Warsaw Film School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Warsaw Film School - 15 lat w filmie i innowacji

WarsawFS102

Warsaw Film School została założona w 2004 roku przez polskiego reżysera, producenta i scenarzystę Macieja Ślesickiego oraz jednego z najpopularniejszych aktorów w kraju, Bogusława Lindę - głównego bohatera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”.

Akademia jest wyjątkową instytucją filmową, jedną z trzech w kraju, które ukończyły studia licencjackie i jedyną szkołę artystyczną pod patronatem Ministerstwa Kultury, aby uzyskać tytuł BA International Studies w języku angielskim.

Warsaw Film School , mieszcząca się w stolicy Polski, znajduje się w centrum ośrodka edukacji filmowej, w skład którego wchodzi także liceum filmowe, szkoła średnia, szkoła zawodowa, kino domowe Kino Elektronik oraz firma produkcyjna.

Wykładowcy Warsaw Film School tacy jak helmer Krzysztof Zanussi i nominowany do Oscara Bartosz Konopka, należą do najbardziej uznanych polskich i międzynarodowych filmowców, specjalistów w dziedzinie filmu i nowych mediów. W 2010 roku Warsaw Film School przeniosła się do nowego kampusu o powierzchni 2600 m2, oferującego miejsce na sesje filmowe i fotograficzne, ciemne pomieszczenia, zaplecze postprodukcyjne i wysokiej klasy studio dźwiękowe.

Nasza absolwentka Dorota Kobiela była nominowana do Oscara 2018 za "Kochający Vincent". Była to druga nominacja do Oscara, z której nasi absolwenci mogą być dumni. Pierwszy z nich został wręczony w 2015 roku Tomaszowi Śliwińskiemu za dokumentalny krótki temat "Nasza klątwa".

Warsaw Film School znajduje się w sercu Polski, kraju, który produkuje około 60 filmów fabularnych rocznie i jest zaangażowany w od 20 do 30 międzynarodowych projektów koprodukcyjnych rocznie. Opieramy się na dynamicznie rozwijającym się rynku audiowizualnym, z silną tradycją filmową i szczerym przywiązaniem do filmu jako sposobu wyrażania osobistego i politycznego.

Warsaw Film School organizuje szereg wydarzeń edukacyjnych, artystycznych i zawodowych, w tym Script Fiesta - jedyny w Europie otwarty festiwal poświęcony sztuce pisania na ekranie. Każdego roku setki profesjonalistów zbiera się na tydzień kursów mistrzowskich, warsztatów, sesji pitchingowych i imprez towarzyskich. Lista gości specjalnych to Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion i zwycięzca Sundance 2016 z Izraela - Elite Zexer.

Lokalizacje

Warszawa

Address
Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st.
01-518 Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
Telefon
undefined