Warsaw Film School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Warsaw Film School - dekada filmu i innowacji

WarsawFS102

Warsaw Film School została założona w 2004 roku przez polskiego reżysera filmowego, producenta i scenarzystę Macieja Slesickiego oraz jednego z najpopularniejszych aktorów w kraju, Bogusława Lindę - głównego bohatera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy "Powidok".

Akademia jest wyjątkową instytucją filmową, jedną z trzech w kraju, które ukończyły studia licencjackie i jedyną szkołę artystyczną pod patronatem Ministerstwa Kultury, aby uzyskać tytuł BA International Studies w języku angielskim.

Uczelnia Warszawska, z siedzibą w stolicy Polski, znajduje się w centrum edukacyjnego centrum filmowego, w którym znajduje się także szkoła filmowa, szkoła średnia, szkoła zawodowa, kino artystyczne Kino Elektronik oraz firma produkcyjna.

Wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej, tacy jak Helmer Krzysztof Zanussi i nominowany do Oscara Bartosz Konopka, należą do najbardziej uznanych polskich i międzynarodowych twórców filmowych, specjalistów w dziedzinie filmu i nowych mediów. W 2010 roku Szkoła Filmowa w Warszawie przeniosła się do nowego kampusu o powierzchni 2600 m kw., Oferującego miejsce na sesje filmowe i fotograficzne, ciemne pomieszczenia, obiekty postprodukcyjne i wysokiej klasy studio dźwiękowe.

Nasza absolwentka Dorota Kobiela była nominowana do Oscara 2018 za "Kochający Vincent". Była to druga nominacja do Oscara, z której nasi absolwenci mogą być dumni. Pierwszy z nich został wręczony w 2015 roku Tomaszowi Śliwińskiemu za dokumentalny krótki temat "Nasza klątwa".

Warszawska Szkoła Filmowa znajduje się w sercu Polski, kraju, który produkuje około 60 filmów fabularnych rocznie i bierze udział w 20-30 międzynarodowych projektach koprodukcyjnych rocznie. Znajdujemy się w centrum dynamicznie rozwijającego się rynku audiowizualnego, z silną tradycją filmową i szczerym przywiązaniem do filmu jako środkiem ekspresji osobistej i politycznej.

Warszawska Szkoła Filmowa organizuje szereg imprez edukacyjnych, artystycznych i profesjonalnych, w tym Script Fiesta - jedyny w Europie otwarty festiwal poświęcony sztuce pisania na ekranie. Każdego roku setki profesjonalistów zbierają się przez tydzień na lekcje mistrzowskie, warsztaty, pitchingi i imprezy towarzyskie. Lista gości specjalnych to Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion i zwycięzca Sundance 2016 z Izraela - Elite Zexer.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć Licencjat nauk humanistycznych »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

BA

Autorska kinematografia i postprodukcja

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2019 Polska Warsaw

Kurs BA opisuje wiele sposobów, w jakie operator filmowy uczestniczy we wspólnym procesie tłumaczenia scenariuszy na sensowne i stymulujące filmy. Pracujemy w fazie przedprodukcyjnej, na planie, a także korekcji kolorów, jak wierzymy, włączając operatora na wszystkich etapach procesu tworzenia filmu. Ćwiczenia, warsztaty i kursy mistrzowskie z jednym z najbardziej renomowanych nazwisk polskiej kinematografii. Krytyczne i analityczne studium historii i rozwoju kinematografii daje naszym studentom solidne podstawy w sztuce i rzemiośle ich przyszłej kariery. Celem jest poprawa i poszerzenie wiedzy technicznej i umiejętności uczniów przy użyciu wszystkich wyżej wymienionych metod przechwytywania obrazu. Absolwenci studiów filmowych, którzy kończą studia w Polsce, mają duże zapotrzebowanie zarówno w Europie, jak i na kontynencie północnoamerykańskim, zatrudnieni przy reklamach, filmach wideo i dużych produkcjach budżetowych. [+]

ENROLLMENT dla roku akademickiego 2019-2020Zapisy zostaną ogłoszoneInnowacyjny program edukacyjny

Warsaw Film School uruchomiła wyjątkowy, licencjacki kurs BA Film i multimedia, który okazał się bardzo popularny wśród studentów zagranicznych. Innowacyjny program dla naszej nowej specjalizacji w zakresie kinematografii i postprodukcji oparty jest na wiedzy i doświadczeniu światowej klasy specjalistów multimedialnych, a także aktywnych twórców filmowych, twórców.

Studenci będą mieli możliwość korzystania z najwyższej klasy sprzętu dostępnego na rynku.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim w dostosowanych salach warsztatowych, studiach, aranżowanych zestawach filmowych w Warsaw Film School .... [-]


BA Film Directing i gry wideo

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2019 Polska Warsaw

Ten 3-letni program BA Filminging łączy teorię akademicką z praktycznymi umiejętnościami, aby wyposażyć uczniów w kompleksową wiedzę, której potrzebują, aby znaleźć pracę w konkurencyjnej branży filmowej i gier. Studenci uczą się umiejętności zawodowych niezbędnych do zostania reżyserem filmów lub gier wideo. Studenci będą pracować nad swoimi produkcjami z różnymi ekipami, reżyserami, operatorami, aktorami, producentami, projektantami gier i otrzymują praktyczne doświadczenie, które pomaga przygotować się do wejścia w branżę przemysłu filmowego i gier wideo. Każdy uczeń robi 4 filmy / ćwiczenia w ciągu roku akademickiego i filmu końca roku, wszystko w ścisłej współpracy z innymi studentami o różnej specjalizacji. Praca zespołowa i współpraca to podstawa. [+]

ENROLLMENT dla roku akademickiego 2019-2020Zapisy zostaną ogłoszoneInnowacyjny program edukacyjny

Warsaw Film School uruchomiła wyjątkowy, licencjacki kurs BA Film i multimedia, który okazał się bardzo popularny wśród studentów zagranicznych. Innowacyjny program dla naszej nowej specjalizacji w reżyserii filmowej i grach wideo opiera się na wiedzy i doświadczeniu światowej klasy specjalistów multimedialnych, a także aktywnych twórców filmowych, twórców i producentów gier wideo.

Studenci będą mieli możliwość korzystania z najwyższej klasy sprzętu dostępnego na rynku.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim w dostosowanych salach warsztatowych, studiach, aranżowanych zestawach filmowych w Warsaw Film School .... [-]


Kontakt
Adres lokalizacji
Warsaw Film School
gen. Zajączka st. 7

Warsaw, Masovian Voivodeship, 01-518 PL