Przeczytaj oficjalny opis

DEKRA | Hochschule für Medien to uznana przez państwo uczelnia akredytowana przez Wissenschaftsrat z siedzibą w Berlinie-Friedrichshain.

Oferuje trzy programy studiów licencjackich: film i telewizja, dziennikarstwo i PR oraz zarządzanie komunikacją. Spektrum możliwości specjalizacji jest szerokie i obejmuje zarówno projektowanie mediów, komunikację marketingową i psychologię komunikacji, dziennikarstwo internetowe, dziennikarstwo telewizyjne, moderację i PR, reżyserię, kamerę, produkcję, postprodukcję i audio.

Uniwersytet jest częścią DEKRA Academy Network, jednego z największych prywatnych dostawców usług edukacyjnych w Niemczech.

Praktyczne znaczenie i silna sieć

Wszystkie kursy w DEKRA | Hochschule für Medien stosuje podejście zorientowane na aplikacje. Nacisk kładziony jest na praktyczne szkolenia dla mediów i branż twórczych w oparciu o naukowo uzasadnione nauczanie. Jednym z naszych sposobów zapewnienia praktyki i uczenia się przez całe życie jest współpraca z różnymi partnerami: firmami medialnymi, organizacjami non-profit i rządowymi oraz innymi instytucjami edukacyjnymi.

Intensywna opieka i atrakcyjne środowisko nauki

Oferujemy naszym studentom indywidualną obsługę, która odnosi się do ich indywidualnych mocnych stron i potrzeb. Ponadto przyjemne i znane środowisko nauczania i uczenia się jest jedną ze szczególnych cech uniwersytetu. Wykłady odbywają się w małych grupach. W tym kontekście nauczyciele działają jako generatorzy impulsów, którzy wykorzystują swoje doświadczenie i wiedzę z dziedziny nauki i sektora prywatnego w swoich badaniach. Nawet poza wykładami wykładowcy poświęcają czas na pytania naszych studentów.

Jesteś dla nas ważny - od samego początku

Formalny wymóg uzyskania tytułu licencjata w DEKRA | College of Media to kwalifikacja na studia uniwersyteckie (Abitur lub Fachhochschulreife) lub szkolenie zawodowe z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Nie ma numerus clausus (NC). Ponadto nie należy z góry zgłaszać folderów, filmów, artykułów itp. Najważniejsze dla udanego studiowania tutaj jest twoja motywacja: dlatego zwracamy szczególną uwagę na szczegółowe informacje i indywidualne konsultacje. Badania nad degustacją, warsztaty, wydarzenia, osobiste poradnictwo studyjne to tylko niektóre z naszych regularnych ofert dla przyszłych studentów.

Twoje korzyści na pierwszy rzut oka

 • Zatwierdzone przez państwo studia na uznanym uniwersytecie
 • Doskonałe nauczanie z profesorami i wykładowcami z tej dziedziny
 • Konsekwentne praktyczne znaczenie dla różnych projektów
 • Duża sieć z partnerami z mediów, biznesu i społeczeństwa
 • Maksymalne indywidualne wsparcie - intensywne uczenie się w małych grupach
 • Otwarta i kreatywna atmosfera nauki
 • Pożyczki techniczne również na prywatne projekty
 • Brak ukrytych opłat - atrakcyjny model finansowania
 • Bilet semestralny w cenie
 • Centralna lokalizacja w samym sercu Berlina ze świetnymi połączeniami

Jesteśmy dla ciebie osobiście

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie studiów, masz pytania dotyczące finansowania lub ogólnego uniwersytetu? Nasz serwis doradczy dla studentów chętnie pomoże.

Najlepszy wgląd, jaki dostajesz bezpośrednio na stronie. Dlatego gorąco zapraszam przyszłych studentów do udziału w naszych wydarzeniach na uczelni.

Programy prowadzone przez:
 • Niemiecki
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:


DEKRA Hochschule für Medien

Program licencjata uczy niezbędnych podstaw teoretycznych, takich jak historia filmu, analiza filmu, praca skryptowa, technologia filmowa i wideo, a także technologia aud ... [+]

Studiowanie filmu i telewizji koncentruje się na licznych etapach produkcji - od pomysłu do gotowego artykułu.

Program licencjata uczy niezbędnych podstaw teoretycznych, takich jak historia filmu, analiza filmu, praca skryptowa, technologia filmowa i wideo, a także technologia audio. W praktyce omawiane są w szczególności metody i techniki filmowania i produkcji telewizyjnej. Komunikacja i nauka zorientowana na projekt są przedmiotem badań w filmie i telewizji. Oprócz wiedzy naukowej i technicznej studenci nabywają wszechstronne praktyczne doświadczenie.

Po ukończeniu studiów podstawowych uczniowie wybierają między specjalizacjami reżyserii, kamery, produkcji, postprodukcji lub audio. Piszą, kręcą, filmują, kroją i produkują swoje pierwsze krótkie filmy, filmy dokumentalne, teledyski i podobne premiery filmowe i telewizyjne. Nasi lektorzy wspierają ich. Badanie kończy się specjalną pracą licencjacką.... [-]

Niemcy Berlin
Październik 2019
Język angielski,Niemiecki
W pełnym wymiarze godzin
6 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
DEKRA Hochschule für Medien

Program studiów Dziennikarstwo i PR skierowany jest do zorientowanych na praktykę i kreatywnych zainteresowanych kandydatów, którzy chcą pracować w dziedzinie multimediów ... [+]

Program studiów Dziennikarstwo i PR skierowany jest do zorientowanych na praktykę i kreatywnych zainteresowanych kandydatów, którzy chcą pracować w dziedzinie multimediów i twórczości z naciskiem na telewizję, moderację i obszary online lub obszary działalności public relations.

Program oferuje zrównoważoną mieszankę głównie seminariów i praktycznych prac edycyjnych. Obowiązkowe moduły wszystkich kierunków kształcenia zapewniają podstawowe kompetencje w dziedzinie mediów i systemu politycznego Republiki Federalnej Niemiec, statystyki i badania nad mediami, etykę medialną, prawo mediów, a także podstawowe umiejętności w zakresie projektowania i produkcji w zakresie pisania i copywritingu, fotografii, technologii wideo, technologii audio, systemów edycji , Departamenty i format klienta.... [-]

Niemcy Berlin
Październik 2019
Niemiecki
W pełnym wymiarze godzin
6 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
DEKRA Hochschule für Medien

Program zarządzania komunikacją koncentruje się na koncepcji strategii komunikacyjnych i produktów medialnych, a także ich twórczej realizacji. Sektor łączności i mediów ... [+]

Program zarządzania komunikacją koncentruje się na koncepcji strategii komunikacyjnych i produktów medialnych, a także ich twórczej realizacji. Sektor łączności i mediów jest jednym z największych rozwijających się sektorów na świecie. Dlatego duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Licencjat z zarządzania komunikacją uczy podstaw ekonomii, zarządzania projektami, fotografii i projektowania, zarządzania przedsiębiorstwem i komunikacji, badań rynku i mediów oraz marketingu społecznego. Ta dobrze ugruntowana wiedza jest wykorzystywana celowo w ramach projektów praktycznych i pogłębionej interdyscyplinarności.

W zaawansowanej fazie studiów studenci mogą specjalizować się w trzech obszarach projektowania mediów, psychologii komunikacji i komunikacji marketingowej. Pod koniec specjalizacji wszystkie departamenty wspólnie zrealizują interdyscyplinarny projekt cross-media dla klienta z branży. Badanie kończy się specjalną pracą licencjacką.... [-]

Niemcy Berlin
Październik 2019
Niemiecki
W pełnym wymiarze godzin
6 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku