Technical University of Kosice, Faculty of Electrical Engineering and Informatics

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

UNIWERSYTET PROFIL

Wydział Elektrotechniki i Informatyki TU Koszyc (FEI TU Košice) powstała na podstawie zarządzenia nr. 79/1969 z dnia 21 lipca 1969 roku jako wydział z dawnej nazwy Uniwersytetu Elektrotechnika Wydział Techniczny w Koszycach. Od momentu powstania wydziału, nie tylko elektrotechnika ale także gałęzie nauki i nauki zostały pomyślnie ustanowione w znacznym stopniu, które są obecnie reprezentowane przez oddziały z dziedziny informatyki. Od 15 kwietnia 1994 roku, Wydział Elektrotechniki i Informatyki TU Košice nosi nową nazwę.

Główną rolą FEI TU Koszyc jest zapewnienie wyższego wykształcenia na podstawie twórczej badań naukowych, zwłaszcza z udziałem gałęzie nauki jak w elektrotechnice lub informatyki. 153 nauczycieli akademickich na Wydziale starają się osiągnąć ten cel, w tym 29 profesorów, 35 docentów i 89 wykładowców. 6 naukowcy pracują na uczelni też. W 2016 roku, 2 079 studentów studiował na licencjat i inżynier badań i 109 studentów studiów doktoranckich studiów na wydziale. Aż do chwili obecnej, wydział zebrała ponad 15 000 absolvents.

Zadaniem wydziału jest, aby nazwa naszego wydziału rezonans między ekspertów i laików jak imię znaczący i wykwalifikowanej instytucji naukowych i edukacyjnych zdolnej do prowadzenia projektów naukowych i praktyki. Pod Operacyjnego Badań i Rozwoju Programu wydział uzyskał z funduszy strukturalnych dla rozwoju Centrów Doskonałości unikalnej Centrum Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych dla systemów opartych na wiedzy oraz Centrum Doskonałości Zintegrowanego Badań i eksploatacja Zaawansowanych Materiałów i Technologii w Automotive Electronics.

Wydział potwierdziła swoją znaczącą pozycję w kompleksowej akredytacji uczelni w Słowacji, spełniając kryteria w najwyższym możliwym stopniu "A" we wszystkich dziedzinach badań, gdzie wydział zajmuje jego miejsce.

zatrudnienia absolwentów

W chwili obecnej, istnieje szeroka gama możliwości zatrudnienia dla absolwentów FEI TU Koszyc. Absolwenci są dobrze przygotowani do wymagań przemysłu, rozwoju i badań. Są one skuteczne w znalezieniu pracy w dziedzinie nauki, edukacji i organów państwa i samorządu.

Absolwenci FEI TU Koszyc może znaleźć zatrudnienie w zagranicznym rynku pracy też.

WYDZIAŁ Mobilność studentów

W ramach dwustronnych umów i kilku międzynarodowych projektach, na przykład Sokrates-Erasmus, CEEPUS, studenci mają możliwość studiowania część swoich studiów na wydziałach wielu zagranicznych uniwersytetach. Studenci FEI TUKE już studiowali na Uniwersytecie Brunel Uxbridge (Londyn, Anglia), Politechnika Częstochowska (Polska), Graz University of Technology (Austria), Universitat Autónoma de Barcelona (Hiszpania), l'Université de Jean Monnet (Saint-Étienne, Francja), Universita di Studi della Calabria (Cosenza, Włochy), Università du Sannio (Benevento, Włochy).

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH

Język angielski jest obowiązkowy kurs w 4 semestrze. Studenci FEI TU może poprawić swoje umiejętności językowe w zajęć fakultatywnych, które są świadczone przez Wydział Języków TU Koszyc.

Angielski, francuski, niemiecki i rosyjski język uczy się na uniwersytecie. Według ich umiejętności, uczniowie mogą zapisać się na kurs przygotowawczy z języka obcego ogólnego kursu języka obcego, specjalny kurs języka obcego i rozmów dla zaawansowanych studentów. Każdy kurs trwa miejsce w ciągu dwóch semestrów.

Możliwości spędzania czasu wolnego DLA STUDENTÓW

FEI TU jest znany z przestrzenią przewidzianą do swoich uczniów, które mogą wykorzystać w czasie wolnym. Rada student, który wykonuje swoje obowiązki w akademiku przy Jedlíkova 9, jest organizacją zrzeszającą dla różnych grup interesu.

Studenci mają możliwość bezpośredniego uczestniczenia w działaniach w klubach takich jak studio telewizyjne w akademiku, w studiu radiowej "Radio 9" w akademiku, a klub PC.

Inne tradycyjne działania studentów wydziału jest organizacja piłki maturalnego, dyskoteki i inne zajęcia sportowe, które mają bardzo dobre warunki w salach gimnastycznych w akademiku i jego otoczenia.

