Faculty of International and Political Studies at Jagiellonian University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Test Uniwersytet Jagielloński, Założona w 1364 roku, jest najstarszą uczelnią w Polsce, a druga najstarsza uczelnia w Europie Środkowej i Wschodniej. To właśnie tu, że Krakowska Szkoła Prawa Narodów została opracowana w 15 wieku (wczesna forma współczesnego prawa międzynarodowego). Następnie, na początku 19 wieku, Departament Umiejętności Politycznych powstała na naszym uniwersytecie.

Po odzyskaniu niepodległości Polska, Szkoła Nauk Politycznych (SPS) powstała w ramach Wydziału Prawa w 1920 r. Opiera się ona na Darmowa Szkoła Nauk Politycznych (École Libre Nauk Politycznych) w Paryżu. Aktywność SPS został zatrzymany przez nadejściem II wojny światowej i edukacja podziemna została zorganizowana w jego miejsce. Chociaż szkoła wznowiła swoją działalność w 1946 roku, został zamknięty przez władze komunistyczne pod koniec 1940 roku. W 1969 roku Instytut Politologii (IPS) powstała na Wydziale Prawa.

W roku 2000, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych został założony. Został on podzielony na cztery jednostki: (1) Instytut Nauk Politycznych (wymienione powyżej); (2) Instytut Studiów Etnicznych oraz Polskiej Diaspory (założony w 1972); (3) Instytut Studiów Regionalnych; oraz (4) Szkoła Języka i Kultury Polskiej (działający w ramach wydziału do 2005 roku).

Jednym z głównych celów określania nowego Wydziału było połączenie wysiłków naukowych i dydaktycznych podejmowanych przez różne grupy badaczy akademickich na uniwersytecie w dziedzinie wydarzeń politycznych i międzynarodowych - widziany z perspektywy prawnych, historycznych, filozoficznych, socjologicznych i kulturowych ,

Z czasem powstały nowe jednostki w obrębie wydziału, często w wyniku reorganizacji wcześniej istniejących jednostek. W 2004 roku Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych (który obejmował także Departament Interfacultative Studiów Amerykańskich, założony w 1991) oraz Instytutu Studiów Europejskich (które pojawiły się na Wydziale Interfacultative Studiów Europejskich, ustanowiony w 1993 roku) zostały założone. W 2005 roku Instytut Rosji i Europy Wschodniej zostało założone.

W 2005 roku Wydział Nauk Ukrainy (Założona w 2000) stała się niezależną jednostką Wydziału. Zgodnie z dekretem wydanym przez Prezesa Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2006 roku, Centrum Języka i Kultury Chińskiej, inaczej znany jako "Instytut Konfucjusza w Krakowie", stają się częścią wydziału.

W 2008 roku Centrum Badań Holokaustu powstała z Działu Badań Holokaustu ustanowiony w 1996 roku. W 2010 roku Wydział Bliskiego i Dalekiego Wschodu (założona w 2000) stał się Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W tym samym roku, Centrum Studiów litewskie powstało.

W 2012 roku Centrum Badań Ilościowych w Politologii powstała z inicjatywy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Wydziału Matematyki i Informatyki. Również w 2012 roku, Polskie Centrum Badań UJ powstała w Londynie z pomocą naukowców z Wydziału.

W 2013 roku Instytut Studiów Regionalnych został zreformowany w Instytucie Studiów Międzykulturowych. Ośrodek Badań nad Migracjami Jagiellońskie był również otwarty w tym roku. W 2014 roku Centrum Badań Jagielloński afrykańskich powstała.

Jednostki wydziału

Podstawowe jednostki:

Instytut Amerykanistyki i Studiów polska diaspora, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Instytut Studiów Europejskich, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Instytut Rosji i Europy Wschodniej, Instytut Studiów Międzykulturowych, Wydział Nauk Ukrainy, Centrum Badań Holokaustu, Centrum Języka i Kultury Chińskiej "Instytut Konfucjusza (w Krakowie"), Centrum Studiów litewskich.

jednostki Interfacultative

Centrum Badań Ilościowych w politologii, Jagiellońskie Centrum Badań nad Migracjami

Inne jednostki

Uniwersytet Jagielloński Centrum Badawcze Polskiej w Londynie, Domek gościnny

Uniwersytet Jagielloński

Test Uniwersytet Jagielloński kształci się na trzech poziomach: Zwyczajne, Masters i doktoranckim zgodnie z zasadami Procesu Bolońskiego. Istnieją również ponad stu stopni i specjalności dostępne w języku polskim, a także kilkunastu w języku angielskim. Europejski System Transferu Punktów (ECTS) został wdrożony we wszystkich kierunkach i specjalnościach, umożliwiający bezproblemowe łączenie studiów na UJ ze studiami w innych krajach europejskich. Wraz z rozwojem współpracy z szeregiem uczelni na całym świecie, co umożliwiło wielki wzrost mobilności studentów.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
  • Polskie

Widzieć Licencjat nauk humanistycznych »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

BA

Licencjat W Stosunkach Międzynarodowych I Badań Obszaru

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Polska Kraków

Bachelor of Arts w Stosunków Międzynarodowych i Studiów w okolicy (IRAS) jest studentem interdyscyplinarny program, który oferuje rygorystyczne międzynarodowej i porównawczej perspektywy współczesnego globalnego systemu i różnych regionów świata. [+]

Bachelor of Arts w Stosunków Międzynarodowych i Studiów w okolicy (IRAS) Jest studentem interdyscyplinarny program, który oferuje rygorystyczne międzynarodowe i porównawcze perspektywy współczesnego globalnego systemu i różnych regionów świata. Jego celem jest rozwijanie twórczego myślenia o złożonych problemów globalnych i wyposażyć studentów z narzędzi analitycznych, wiedzy językowej i zrozumienia międzykulturowego, aby poprowadzić ich w tym procesie. Nasz stopień daje solidne podstawy w kwestiach międzynarodowych wraz z możliwość specjalizacji w danym regionie lub na określony temat. Dowiesz się, jak system międzynarodowy ewoluowała i współpracować z uczonych w debatach na temat dylematów dominujących współczesnej polityce międzynarodowej.... [-]


Filmy

Jagiellonix - etiuda promocyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet XXI wieku

Uniwersytet Jagielloński - Zmieniamy Świat

AIAS All Around The World

Kontakt
Adres lokalizacji
Collegium Novum ul. Gołębia 24, 30-007 Kraków
Kraków, Małopolskie, PL