Jade University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Podstawowe wartości Jade University of Applied Sciences

Podstawowe wartości Jade University of Applied Sciences zobowiązują uniwersytet do społecznej odpowiedzialności i określają ramy planowania jego rozwoju i celów. Podstawowe wartości opisują kulturę, którą chcemy urzeczywistnić na Jade University of Applied Sciences .

Innowacyjny

Na Jade University of Applied Sciences wspieramy innowacyjną kulturę, która aktywnie wspiera kreatywność i systematycznie rozwija zdolność do wdrażania nowych pomysłów. W ten sposób tworzymy swobodę niezbędną do dociekliwości naukowej i świeżego myślenia. Jade University of Applied Sciences wprowadza innowacje w regionie poprzez nauczanie i badania skoncentrowane na realnym świecie oraz szkolenie wysoko wykwalifikowanych absolwentów.

Kompetentny

Jade University of Applied Sciences to siedlisko nowych pomysłów i interdyscyplinarnego myślenia. Udostępniamy naszą wiedzę i kompetencje społeczeństwu. Rozwijamy umiejętności rozwiązywania problemów, które uwzględniają przyszłe wymagania rynku pracy i nauki. W naszej edukacji akademickiej i codziennej pracy łączymy kompetencje zawodowe i społeczne.

Spółdzielnia

Wspólnie tworzymy konstruktywną atmosferę nauczania i uczenia się. Otwarta współpraca stanowi podstawę udanej kultury pracy i badań naukowych na Jade University of Applied Sciences . Utrzymujemy bliskie powiązania w regionie i poza nim. Oznacza to, że jesteśmy w ciągłej wymianie z innymi instytucjami akademickimi, a także współpracujemy na poziomie praktycznym z naszymi partnerami. Jako uniwersytet otwarty na świat cenimy programy współpracy międzynarodowej i międzykulturowej.

Różnorodny

Doceniamy różnorodność jako wzbogacenie naszego życia i współpracy. Zwiększa także akademicki wpływ naszej uczelni. Jade University of Applied Sciences to miejsce, w którym wspólnie opracowujemy cele dotyczące kursów, nauczania i badań oraz gdzie realizujemy te cele z zaangażowaniem. Jade University of Applied Sciences zapewnia entuzjastycznym talentom dostęp do szerokiego spektrum edukacji.

Otwarty na innych

Do innych ludzi podchodzimy z otwartością i szacunkiem oraz uwzględniamy ich różne doświadczenia i sytuacje. Zawsze poważnie traktujemy indywidualne obawy ludzi. Otwarta komunikacja zapewnia orientację. Dla nas jest to niezbędny element naszej transparentnej i uczciwej postawy na Jade University of Applied Sciences .

Profil Jade University of Applied Sciences

Ludzkie wartości, orientacja na przyszłość, dobre warunki badań i jakość nauczania to podwaliny Jade University z trzema lokalizacjami w północno-zachodnich Niemczech.

Pochodzenie nazwy

Przy założeniu w 2009 r. Nowy uniwersytet potrzebował żywej nazwy. Idealna nazwa nie była trudna do znalezienia, ponieważ rzeka Jade łączy trzy kampusy Wilhelmshaven, Oldenburg i Elsfleth. Jade to rzeka w Dolnej Saksonii o długości około 22 km, której źródło znajduje się w pobliżu Oldenburga. Wędruje przez dystrykt Oldenburg w regionie Weser Marsh i ostatecznie dociera do morza w Jade Bay na południe od Wilhelmshaven.

Lepiej dla ciebie

 • Istnieje wiele dobrych powodów, aby rozważyć uniwersytet.
 • Jade University of Applied Sciences stawia sobie poprzeczkę wysoko i dąży do ciągłego doskonalenia.
 • Dzięki optymalnym warunkom - małym grupom, praktycznej orientacji i osobistemu wsparciu - Jade University of Applied Sciences jest doskonałym wyborem dla Ciebie.

Śmieszny fakt

Raz w roku w listopadzie około 30 profesorów z Jade University of Applied Sciences i Oldenburg University przejmuje gramofony w popularnych klubach Oldenburg. Noc profesorów to świetna zabawa i przyciąga ponad 2000 studentów, którzy poznają swoje profesje z zupełnie innej perspektywy. Profesorowie w Wilhelmshaven również regularnie biją swoich uczniów.