WYŻYWIENIE I ZAKWATEROWANIE

Studenci FEI TU mają możliwość znaleźć zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych z TU w Koszycach, które są reprezentowane przez kompleks 7 akademikach uniwersyteckich. Studenci FEI TUKE są zakwaterowani w internacie przy ulicy Jedlíkova nr. 9. Mają własną kawiarenkę internetową i mają możliwość podłączenia komputera do sieci w swoich pokojach.

Zaokrętowanie jest w stołówce internatu oraz w zakładzie gastronomicznym w kampusie. Zakłady gastronomiczne są reprezentowane przez system restauracji, co oznacza, że ​​uczeń wybiera zakład wyżywieniem w zależności od miejsca, gdzie jest w danej chwili w danym dniu. Student wybiera sobie jedzenie z szeroką ofertą jedzenia w każdej chwili dnia i nocy.

Miejsca pracy FEI TU Koszyc

 • Wydział Elektroniki i Komunikacji Multimedialnej
 • Departament Komputery i Informatyki
 • Wydział Cybernetyki i sztucznej inteligencji
 • Wydział Elektryczny Energetyki
 • Wydział Elektrotechniki i Mechatroniki
 • Zakład Technologii w Elektronika
 • Zakład Teoretycznej i Elektrotechnika przemysłowa
 • Wydział Matematyki i Informatyki Teoretycznej
 • Wydział Fizyki
 • Centrum komputerowe
 • Dziekanat FEI TU
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski

Widzieć Studia licencjackie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Bachelor in Automobile Electronics

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin September 2019 Słowacja Košice

[+]

Dział tworzy warunki dla mobilności studentów zagranicznych za pomocą dwustronnych projektów we współpracy z uniwersytetami i instytucjami (TU Dresden, Óbuda University w Budapeszcie, ČVUT Praha).

[-]

Licencjat Informatyczna

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin September 2019 Słowacja Košice

Absolwent uzyskuje pierwszy stopień uniwersytecki w gabinecie gał Informatyki koncentruje się na architekturze komputerów, systemów baz danych i informacji, aplikacji programowych w sieci, technologii w systemach programu i tworzenia dokumentacji dla systemów informacyjnych. [+]

Bachelor Informatyczna

Kontakt Adres uzyskać więcej informacji: Dziekanat FEI TU Koszyc Letná 9 / A, 042 00 Košice

Gwarantem programie studiów: prof. Ing. Ján Kollár, CSC.

Nadzór nad działem: ZAKŁAD komputerów i INFORMATYKI

Kierownik działu: doc. Ing. Jaroslav Porubän, PhD, adres:. KPI FEI TU, Letná 9 / B, 042 00 Košice

Profil zawodowy absolwenta Absolwent uzyskuje pierwszy stopień uniwersytecki w gabinecie gał Informatyki koncentruje się na architekturze komputerów, systemów baz danych i informacji, aplikacji programowych w sieci, technologii w systemach programu i tworzenia dokumentacji dla systemów informacyjnych. Absolwent posiada wiedzę na temat budowy komputerów, metodologia tworzenia złożonych systemów programowych, niekonwencjonalne podejście do programowania, koło życia systemów oprogramowania i konkretną podstawę analizy, projektowania i wdrażania z złożonych systemów. Absolwent będzie świadomy powiązań społecznych, moralnych, prawnych i ekonomicznych zawodu. Absolwent będzie przygotowany do kontynuowania studiów na drugim stopniu kilku programów studiów, na przykład informatyki, inżynierii oprogramowania, inżynierii komputerowej, systemów informatycznych, sztucznej inteligencji lub podobne programy studiów, a potem dalej na studiach Doctorand lub może wprowadzić od razu na rynek pracy. ... [-]

Licencjat w zautomatyzowanych systemach elektrycznych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin September 2019 Słowacja Košice

Kształcenie w tym programie studiów skupia się na dziedzinie elektromechanicznych, elektrohydrauliczne oraz innych systemów sterowanych przez komputer. [+]

Licencjat w zautomatyzowanych systemów elektrycznych

Gwarantem programie studiów: prof. Ing. Daniela Perduková dr.

Nadzór nad działem: ZAKŁAD Elektrycznego i Mechatroniki

Kierownik działu: prof. Ing. Daniela Perduková, PhD, adres:. KEM FEI TU, Letná 9 / B, 042 00 Košice

Profil zawodowy absolwenta

Kształcenie w tym programie studiów skupia się na dziedzinie elektromechanicznych, elektrohydrauliczne oraz innych systemów sterowanych przez komputer. Cechują się kontrolą ruchu ich części i oddziaływań energetycznych, przemianach różnych form energii ukierunkowanych na podsystemów przekazywania informacji, kontroli i regulacji, które są oparte na kontroli mikroprocesorowej w czasie rzeczywistym. Absolwenci mają możliwość specjalizacji w dziedzinie techniki samochodowej wybiera kursy fakultatywne. ... [-]