Przeczytaj oficjalny opis

Centrum Akademickie przez wieki

Kraków jest znany jako wiodący ośrodek akademicki w Polsce od XIV wieku. Mimo że w naszym kraju jest wiele godnych szacunku uniwersytetów, to właśnie Kraków przywołuje natychmiast obrazy ucznia i profesorów przechadzających się po ulicach Starego Miasta. Ta wielowiekowa tradycja akademicka idzie w parze z nowoczesnym podejściem do edukacji i najnowocześniejszych technologii. Na przykład Ruczaj, jedna z dzielnic położonych na obrzeżach Krakowa, dzięki III Kampusowi Jagiellonian University szybko przekształca się w kwitnące centrum aktywności studenckiej. Fakt, że większość instytucji szkolnictwa wyższego w mieście znajduje się blisko siebie, pozwala na bardzo bliską współpracę - nie tylko naukową, ale także związaną z kulturą i wypoczynkiem.

Jagiellonian University jest najstarszą uczelnią wyższą w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. Został założony 12 maja 1364 r. Przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego. Jubileuszowy rok 2014 upłynął na 650. rocznicy tego niezwykłego wydarzenia. Od początku istnienia Jagiellonian University był instytucją międzynarodową. Polacy, Rusini, Litwini, Węgrzy, Niemcy, Czesi, Szwajcarzy, Anglicy, Holendrzy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi, a nawet Tatarzy uczyli się tutaj w dawnych czasach.

Jagiellonian University dziś

Dziś Jagiellonian University obejmuje 16 wydziałów, w których prawie 4 tysiące pracowników akademickich prowadzi badania i zapewnia kształcenie ponad 40 tys. Studentów w ramach ponad 80 różnych kierunków studiów. Wybitni naukowcy i najnowocześniejsza infrastruktura sprawiają, że JU jest jedną z wiodących polskich instytucji naukowych, współpracując z głównymi ośrodkami akademickimi z całego świata. Jagiellonian University jest także domem dla około 150 towarzystw studenckich, w których młodzi naukowcy realizują swoje zainteresowania akademickie i nawiązują przyjaźnie z ludźmi, którzy dzielą się swoją pasją.

Najbardziej unikalne projekty realizowane na dużą skalę przez Jagiellonian University to Jagiellońskie Centrum Terapii Doświadczalnej, Małopolskie Centrum Biotechnologii, Biotechnologia Molekularna dla Zdrowia, OMICRON oraz Centrum Promieniowania Synchrotronowego "Solaris".

Doskonałość badań

O prestiżu uczelni w kraju i za granicą świadczą szeroko uznane osiągnięcia badawcze. Naukowcy i lekarze z JU Medical College prowadzą pionierskie badania, np. W kardiochirurgii, urologii i neurologii, często prowadząc do opracowania nowych metod leczenia. Ich odkrycia zostały opublikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach międzynarodowych, na przykład w European Journal of Cardio-Thoracic Medicine, New England Journal of Medicine i Lancet. Archeolodzy JU odkrywają sekrety starożytnych miejsc w różnych częściach świata, w tym w Egipcie, na Cyprze, w Ameryce Środkowej, Azji Południowej i Ałtaju. Astronomowie biorą udział w najważniejszych międzynarodowych projektach w swojej dziedzinie, w tym HESS i VIPERS, natomiast wyniki badań biotechnologów UJ zostały opublikowane w tak renomowanych czasopismach specjalistycznych jak Bioorganic and Medicinal Chemistry, Molecular Ecology Resources lub European Journal of Human Genetics . To tylko niektóre przykłady niezwykłych sukcesów, z których Jagiellonian University słynął w ostatnich latach. Obecna pozycja wspólnego przedsiębiorstwa znajduje również odzwierciedlenie w rosnącej liczbie wniosków patentowych i rosnącej liczbie patentów udzielonych jej pracownikom akademickim - w 2007 r. Było 8 wniosków i 2 patenty, a w 2013 r. Aż 60 wniosków i 11 patentów. Nic dziwnego, że pracownicy Jagiellonian University zostali uhonorowani szeregiem prestiżowych wyróżnień i nagród, w tym elitarnych nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej ("Polskie Nagrody Nobla") przyznawanych profesorom JU: Janowi Woleńskiemu, Tomaszowi Guzikowi i Janowi Potempie podczas lata 2010-2013.

Żyj i ucz się w Krakowie

Lokalizacja Krakowa jest wyjątkowa z kilku powodów. Poza korzyściami płynącymi z dużego miasta, w tym bardzo dobrze rozwiniętą komunikacją miejską, łatwym dostępem do hosteli i akademików oraz licznych centrów handlowych i restauracji, Kraków jest również bardzo blisko Tatr (z wieloma ośrodkami narciarskimi i trekkingiem trasy w okolicach Zakopanego), piękne parki narodowe - Pieniny i Ojców oraz Przełom Dunajca, który oferuje ciekawe możliwości raftingu. Ponadto Kraków nie jest daleko od innych europejskich stolic, takich jak Praga i Wiedeń, więc wyprawy weekendowe do sąsiednich krajów nie stanowią problemu dla podróżnych. Kraków jest także ważnym węzłem komunikacyjnym, oferującym szybkie i wygodne połączenia autobusowe, kolejowe i lotnicze z innymi miastami, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wibrujący rynek pracy

Ponieważ krakowskie uniwersytety szkolą wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, nie jest wcale zaskakujące, że firmy są bardzo często zakładane w regionie. Międzynarodowi inwestorzy zakładają oddziały swoich korporacji w okolicy, aby zapewnić napływ wykwalifikowanych specjalistów. Daje to potencjalnym studentom wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej w pożądanych zawodach.

Miasto królów

Kraków jest historyczną stolicą Polski i jako taki jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji i kulturze. W atmosferze Krakowa jest niemal odczuwalne wrażenia z historii, a jednocześnie bardzo żywe i tętniące życiem. Galerie, muzea, teatry, filharmonia i opera - wszystkie te miejsca oferują niezapomniane przeżycia miłośnikom sztuki. Nic dziwnego, że Kraków przyciąga tysiące turystów każdego roku, niezależnie od pory roku.

Miejsce spotkania

Mimo tradycyjnego charakteru Kraków to nie tylko historia. Jest to przede wszystkim tygiel różnych kultur, w którym ludzie z całego świata spotykają się, aby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i przyjaźnią. Liczne kluby i puby zapewniają rozrywkę wysokiej jakości w przyjaznej atmosferze - czy to w otwartej, przestronnej części Rynku, czy w tajemniczych, wąskich uliczkach Kazimierza. Kluby są umiejscowione blisko siebie, więc utalentowani ludzie mogą poświęcić całe wieczory na odkrywanie nowych miejsc. Festiwale kulturalne, muzyczne i filmowe, z których wiele organizowanych jest przez studentów, również ożywiają miasto.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BSc

Jagiellonian University

Nauki o Ziemi w zmieniającym się świecie to interdyscyplinarny program studiów licencjackich, który oferuje rygorystyczną międzynarodową i porównawczą perspektywę na wspó ... [+]

Opis programu

Nauki o Ziemi w zmieniającym się świecie to interdyscyplinarny program studiów licencjackich, który oferuje rygorystyczną międzynarodową i porównawczą perspektywę na współczesny globalny system. Jego misją jest rozwijanie kreatywnego myślenia o złożonych problemach globalnych i wyposażanie uczniów w narzędzia analityczne i międzykulturowe zrozumienie, aby kierować nimi w tym procesie. Głównym celem programu jest dostarczenie podstawowej wiedzy z zakresu geografii, geologii i przekształceń antropogenicznych w środowisku oraz ich wpływu na życie lokalnych społeczności i globalnych zmian. Studenci nabywają umiejętność obserwowania i interpretowania zjawisk oraz prowadzenia podstawowej pracy analitycznej zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Rozwijają także zdolności adaptacyjne do zmieniających się warunków społeczno-ekonomicznych, odpowiedzialności obywatelskiej i niezależności.... [-]

Polska Kraków
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Licencjat

Jagiellonian University

Globalne i rozwojowe studia to program interdyscyplinarny, którego celem jest wyposażenie studentów w podstawowe zrozumienie procesów globalizacji w różnych sferach ludzk ... [+]

Opis programu

Globalne i rozwojowe studia to program interdyscyplinarny, którego celem jest wyposażenie studentów w podstawowe zrozumienie procesów globalizacji w różnych sferach ludzkiej działalności: prawo, polityka, ekonomia, historia, stosunki społeczne, kultura i komunikacja. Studenci zdobywają podstawową wiedzę o zjawiskach globalizacji i rozwoju międzynarodowego, a także specjalizują się w różnych aspektach i wpływie, jaki mają na współczesny świat. Program jest zorganizowany w taki sposób, który pozwala uczniom skupić się na wybranej części świata lub konkretnych globalnych problemach i wyzwaniach.

Profil Graduate

Absolwenci programu zdobywają wiedzę na temat głównych tradycyjnych i współczesnych trendów w socjologii, filozofii, polityce i gospodarce światowej. Program ten służy również jako pierwszy krok w kierunku kontynuacji kształcenia akademickiego studenta na poziomie magisterskim i podyplomowym w dziedzinie stosunków międzynarodowych, studiów obszarowych, nauk politycznych lub ekonomii. Absolwenci są przygotowani do znalezienia zatrudnienia w administracji publicznej, krajowych i międzynarodowych instytucjach i organizacjach, organizacjach pozarządowych, międzynarodowych firmach, instytucjach kultury, środkach masowego przekazu i wydawnictwach.... [-]

Polska Kraków
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Jagiellonian University

Studia w Europie Środkowej i Wschodniej: historie, kultury i stowarzyszenia (CEE) to program w języku angielskim skierowany do wszystkich zainteresowanych poznaniem mecha ... [+]

Studenci studiujący w 2018/2019 będą uczyć się za darmo dzięki grantowi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Istnieje również możliwość zaoferowania studentom zagranicznym stypendium w wysokości 1 500 PLN / miesiąc (ok. 375 USD).

Opis programu

Studia w Europie Środkowej i Wschodniej: historie, kultury i stowarzyszenia (CEE) to program w języku angielskim skierowany do wszystkich zainteresowanych poznaniem mechanizmów rządzących w Europie Środkowej i Wschodniej. Celem tej dziedziny jest kształcenie specjalistów z zakresu historii, antropologii, etnologii i nauk politycznych regionu umożliwiających analizę lokalnych zjawisk zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Program obejmuje klasy historii, antropologii, etnologii i nauk politycznych Europy Środkowo-Wschodniej ze szczególnym naciskiem na XIX i XX wiek. Obejmuje zajęcia z ważnych zagadnień merytorycznych oraz zajęć doskonalących technikę badawczą. Studenci będą mieli zapewniony dostęp do staży zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.... [-]

Polska Kraków
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Jagiellonian University in Krakow

Address
ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,
Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska