Read the Official Description

VSTU jest wiodącą uczelnią regionalną, która zalicza się do najlepszych instytucji w liczbie wykwalifikowanych specjalistów z regionu Wołgograd, na południu Rosji i niektórych innych krajach. Uniwersytet uzyskuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę, zapewnia wysoki poziom merytoryczny i wpływa na kształtowanie społecznych cech studentów dla ich udanej integracji z międzynarodową gospodarką. Zgodnie ze strategią Uniwersytetu utworzono kompleks badawczo-edukacyjny (klaster) skupiający się na szkoleniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów dla zaawansowanych technologicznie sektorów gospodarki.107253_pexels-photo-1432942.jpeg

Przywiązujemy dużą wagę do badań podstawowych i stosowanych oraz do rozwoju priorytetowych dziedzin nauki, technologii i postępu technologicznego, a także do produktów wytwarzanych naukowo. VSTU ma dynamicznie rozwijającą się szkołę hutników, chemików, inżynierów mechaników, inżynierów materiałowych, spawaczy, inżynierów oprzyrządowania, a także wysoko rozwiniętą naukę, wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nacisk na badania określa dalszy innowacyjny rozwój VSTU .

Transformacje w sferze szkolnictwa wyższego Federacji Rosyjskiej zostały dotknięte i zrealizowane w VSTU jako wielopoziomowy system programów edukacyjnych, nowoczesne formy organizacji działalności naukowej, kontrola jakości, odpowiednie wsparcie materialne i techniczne.

Korzystne środowisko społeczne zostało stworzone w dużym zespole pracowników i studentów. Większość z nich podziela wartości kulturowe i etyczne, zachowuje i rozwija tradycję szkoły politechnicznej.

Rozwój międzynarodowej współpracy i internacjonalizacji uczelni jest jednym z najważniejszych instrumentów wdrażania strategii VSTU . Uniwersytet szkolił specjalistów z zagranicy od 50 lat. Od 1962 roku odbywają się szkolenia wysoko wykwalifikowanych specjalistów dla krajów Europy, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. W tym czasie ponad 5000 zagranicznych studentów z 72 krajów na całym świecie uczyło się języka rosyjskiego do dalszych studiów na innych rosyjskich uniwersytetach. 1650 studentów z nich ma dyplom z naszej uczelni, a 64 ma stopień doktora. Liczba studentów zagranicznych wzrosła w ciągu ostatnich 5 lat, a dziś jest 500 zagranicznych studentów, którzy co roku uczą się na uniwersytecie. VSTU oferuje również szeroką gamę programów studiów magisterskich i doktoranckich dla studentów zagranicznych, którzy bronili swoich prac doktorskich.107254_pexels-photo-1305360.jpeg

Szkolenie w języku rosyjskim studentów zagranicznych wymaga od nich specjalnej edukacji przeduniwersyteckiej. W tym celu w 1973 r. Założono Wydział Studiów Cudzoziemskich na Uniwersytecie. Zapewnia on studentom zagranicznym dalsze studia na uniwersytetach w Rosji na następujących specjalnościach: ekonomii, inżynierii i naukach humanistycznych. Studenci tego kierunku uzyskują następujące dyscypliny w zależności od specjalizacji:

  • Inżynieria - język rosyjski, fizyka, matematyka, chemia, informatyka, geografia regionalna, rysunek techniczny;
  • Ekonomiczne - język rosyjski, matematyka, informatyka, studia krajowe, ekonomia, geografia;
  • Nauki humanistyczne - język rosyjski, literatura, kulturoznawstwo, studia krajowe, geografia.

Okres studiów - 1 rok.

Podczas studiów na Wydziale Kształcenia Studentów Zagranicznych uczniowie uczą się rosyjskiej kultury, biorą udział w życiu uniwersytetu i miasta, odwiedzają muzea i mają okazję wykazać się kreatywnością.

Studenci zagraniczni, którzy odbyli szkolenie językowe, mogą kontynuować naukę o programach licencjackich, które są realizowane na naszej uczelni. Szkolenie prowadzone jest przez wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, specjalistów i naukowców w ciągu 8 semestrów. Cykl studiów podzielony jest na cykle:

  • Matematyka i nauki
  • Zawód (w jego ramach organizowane jest szkolenie zgodnie z przyszłymi działaniami)
  • Humanistyka, socjologia i ekonomia

Studenci, którzy uzyskają tytuł licencjata i odbyli szkolenie językowe mogą przystąpić do programów magisterskich, które trwają 4 semestry.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wnioskodawców i ich rodziców, aby dowiedzieć się więcej o najbardziej obiecujących programach studiów naszej uczelni.

Programs taught in:
Język angielski
Rosyjski

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Volgograd State Technical University

Automatyzacja produkcji jest procesem w rozwoju produkcji maszyn, w której funkcje zarządzania i kontroli zostały wykonane przez człowieka przed przejściem na urządzenia ... [+]

Absolwenci naszej uczelni, którzy studiowali w ramach tego programu, z powodzeniem pracują w największych przedsiębiorstwach i organizacjach naukowych w Rosji i za granicą, zajmują stanowiska kierowników działów i laboratoriów dla głównych konstruktorów i dyrektorów zarządzających.

Automatyzacja produkcji jest procesem w rozwoju produkcji maszyn, w której funkcje zarządzania i kontroli zostały wykonane przez człowieka przed przejściem na urządzenia i zautomatyzowane aplikacje. Wprowadzenie automatyzacji produkcji pozwala znacznie zwiększyć produktywność pracy i jakość produkcji, zminimalizować ilość pracowników w różnych obszarach produkcji.

Automatyzacja procesu technologicznego jest zbiorem metod i środków, przeznaczonych do realizacji systemów pozwalających zarządzać samym procesem technologicznym bez udziału człowieka lub dając człowiekowi możliwość podejmowania najważniejszych decyzji. W wyniku automatyzacji procesu technologicznego zwiększa się efektywność, bezpieczeństwo, ekonomika procesów produkcyjnych, a także ekologia produkcji.... [-]

Rosja Volgograd
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
4 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Volgograd State Technical University

Specjaliści w dziedzinie IT są nieustannie poszukiwani, deficyt wykwalifikowanego personelu w dziedzinie IT znajduje się na całym świecie, szczególnie w EEMEA. Szkolenie ... [+]

Specjaliści w dziedzinie IT są nieustannie poszukiwani, deficyt wykwalifikowanego personelu w dziedzinie IT znajduje się na całym świecie, szczególnie w EEMEA.

Szkolenie specjalistów IT w VSTU opiekuje się już ponad 30 latami. Większość firm informatycznych w regionie jest tworzonych, kierowanych i obsadzanych przez absolwentów naszej uczelni. Nasi absolwenci z powodzeniem pracują w wiodących rosyjskich i międzynarodowych firmach (Yandex, Kaspersky Laboratory, Rostelekom, Intel, Microsoft, HP, CISCO, ZyXEL i inni), często posiadając główne stanowiska i stanowiska wiodących specjalistów.

Wyniki uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Programowaniu ACM ICPC świadczą o wysokim poziomie szkolenia na Wydziale. Od 2008 roku nasze zespoły zajmują najwyższe pozycje w Regionie Południowym, aw 2012 roku zajęły 36. miejsce w ostatnim etapie (spośród 112 finalistów i 8500 drużyn uczestniczących w pierwszym etapie).... [-]

Rosja Volgograd
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
4 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Volgogradskiy gosudarstvennyy tekhnicheskiy universitet (VolgGTU)
Address
Volgograd State Technical University Lenin avenue, 28
400005 Volgograd, Volgograd Oblast, Rosja
Witryna
Telefon
+7 844 223-00-76