic.jpg

Historia akredytacji

Bard College Berlin : Liberal Arts University jest instytucjonalnie akredytowany na poziomie krajowym w Niemczech przez Wissenschaftsrat od 20 stycznia 2017 r.

Uczelnia po raz pierwszy otrzymała uznanie stanu od berlińskiego Departamentu Edukacji, Młodzieży i Nauki (Senatsverwaltung für Bildung, Jugend und Wissenschaft) zgodnie z ust. 123 ust. 1 ustawy o szkolnictwie wyższym kraju związkowego Berlin (Berliner Hochschulgesetz - BerlHG) w 2011 r.

Akredytacja programu dla BA w dziedzinie nauk humanistycznych, sztuki i myśli społecznej została przyznana przez agencję akredytacyjną ACQUIN jesienią 2013 r. W 2015 r. Licencjat z ekonomii, polityki i myśli społecznej otrzymał akredytację od ACQUIN.

Bard College jest akredytowany przez Middle States Commission on Higher Education (USA) i przyznaje tytuł licencjata studentom kończącym licencjat Bard College Berlin z nauk humanistycznych, sztuki i myśli społecznej lub licencjat z ekonomii, polityki i myśli społecznej na podstawie udzielonego upoważnienia przez New York State Board of Education.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Bard College Berlin

Program studiów licencjackich z ekonomii, polityki i myśli społecznej zapewnia szkolenia dyscyplinarne z ekonomii i polityki w ramach podstawowego programu w historii int ... [+]

Program studiów licencjackich z ekonomii, polityki i myśli społecznej zapewnia szkolenia dyscyplinarne z ekonomii i polityki w ramach podstawowego programu w historii intelektualnej, który zachęca do rozważnego i dobrze poinformowanego kulturowo zastosowania metodologii i zasady społeczno-naukowej.StrukturaRdzeń Program podstawowy składa się z kursów, które dotyczą najważniejszych tekstów i artefaktów w dziedzictwie kulturowym Europy i świata.Specjalizacja Wszyscy studenci otrzymują podstawowe szkolenie z podstawowych narzędzi analizy i modelowania ekonomicznego, a także wstęp do teorii politycznej oraz badań społecznych i historycznych. Na poziomie zaawansowanym uczniowie wybierają jeden z następujących obszarów koncentracji:EkonomiaPolitykaStudenci wypełniają moduły dotyczące porównawczych problemów globalnych, dostępu do wyboru i podejmowania decyzji oraz kluczowych pomysłów, ruchów, metod i wyzwań w każdej dziedzinie. W całym programie nacisk kładziony jest na doskonalenie pisania i rozwijanie umiejętności matematycznych i analitycznych.Nauka języka niemieckiego Nauka języka niemieckiego od poziomu początkującego do zaawansowanego jest dostępna w całym programie. Wszyscy kandydaci na licencjat z ekonomii, polityki i myśli społecznej muszą wykazać się średnią znajomością języka niemieckiego do końca drugiego roku.Electives Dostępne są przedmioty do wyboru w studiach artystycznych (teatr, taniec, malarstwo, filmowanie, produkcja artystyczna), podobnie jak szeroki zakres przedmiotów do wyboru w filozofii, historii sztuki, literaturze i teorii społecznej.Study Abroad (opcjonalnie) Studia za granicą w Europie (za pośrednictwem sieci ERASMUS) lub w Stanach Zjednoczonych (w Bard College lub powiązanych programach i kampusach) i na całym świecie (w ramach sieci Bard lub poprzez międzynarodowe umowy wymiany Bard College Berlin ) są możliwe w trzecim rok.Staż (opcjonalnie) Program stażowy wspiera podejmowanie praktycznych szkoleń w pracy organizacji politycznych i kulturalnych, publicznych lub prywatnych,... [-]
Niemcy Berlin
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
8 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Bard College Berlin

Bard College Berlin , licencjat z nauk humanistycznych, artystycznych i myśli społecznej, daje studentom możliwość dokładnego przeszkolenia w dziedzinie nauk humanistyczn ... [+]

Dyplom licencjacki z humanistyki, sztuki i myśli społecznej Bard College Berlin daje studentom możliwość odbycia gruntownego szkolenia w dziedzinie nauk humanistycznych, a także zdobycia wiedzy na temat kluczowych wydarzeń intelektualnych, prac i debat pochodzenie dyscyplin nauk społecznych i przyrodniczych oraz uprawiania sztuki. Program podstawowy składa się z kursów, które dotyczą najważniejszych tekstów i artefaktów w dziedzictwie kulturowym Europy i świata. Oprócz programu podstawowego uczniowie wybierają jeden z następujących obszarów koncentracji: sztuka i estetyka, etyka i polityka, literatura i retoryka.

Dostępne są również przedmioty do wyboru w studiach artystycznych (teatr, taniec, malarstwo, produkcja artystyczna), podobnie jak szeroki zakres przedmiotów do wyboru w filozofii, historii sztuki, literaturze, filmie i teorii społecznej. Studenci robią postępy w kierunku ukończenia pracy licencjackiej w czwartym roku, pod nadzorem indywidualnego członka wydziału. Studiuj za granicą w Europie (przez sieć ERASMUS) lub w Stanach Zjednoczonych (w Bard College lub powiązanych programach i kampusach) i na całym świecie (w sieci Bard lub poprzez międzynarodowe umowy wymiany Bard College Berlin ) jest możliwe w trzeci rok. Program stażu wspiera podejmowanie praktycznego szkolenia lub doświadczenia zawodowego na dowolnym etapie studiów. Nauka języka niemieckiego od poziomu początkującego do zaawansowanego jest dostępna w całym programie. Wszyscy kandydaci na humanistykę, sztukę i myśl społeczną muszą wykazać się średnią znajomością języka niemieckiego do końca drugiego roku.... [-]

Niemcy Berlin
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
8 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Debate Club at Bard College Berlin

Campus Life: Barbecue

Bard College Berlin
Address
Platanenstrasse 24
13156 Berlin, Berlin, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 30 437330