Atlântica

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Historia: Atlântica

Atlântica urodziła się w 1996 roku jako instytucja interesu publicznego, która dążyła do odniesienia się do tworzenia, przekazywania i rozpowszechniania wiedzy, nauki i technologii poprzez artykułowanie badań, nauczania, badań i eksperymentalnego rozwoju.

Zarządzany przez EIA - Teaching, Research and Administration SA, instytut utworzony w 1993 roku w celu rozwoju wysokiej jakości instytucji szkolnictwa wyższego, uznawanej za umiejętność szkolenia profesjonalistów doskonałości na rynku pracy, był oparty na profesorach uniwersyteckich, naukowcy, instytucje finansowe, grupy instytucjonalne, firmy usługowe i badawcze oraz gmina Oeiras, która do 2014 r. pozostała głównym udziałowcem. W 1996 roku rozpoczął pierwsze stopnie w dziedzinie zarządzania, ochrony środowiska, terytorium, ICT i Zarządzania w zdrowiu i w 2001 roku został stworzony Szkołę Zdrowia Atlântica . Od tego czasu Atlântica rozszerzyła swoje zainteresowania naukowe i skonsolidowała swoje kierunki nauczania i badań.

W 2014 r. Carbures nabył 87% kapitału akcyjnego OOŚ, wyrażając swój zamiar przyczynienia się do zmiany w szkolnictwie wyższym w Portugalii, wspierając powiązanie między przemysłem - uczelnią wyższą - badaniami, zmaterializowanymi poprzez stworzenie technologiczny biegun rozwoju w dziedzinie inżynierii materiałowej i inżynierii lotniczej - jego podstawowej działalności.

Ta współpraca pozwoli przenieść wiedzę o Firmie na uniwersytet, w związku co dwa lata, aby wyszkolić absolwentów, mistrzów i lekarzy, przyszłych specjalistów, z kompetencjami naprawdę przydatnymi dla firmy, ale także pozwolić uniwersytetowi na wsparcie firmy w projektach badawczych i rozwoju technologicznego. Dzięki temu nowemu modelowi nauczania, który uprzywilejowuje integrację uniwersytetu / firmy, obszary wiedzy o charakterze przekrojowym i uzupełniającym (zdrowie, nauki biznesowe, technologie informacyjne, inżynieria) oraz silne inwestycje w badania, które pochodzą z innowacji stosowanych, Atlântica zaznacza różnice w szkolnictwie wyższym w Portugalii, prywatne i publiczne.

Atlântica umożliwia uczniom naukę i badania o wysokiej jakości, ze specjalistycznym szkoleniem, zintegrowanym z rzeczywistością firm, a tym samym większą szansą na zatrudnienie.

Dziś Atlântica zamierza się wyróżnić i stać się cennym narzędziem postępu uniwersyteckiego w Portugalii.

Historia: ESSATLA

Szkoła Zdrowia Atlântica (ESSATLA) powstała w 2001 roku jako organiczna jednostka Uniwersytetu Atlântica , gdzie została zintegrowana jako szkoła zdrowia na poziomie politechniki.

Biorąc pod uwagę, że była to organiczna jednostka Uniwersytetu Atlântica , administracja należała do odpowiedniej instytucji, EIA.- Teaching, Research and Administration SA, która została utworzona w 1993 r. Przez grupę profesorów uniwersyteckich, badaczy, instytucji finansowych, grup firmy instytucjonalne, usługowe i badawcze oraz gmina Oeiras, która do 2014 r. pozostała głównym udziałowcem.

W 2002 r. Rozpoczęły się dwa dwustopniowe kursy z orientacją techniczną i zawodową, z radiologii oraz z analiz klinicznych i zdrowia publicznego. Zostały również utworzone kursy pielęgniarskie (2001), Physical Therapy (2001), Speech Therapy (2003) i Course Complementary Course (2002).

Kursy Szkoły miały odpowiedzieć na potrzeby formacji techniczno-prasowej, a jednocześnie dać studentom humanistyczną formację w zintegrowanej perspektywie z naukami społecznymi i zachowaniem.

Od początku mieli silny komponent praktyki w kontekście zawodowym, poprzez nauczanie w kontekście klinicznym, co doprowadziło szkołę do ustanowienia protokołów współpracy z szpitalami i ośrodkami zdrowia w regionie lizbońskim.

W związku z koniecznością dostosowania kursów do ewolucji naukowej i technologicznej w ich odpowiednich obszarach, po roku 2015 zaprzestano szkoleń w zakresie logopedii, radiologii, analizy klinicznej i zdrowia publicznego oraz rozpoczęto nowy etap reformowania tych obszarów. kursów, zgodnie z wytycznymi podanymi w odpowiednim czasie przez komitety oceniające A3es.

W lipcu 2017 r. Uzyskał akredytację nowego dyplomu Osteopatii, który rozpoczął działalność w latach 2017-2018.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Portugalski

Widzieć Studia licencjackie » Widzieć Licencjat » Widzieć Studia magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Bachelor In Systems Management And Computing

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Portugalia Barcarena

Dyplom w zakresie systemów i zarządzania komputerami z Atlântica , kurs, którego celem jest wyszkolenie specjalistów zdolnych do zarządzania technologiami informatycznymi oraz efektywne integrowanie wiedzy nieodłącznej w dziedzinie nauki i technologii informacyjnej ze znajomością obszaru nauk ekonomicznych . [+]

Opis kursu

Dyplom w zakresie systemów i zarządzania komputerami z Atlântica , kurs, którego celem jest wyszkolenie specjalistów zdolnych do zarządzania technologiami informatycznymi oraz efektywne integrowanie wiedzy nieodłącznej w dziedzinie nauki i technologii informacyjnej ze znajomością obszaru nauk ekonomicznych .

Celem jest umożliwienie studentom aktywnego uczestniczenia w planowaniu systemów informatycznych, a także analizowanie, konceptualizacja, opracowywanie, wdrażanie, utrzymywanie i używanie systemów informacyjnych i komunikacyjnych najbardziej odpowiednich do osiągnięcia celów ich organizacji.

Profesjonalne wyjścia

Uznany za jeden z obszarów szkoleniowych o najwyższym wskaźniku szans na zatrudnienie w Portugalii.... [-]


Bachelor Of Science In Aeronautical Engineering

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Portugalia Barcarena

Wysoki poziom naukowej i pedagogicznej jakości wydziału, z solidną wiedzą z zakresu inżynierii materiałowej, mechaniki i aeronautyki, będzie promować solidne uczenie się w tej dziedzinie wiedzy i umiejętności rozwiązywania problemów w różnych aspektach inżynierii aeronautycznej z wykorzystaniem nowych materiały, nowe technologie w innowacyjnych produktach, odwieczne w przemyśle lotniczym, tworzenie przyszłych profesjonalistów, którzy zademonstrują przywództwo techniczne i zawodowe, wszechstronność i umiejętność pracy w zespołach wielodyscyplinarnych. [+]

opis przedmiotu

Wysoki poziom naukowej i pedagogicznej jakości wydziału, z solidną wiedzą z zakresu inżynierii materiałowej, mechaniki i aeronautyki, będzie promować solidne uczenie się w tej dziedzinie wiedzy i umiejętności rozwiązywania problemów w różnych aspektach inżynierii aeronautycznej z wykorzystaniem nowych materiały, nowe technologie w innowacyjnych produktach, odwieczne w przemyśle lotniczym, tworzenie przyszłych profesjonalistów, którzy zademonstrują przywództwo techniczne i zawodowe, wszechstronność i umiejętność pracy w zespołach wielodyscyplinarnych.

Struktura programowa została stworzona z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i międzynarodowego w celu zagwarantowania oferty i jakości kształcenia odpowiadającej tej praktykowanej na najlepszych uczelniach krajowych i międzynarodowych. Został stworzony w celu dostosowania do innowacyjnych obszarów zawodowych, których kraj nie ma i jest w trakcie szybkiego rozwoju, takich jak szkolenia w zakresie nowych materiałów i nowych technologii, które zostały wprowadzone w tym kursie wraz z niezbędną podstawową wiedzą w obszarze aeronautycznym, obszar o szczególnym znaczeniu, odpowiadający na potrzeby portugalskiego społeczeństwa w zakresie rozwoju przemysłowego.... [-]


Kucharz Szkoły

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu October 2018 Portugalia Barcarena

Atlântica School of Industry and Business - ASIB w Fabryka Prochu Barcarena, Oeiras, Portugalia oraz Fondazione Ikaros w Bergamo, Włochy, partnera w kilku projektach, postanowił przenieść się do przodu w tym wspólnym przedsięwzięciu i stworzyć nauczania odniesienia Portugalia, biorąc pod uwagę sukces we Włoszech. [+]

JAK PRZECIWPRZEPIĘCIOWYCH tej szkoły w Portugalii?

To jest 1 Italian School Gotowanie należy ustanowić w Portugalii.

Atlântica School of Industry and Business - ASIB w Fabryka Prochu Barcarena, Oeiras, Portugalia oraz Fondazione Ikaros w Bergamo, Włochy, partnera w kilku projektach, postanowił przenieść się do przodu w tym wspólnym przedsięwzięciu i stworzyć nauczania odniesienia Portugalia, biorąc pod uwagę sukces we Włoszech.

CO TO JEST Fondazione IKAROS?

Przez ponad 10 lat Fondazione Ikaros sposób młodzi ludzie wybierając obszar badań, który jest związany z pracą.

Fondazione Ikaros wyróżnił się jako School of Excellence w Lombardii we Włoszech, z trzech ośrodkach szkoleniowych.... [-]


Licencjat Z Rachunkowości I Audytu

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Portugalia Barcarena

Księgowość i audyt są teraz instrumentem metodologicznym niezbędnym do zagwarantowania zgodności interpretacji zapisów finansowych i wiarygodności ich treści, odgrywając istotną rolę w globalizacji biznesu i bezpieczeństwie inwestycji kapitałowych przez inwestorów. [+]

Opis kursu

Księgowość i audyt są teraz instrumentem metodologicznym niezbędnym do zagwarantowania zgodności interpretacji zapisów finansowych i wiarygodności ich treści, odgrywając istotną rolę w globalizacji biznesu i bezpieczeństwie inwestycji kapitałowych przez inwestorów.

Na rynku publicznym i prywatnym istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z tymi kompetencjami.

Stopień rachunkowości i audytu ma na celu wyszkolenie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie rachunkowości, podatków i audytu, którzy przejdą obowiązki o wysokim stopniu autonomii w zakresie rachunkowości i zarządzania fiskalnego w prywatnych firmach, spółkach i usługach państwa lub w firmy z branży księgowości i doradztwa podatkowego oraz firm audytorskich.... [-]


Stopień Inżynierii Materiałowej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Portugalia Barcarena

Stopień inżynierii materiałowej ma na celu kształcenie absolwentów o wysokiej jakości, którzy nie tylko będą wykazywać wiodącą rolę techniczną i zawodową, ale także niezbędną umiejętność dostosowania się w stale zmieniającym się społeczeństwie. [+]

Opis kursu

Stopień inżynierii materiałowej ma na celu kształcenie absolwentów o wysokiej jakości, którzy nie tylko będą wykazywać wiodącą rolę techniczną i zawodową, ale także niezbędną umiejętność dostosowania się w stale zmieniającym się społeczeństwie.

Ten stopień zapewnia również ekspertyzę w dziedzinie materiałów kompozytowych, która posłuży jako podstawa do drugiego cyklu inżynierii materiałowej dla aeronautyki i zapewni im przewagę konkurencyjną nad uczniami z innych instytucji szkolnictwa wyższego. Innowacja i zaawansowana technologia charakteryzują ten stopień, oprócz doskonałego połączenia z rozwijającym się przemysłem i badaniami.... [-]


Stopień W Marketingu I Komunikacji Biznesowej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Portugalia Barcarena

Stopień marketingu i komunikacji biznesowej ma na celu wyszkolenie wykwalifikowanych specjalistów w trzech obszarach wiedzy: marketingu, komunikacji i zarządzania. Jest to jedyny kurs w regionie lizbońskim, który dodaje te 3 obszary. Umożliwia głębszą znajomość Zarządzania Marketingowego i bardziej profesjonalnych punktów sprzedaży (Marketing, Komunikacja, Zarządzanie Marketingowe). [+]

Opis kursu

Stopień marketingu i komunikacji biznesowej ma na celu wyszkolenie wykwalifikowanych specjalistów w trzech obszarach wiedzy: marketingu, komunikacji i zarządzania. Jest to jedyny kurs w regionie lizbońskim, który dodaje te 3 obszary. Umożliwia głębszą znajomość Zarządzania Marketingowego i bardziej profesjonalnych punktów sprzedaży (Marketing, Komunikacja, Zarządzanie Marketingowe).

Planuje się, że ten Kurs ma wielki praktyczny komponent, promujący ciągłą wymianę doświadczeń między nauczycielami i uczniami, przydatny dla codziennych organizacji. Wydział ma podwójną waleczność: uniwersytet i firma. Nie jest powszechne, aby uniwersytety miały członków wydziału z doktoratem i jednocześnie z odpowiednim doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu zajęcia są bardzo praktyczne i odpowiednie do rzeczywistości biznesowej.... [-]


Stopień Zarządzania

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat October 2018 Portugalia Barcarena

Kurs Atlântica Management ma na celu wyszkolenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie Business Sciences, stopnia, który prezentuje niezwykły komponent organizacyjny, bezpośrednio związany z firmami, centralne, lokalne, regionalne lub ponadnarodowe organy i inne organizacje pozarządowe. [+]

opis przedmiotu

Kurs Atlântica Management ma na celu wyszkolenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie Business Sciences, stopnia, który prezentuje niezwykły komponent organizacyjny, bezpośrednio związany z firmami, centralne, lokalne, regionalne lub ponadnarodowe organy i inne organizacje pozarządowe.

W opracowanym szkoleniu Licenciatura zakłada rozwój kompetencji i cele różnicowania w odniesieniu do innych stopni zarządzania w kontekście bieżących potrzeb i oczekiwań krajowego i międzynarodowego środowiska biznesowego, w tym w zakresie równowagi między solidnymi szkoleniami w dziedzinie ekonomicznej i finansowej, przywództwo i praca zespołowa, analiza problemu w różnych perspektywach iw różnych planach, planowanie strategiczne, organizacja zasobów i kontrola wyników.... [-]