CODE University of Applied Sciences Berlin

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

CODE to berlińska akredytowana przez państwo uniwersytet nauk stosowanych, który oferuje studia licencjackie w dziedzinie rozwoju cyfrowego produktu.

Czasami dobre pomysły potrzebują dekady, by dojrzeć

Kiedy Thomas Bachem - inżynier samouczek i projektant - szukał programów studiów promujących jego przedsięwzięcia jako przedsiębiorca internetowy, był rozczarowany, widząc, że krajobraz akademicki koncentruje się głównie na nie zmieniających się podstawowych zasadach informatyki, zamiast tego nowych ekscytujących możliwości Internetu i jego możliwości.

Postanowił studiować ekonomię w prywatnej szkole biznesu w Kolonii, gdzie doświadczył radykalnego dążenia do zastosowania teorii akademickich w świecie rzeczywistym i osobistego, wspierającego środowiska uczenia się. Zarówno bezowocnych poszukiwań prawdziwie stosowanego programu inżynierii oprogramowania i jego rewolucyjnego doświadczenia na prywatnej uczelni narodził się pomysł na CODE: CODE byłoby na informatykę, jakie szkoły biznesowe są dla klasycznych programów ekonomicznych.

Dekadę później Thomas założył już kilka udanych startupów internetowych. Jako przedsiębiorca i pracodawca, wielokrotnie odkrywał, że dobrzy inżynierowie oprogramowania, projektanci i menedżerowie produktu - kluczowi kierowcy dla ambitnych firm cyfrowych - są rzadkim zasobem w Europie i Niemczech, w szczególności dlatego, że klasyczne programy uniwersyteckie rzadko kwalifikują młodych mężczyzn i kobiety. dla wyzwań nowej gospodarki.

Wspierane przez społeczność akademicką

Nasza rada akademicka dostarcza nam najnowszych informacji na temat badań w naszej dziedzinie, silnego powiązania ze środowiskiem naukowym i dziesięcioleci doświadczeń w tworzeniu znaczących środowisk uczenia się. Pomagają nam zidentyfikować tych profesorów, badaczy i wykładowców, którzy podzielają nasze dążenie do doskonałości, naszą wspólną misję i wspierają nasze podejście edukacyjne.

Na misji, aby wzmocnić pionierów cyfrowych jutra

CODE oferuje zorientowane na projekt i oparte na wyzwaniach doświadczenie edukacyjne, które stymuluje rozwój osobisty i umożliwia uczniom rozwijanie kompetencji zawodowych, a także umiejętności komunikacyjnych i społecznych. CODE jest wspierane przez dwóch tuzinów najbardziej znanych przedsiębiorców internetowych w Niemczech i zapewnia oparty na dochodach model opóźnionego czesnego, aby przyciągnąć najbardziej utalentowanych studentów niezależnie od ich osobistego zaplecza finansowego.

Lokalizacje

Berlin

Address
Lohmühlenstr. 65
12435 Berlin Berlin, Berlin, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium