Череповецкий государственный университет

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Opis uniwersytetu

W czerwcu 1996 r. Dekretem pierwszego prezydenta Federacji Rosyjskiej Borysa Nikołajewicza Jelcyna, Państwowego Instytutu Przemysłowego Czerepowiec i Państwowego Instytutu Pedagogicznego Czerepowiec połączyły się. Tak więc w regionie Wołogdy był jedyny klasyczny uniwersytet - Череповецкий государственный университет . Dziś jest największym ośrodkiem naukowym, edukacyjnym i kulturalnym.

Cherepovets University jest członkiem Eurazjatyckiego Stowarzyszenia Uniwersytetów, które zrzesza wiodące klasyczne uniwersytety w Rosji i za granicą. Tutaj kształci się ponad 6500 studentów studiów licencjackich i magisterskich, pracuje ponad pięćset nauczycieli. Ponad osiemdziesięciu doktorów nauk i profesorów, ponad trzystu kandydatów nauk - taki potencjał kadrowy jest gwarancją, że studenci i doktoranci otrzymują wiedzę od specjalistów, ekspertów w swojej dziedzinie. Prowadzone są podstawowe i stosowane osiągnięcia naukowe o charakterze technicznym, pedagogicznym, humanitarnym i przyrodniczym.

Według szacunków szefów działu kadr wiodących rosyjskich firm, przedstawicieli biznesu i rządu, Cherepovets University należy do 25 najlepszych instytucji edukacyjnych w Rosji w rankingu opartym na popycie i wynagrodzeniach absolwentów (badanie Wszechrosyjskiego Centrum Badań Opinii Publicznej, 2008). Od 1996 do 2011 r Uniwersytet Cherepovets przeszkolił ponad 20 000 wykwalifikowanych specjalistów). Jesteśmy dumni, że nasi absolwenci z powodzeniem pracują nie tylko w Czerepowiec, ale także w wielu rosyjskich regionach i krajach świata!

Łączna powierzchnia budynków, w których organizowany jest proces edukacyjny, przekracza 80 000 metrów kwadratowych. m. Akademiki, własny stadion, ponad 60 laboratoriów, 1800 komputerów, ponad pół miliona egzemplarzy książek i czasopism w bibliotece - wszystko to dotyczy współczesnego ChSU.128659_brooke-cagle--uHVRvDr7pg-unsplash.jpg

12 powodów, by studiować w ChSU:

 • 1127 miejsc budżetowych
 • 6 instytutów, ponad 80 obszarów przygotowań do ponad 140 programów edukacyjnych
 • stypendia do 15 000 rubli miesięcznie (więcej niż średnia krajowa)
 • 3 budynki, 1200 łóżek w pokojach wieloosobowych
 • ChSU - jedyna uczelnia wspierająca region Wołogdy
 • jasne, interesujące i pełne wrażeń życie studenckie
 • wysoko wykwalifikowany wykładowca (ponad 220 lekarzy i kandydatów nauk)
 • ponad 26 000 udanych absolwentów
 • 85% zatrudnionych absolwentów rocznie
 • ponad 100 przedsiębiorstw partnerskich
 • Czerepowiec - młode, dynamicznie rozwijające się miasto128658_rsz_eliott-reyna-jcepn62owl4-unsplash.jpg

Lokalizacje

Czerepowiec

Address
Prospekt Lunacharskogo, 5, Cherepovets, Vologodskaya oblast', Russia, 162600
Czerepowiec, Obwód Wołogdy, Rosja