Macromedia University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy na Macromedia University - uniwersytecie transformacji cyfrowej

Wybór uniwersytetu jest ważną decyzją życiową. To miejsce, w którym położysz podwaliny pod przyszłą sieć kariery, odkryjesz wybrany obszar pracy i zaczniesz kształtować swoją tożsamość zawodową. Cieszymy się, że zainteresowałeś się Macromedia, uznanym prywatnym niemieckim uniwersytetem i chcielibyśmy powiedzieć więcej o tym, jak możemy pomóc w kształtowaniu Twojej przyszłości.

Sukces w międzynarodowym rankingu
W 2020 roku Macromedia wzięła udział w U-Multiranking wraz z 1800 uniwersytetami na całym świecie i 104 z Niemiec i znalazła się w pierwszej 15% wszystkich szkół biznesu, w pierwszej 25 pod względem kontaktu ze środowiskiem pracy i na drugim miejscu w Niemczech pod względem przedsiębiorczego myślenia.

109589_029-Macomedia-Erstsemesterstart-II-Causalux-Fotograf-Potsdam.jpg


Nasze programy - twoja przyszłość
Na Macromedia University skupiamy się na naszych studentach. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której mogą się rozwijać. Promujemy kluczowe kompetencje, takie jak umiejętności komunikacyjne i ducha przedsiębiorczości. Duża część naszych kursów oparta jest na praktycznych projektach, które przybierają formę indywidualnego coachingu. Cyfrowa transformacja zasadniczo zmienia strukturę naszego profesjonalnego świata i potrzebujemy ludzi w centrum tych zmian, którzy potrafią myśleć w różnych dyscyplinach i ponosić osobistą odpowiedzialność. To ludzie, których kształcimy. Jako uniwersytet transformacji cyfrowej postrzegamy naszą rolę jako czynników umożliwiających: umożliwiamy naszym studentom zrozumienie i kształtowanie zmian. Proces i wynik można podsumować zwięźle: zmieniasz się. absolvia_Mafaldanews.jpg

Nasze programy studiów stanowią połączenie wykładów teoretycznych i praktycznych prac projektowych. Studenci są zachęcani do wzięcia odpowiedzialności za swoje studia i mają możliwość współpracy z czołowymi postaciami medialnymi i kluczowymi graczami z organizacji międzynarodowych, którzy ściśle współpracują z uniwersytetem jako gościnni wykładowcy i sponsorzy projektów. Oferujemy stacjonarne kursy licencjackie i podyplomowe studia magisterskie na międzynarodową ścieżkę kariery w sektorze mediów i komunikacji. Wszystkie programy są akredytowane przez FIBAA i prowadzą do uzyskania międzynarodowego stopnia naukowego. Współpraca z naszym partnerem z Wielkiej Brytanii, University of Westminster, pozwala nam oferować dodatkowe licencjaty w ramach naszych programów licencjackich.

Nasz kampus - połączony z najlepszymi graczami w branży w Niemczech

Nasze kampusy znajdują się w najbardziej tętniących życiem niemieckich miastach: Monachium, Stuttgarcie, Kolonii, Hamburgu, Fryburgu, Lipsku i Berlinie. Nasi studenci korzystają z naszego doskonałego połączenia z lokalnym przemysłem w każdej lokalizacji kampusu. Uniwersytet zatrudnia około 100 profesorów oraz uznanych naukowców i ekspertów z firm medialnych, firm międzynarodowych, uniwersytetów i agencji komunikacyjnych. Do tej pory zapisano około 3000 studentów, w tym rosnąca liczba studentów zagranicznych decydujących się na studia w Macromedia, które pomagają wzmocnić i tak już dobrze prosperującą kosmopolityczną kulturę na Macromedia University.

Program magisterski - kształtowanie cyfrowej przyszłości na wyższych stanowiskach

Zasadniczo programy magisterskie Macromedia są ściśle dostosowane do profesjonalnych wymagań branży medialnej i komunikacyjnej. Zasada ta znajduje odzwierciedlenie w procesach nauczania uniwersytetu. Wszystkie wykłady są prowadzone w języku angielskim i prowadzone w stymulujący i praktyczny sposób w małych klasach.

Studia przypadków, symulacje i prace projektowe - głównie we współpracy z przedsiębiorstwami medialnymi - pomagają studentom w rozwijaniu wiedzy specjalistycznej, która ułatwi dostęp do pożądanych karier. Dzięki małym klasom i intensywnemu nadzorowi środowisko uczenia się Macromedia odzwierciedla kulturę magisterską anglosaskiego, w tym indywidualny coaching przez wykwalifikowanych wykładowców. Nasza szkoła dla absolwentów wyposaży cię w odpowiednie metody i narzędzia do aktywnego kształtowania trwałej transformacji społeczeństwa i gospodarki jako profesjonalisty, przygotowując cię do udanej kariery z doskonałymi perspektywami na przyszłość.

Korzyści z wyboru Macromedia University

 • Najlepsza pozycja w rankingu CHE 2014/15
 • Małe zajęcia z intensywnym, indywidualnym nadzorem
 • Uznawane na całym świecie, zatwierdzone przez państwo stopnie naukowe
 • Kampusy w Berlinie, Monachium i Kolonii; Berlin i Monachium znajdują się w rankingu Top 10 „Best Student Cities 2017” według najlepszych uniwersytetów
 • Autentyczne, zorientowane na praktykę projekty z ponad 500 renomowanymi firmami
 • Wysoko wykwalifikowani profesorowie i znawcy branży jako wykładowcy
 • Dobrze wyposażone laboratoria medialne
 • Dobre perspektywy kariery w Niemczech: wiza 18 miesięcy po pomyślnym ukończeniu studiów
 • Zajęcia magisterskie trwają trzy dni w tygodniu
 • Programy studiów w całości w języku angielskim
 • Kampusy zlokalizowane w najlepszych przemysłowych miastach Niemiec
 • Ogólnoświatowa sieć uniwersytetów partnerskich

107660_Studentinnen_drei_Projektion_790_445.jpg

Lokalizacje

Monachium

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Sandstrasse 9

80335 Monachium, Bawaria, Niemcy

Berlin

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Mehringdamm 33

10961 Berlin, Berlin, Niemcy

Kolonia

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Brüderstraße 17

50667 Kolonia, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Hamburg

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Gertrudenstraße 3

20095 Hamburg, Hamburg, Niemcy

Freiburg

Address
Haslacher Straße 15
21729 Freiburg, Dolna Saksonia, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium