Kwararafa University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kwararafa Uniwersytet WukariZostał licencjonowany w Wukari Jubileuszu przez Narodowy uniwersytety Komisję w 2005 r. Zajęło się w marcu 2006 roku z 61 studentów jako pierwsza i jedyna wspólnota własność University w Nigerii, pierwszy uniwersytet w Taraba a drugi prywatny uniwersytet w strefie North East geopolitycznej Nigerii.

Studenci

Wizja

Aby stać się pierwszej klasy instytucją w dążeniu do wiedzy i nauki poprzez nauczanie, badania naukowe i prace społeczne, ukierunkowane na wpajaniu wiedzy i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości dla studentów, które pozwolą im być produktywnym i samowystarczalni.

Misja

  • Aby zapewnić sprzyjające warunki dla rozwoju skutecznych i męscy własnych zasobów ludzkich i materialnych dla rozwoju narodu.
  • Aby wyprodukować absolwentów, którzy są dobrze zaokrąglone w swoich dyscyplinach, a także przepełnionych niezbędnych umiejętności przedsiębiorczych w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju siebie w szczególności i społeczeństwa w ogóle.
  • Aby wymienić bezrobocia i stagnacji zawodowej absolwentów z twórczą pomysłowością poprzez dobrze zapakowanych programy i szkolenia praktycznego.
  • Aby zapewnić edukację dźwięku do Nigeryjczyków, niezależnie od przynależności religijnej, plemiona, seks i pochylony polityczny.
  • Aby utworzyć środowisko pielęgnacji i stymulujące, gdzie dążenie do doskonałości, rozwój samodyscypliny, twórcze myślenie i indywidualność będzie się rozwijać, a także postrzegane jako podstawowych elementów spółdzielni.

Uniwersytet Kolory

Uniwersytet Dziennik Kolory są zielone i złota. Zielony kolor oznacza, produktywność rolnictwa, płodność, wzrost i stałe postępy, podczas gdy złoty kolor reprezentuje bogate dziedzictwo kulturowe narodu i bogactwo zasobów naturalnych.

W logo, szef włócznia "Atoshi" to tradycyjna broń ludzi Jukun (community gospodarz University) i jego związek z otwartej książki również w logo symbolizuje, że wiedza pochodzi z uczelni będą odgrywać kluczową rolę w zarządzanie / rozdzielczość kryzysów, a także w walce z ignorancji, biedy i chorób.

Nasza historia

Kwararafa Uniwersytet WukariZostał licencjonowany w Wukari Jubileuszu przez Narodowy uniwersytety Komisję w 2005 r. Zajęło się w marcu 2006 roku z 61 studentów jako pierwsza i jedyna wspólnota własność University w Nigerii, pierwszy uniwersytet w Taraba a drugi prywatny uniwersytet w strefie North East geopolitycznej Nigerii.

Znajduje się Wukari starożytnego miasta, które było przez jakiś czas w siedzibie historycznie znanego Kwararafa Konfederacji, Uniwersytet oficjalnie zmieniła nazwę z Wukari Jubileuszu do Kwararafa w lutym 2012 roku w celu odzwierciedlenia korzenie kulturowe i historyczne Konfederacji, który u szczytu jego uprawnienia udzielone nowoczesnych Niger, Plateau, Kogi, Nasarawa i Benue państw i FCT w północno-środkowej strefie geopolitycznej, Edo i Cross River w strefie Południe-Południe, Kogi Kaduna, Kano i Katsina stwierdza w północnej strefie zachodniej oraz Bauchi , Gombe, a Adamawa Zjednoczone w północnej strefie wschodniej.

Kwararafa Uniwersytet cieszy serdeczne stosunki z jego społeczności przyjmującej i przyciąga studentów z Taraba i 22 innych stanów Federacji.

Wydział

Badania fokusowe / Linkages

Uniwersytet jest obecnie opracowanie programów powiązania z innymi instytucjami i uniwersytetów na całym świecie. Głównym celem badań jest w obszarach:

  • Peace and Conflict Resolution
  • Food Science and Technology
  • Matematyka Edukacja
  • Badania Dziedzictwo i ekoturystyka

Głównym celem badania jest pochodną wyjątkowej lokalizacji Uniwersytetu w dolinie Benue z bogactwem flory i fauny, a także bogatych społecznych tradycji kulturowych ludzi z okolicy, które mogłyby być przedmiotem zainteresowania naukowców akademickich. Nasz projekt społeczność jest Mathematics Education.

Jesteśmy przekonani, że jeśli będziemy współpracować z naszej szerszej społeczności i wdrażanie nowoczesnych technik nauczania matematyki będziemy zapełnienie luki w edukacji matematycznej w szczególności edukacji i nauki w ogóle.

Usługi Wsparcia Akademickiego

Biblioteka Uniwersytecka

Biblioteka Uniwersytecka jest zaopatrzony w dobrze wybranych odpowiednich książek, czasopism, gazet i czasopism. Wiele z tych książek są najpóźniej w różnych kursach prowadzonych na Uniwersytecie. Wirtualna Biblioteka Uniwersytetu ma 50 komputerów posiada 20-calowych monitorów wszystkich w sieci i podłączonych do Internetu. E-biblioteka ma ponad 2 mln e-booków na swoim serwerze.

Laboratorium Komputerowe

W swojej determinacji, aby dopasować teorię z praktyką, Kwararafa Uniwersytet posiada dwa dobrze wyposażone laboratoria komputerowe do użytku przez studentów Wydziału Informatyki Uniwersytetu. Głównym Laboratorium Komputer posiada 25 systemów sieciowych do serwera. Posiada również rzutnik i cyfrowej tablicy. Drugie laboratorium jest w zasadzie na szkolenia sprzętowej. GIS & Ekonometria Laboraties Uniwersytet wyposażył dwa laboratoria dla Systemów Informacji Geograficznej i Ekonometrii. Oba laboratoria są wyposażone w komputery i laptopy, sprzęt multimedialny i gotowego oprogramowania, aby umożliwić pracownicy i studenci zobowiązują podstawowy i zaawansowany GIS i badań statystycznych.

Klinika

Uniwersytet jest świadoma potrzeb zdrowotnych swoich studentów i pracowników, a do tego celu. Uniwersytet zapewnia ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich swoich uczniów. To pozwala im być obecni, kiedy chory na głównych szpitali w Wukari oraz w ich miejscach zamieszkania podczas wakacji.

Sport

Uczelnia aktywnie uczestniczy w zajęciach sportowych i odegrała kilka mecze z sąsiednimi ISW. Uczestniczyła także w ostatnich prywatnych grach organizowanych w Uczelni Jabu. Koordynator University Sports nadzoruje sprawy tego urządzenia.

Lokalizacje

Wukari

Address
Kwararafa University, Wukari
P.M.B 1019
Wukari, Taraba State

Wukari, Taraba, Nigeria