Kompetencje przekonują

Na Jade University of Applied Sciences wyróżnia nauczanie i badania naukowe dzięki innowacyjnym podejściom, współpracy, która zapewnia przewagę i sprzyjające środowisko. We wszystkich dziedzinach uniwersytet stosuje swoje zasady ekspertyzy i różnorodności. Koncentracja na praktyce, bliskie kontakty z biznesem i ukończenie studiów w rozsądnych ramach czasowych sprawiły, że od lat wysoko plasuje się w rankingach.

Jego około 50 kursów z zakresu architektury, inżynierii lądowej, geoinformacji, technologii medycznych, inżynierii, biznesu, studiów morskich, logistyki lub zarządzania / IT / technologii, informatyki w budownictwie, logopedii, położnictwa oferuje coś dla szerokiego zakresu zainteresowań i ambicje.

Ścisła społeczność

Na Jade University of Applied Sciences nikt nie uczy się na własną rękę. W niemal rodzinnej atmosferze uczniowie łatwo znajdują przyjaciół i mogą korzystać z wielu programów wsparcia, które pomagają im w trakcie studiów. Profesorowie są zawsze dostępni do rozmowy z uczniami. Wszyscy nasi nauczyciele pochodzą z praktycznego zaplecza i utrzymują kontakty z biznesem. Jako student stale z tego korzystasz.

Jade University of Applied Sciences to uniwersytet przyjazny rodzinie, który dba o to, aby wszyscy jego pracownicy i studenci mogli uczyć, uczyć się i pracować przy zachowaniu równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Obejmuje to elastyczne godziny pracy, a także placówki opieki nad dziećmi.

Co więcej, angażujemy się w równe szanse i wartości społeczne oraz wspieramy zwłaszcza studentów pierwszego pokolenia, aby mogli wspiąć się po drabinie społecznej.

Wiedza napędza postęp

Młode talenty akademickie wnoszą duży wkład w prace badawcze na Jade University of Applied Sciences . Obecnie ponad pięćdziesięciu doktorantów studenci prowadzą badania w naszych specjalistycznych działach i instytutach. „Zapewniając dobre kontrakty i programy stypendialne, zapewniamy naszym młodym naukowcom bezpieczeństwo w ich planach kariery”, mówi Prezydent Uniwersytetu dr Manfred Weisensee. I oczywiście, oprócz naszych studentów, około 200 profesorów wnosi imponujący potencjał naukowy.

Jakość decyduje o jakości

Jade University of Applied Sciences jest młodym uniwersytetem, ale ma długą tradycję edukacyjną. Dlaczego? Ponieważ nasza uczelnia powstała w 2009 roku poprzez połączenie dwóch technicznych szkół wyższych. Znajdziesz tutaj najnowsze koncepcje nauczania, a także doświadczenie i solidne doświadczenie sięgające instytucji edukacyjnych z 1832 roku.

134158_pexels-photo-1595391.jpeg

Fakty i Liczby

 • Rok założenia: 2009
 • Łączna liczba studentów: 7600
 • Wilhelmshaven: 4800
 • Oldenburg: 2100
 • Elsfleth: 700
 • Kursy: 37 studiów licencjackich i 13 kursów magisterskich
 • Liczba pracowników: około 650
 • z czego ponad 200 profesorów
 • 90 partnerskich uniwersytetów za granicą

Lokalizacje

Jade University of Applied Sciences ma trzy kampusy w północno-zachodnich Niemczech.

 • Wilhelmshaven
 • Oldenburg
 • Elsfleth

134159_pexels-photo-1438072.jpeg

Lokalizacje

Wilhelmshaven

Address
Friedrich-Paffrath-Straße 101
26389 Wilhelmshaven, Dolna Saksonia, Niemcy

Oldenburg

Address
Ofener Straße 16/19
26121 Oldenburg, Dolna Saksonia, Niemcy

Elsfleth

Address
Weserstr. 52
26931 Elsfleth, Dolna Saksonia, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium