SRH Hochschule der populären Künste (hdpk)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

58599_IMG_0040.jpg

HDPK jest wiodącą prywatną uczelnią dla branży twórczej, usytuowaną w jednym z niemieckich centrów twórczych: w Berlinie. Programy obejmują zarówno aspekty artystyczne, jak i technologiczne, jak również kwestie dotyczące praktycznego zarządzania i teorii mediów. Program koncentruje się na muzyce i przemyśle medialnym (poza filmem i telewizją).

Zarówno uniwersytet, jak i wykładowcy biorą udział w rynkach muzycznych i medialnych, a ich doświadczenie płynie do programów.

Hdpk otworzył w kwietniu 2010 r. Jako prywatny Uniwersytet Nauk Stosowanych i został zatwierdzony przez Departament Edukacji, Nauki i Badań Senackich w Berlinie.

Centralnym nauczaniem uczelni jest to, że jest to praktyka, odzwierciedlona w interdyscyplinarnych projektach realizowanych we wszystkich programach studiów i uzupełniana naukowo zorientowanymi, przemyślanymi programami nauczania. Planowanie programów nauczania opiera się na rzeczywistości szybko zmieniającego się świata zawodowego, zapewniając ciągłe dostosowywanie programów studiów do nowych wymagań. Zarówno pracownicy, jak i członkowie zarządu są zaangażowani w przemysł, co wzmacnia to podejście.

Co oddziela nas od siebie

Doskonałe warunki studiów

Stawiamy sobie wysokie standardy. Małe grupy, profesorowie z silnym środowiskiem w swoich dziedzinach oraz najnowocześniejszy sprzęt w naszych studiach dźwiękowych i fotograficznych oraz w cyfrowych przestrzeniach roboczych zapewniają naszym uczniom prawdziwie profesjonalne środowisko pracy.

58613_IMG_9987.jpg

Prawdziwe podejście

Jeśli chodzi o administracyjne i finansowe aspekty przyszłych zawodów studentów, zarządzanie projektami, prawo medialne i biznes medialny są tak samo elementem programu nauczania jak szkolenia artystyczne i techniczne. Utrzymujemy ścisłe kontakty z ważnymi podmiotami w branży, aby cały czas przechowywać treść naszych programów i nastawiać się na stale zmieniające się możliwości zawodowe.

Kształcenie ustawiczne

Studenci są traktowani z szacunkiem jako całość. Celem jest zachęcanie do podejścia, które nadaje orientację w zmieniających się, pojawiających się otoczeniach i wspiera kształcenie przez całe życie. Dlatego koncentrujemy się na umiejętności komunikacyjnych i społecznych oraz praktycznych projektach, a także w kwestiach czysto akademickich.

Współpraca

W programie jest około 600 studentów z około 20 krajów (od maja 2016 r.), 24 profesorów, około 74 wykładowców, 6 programów licencjackich i 2 magisterskich oraz 2 siostrzane uczelnie SRH w Berlinie (łącznie reprezentuje 2.000 studentów i 28 programów), hdpk jeden z naprawdę udanych prywatnych uczelni w Niemczech, a część grupy SRH z 12 000 studentów i 10 uniwersytetów.

58600_hdpk_DACH.jpg

Lokalizacje

Berlin

Address
Potsdamer Straße 188
10783 Berlin, Berlin, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium