Department of European Studies “Jean Monnet”

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Department of European Studies “Jean Monnet” to Europejskie Centrum Dydaktyczne z siedzibą w Locarno w Szwajcarii, stworzone w celu umożliwienia współpracy między włoskimi instytucjami edukacyjnymi, europejskimi i europejskimi instytucjami edukacyjnymi poprzez realizację studiów, kursów magisterskich i specjalizacyjnych opartych na dydaktyce. działania o szerokiej wizji europejskiej i silnej interdyscyplinarnej interakcji z myślą o stworzeniu prawdziwej europejskiej platformy edukacyjnej.

Department of European Studies “Jean Monnet” jest de facto pierwszą implementacją Deklaracji Erewania z 2015 r., W której ministrowie z 47 krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych przyjęli proces boloński w 1999 r., W tym Włochy , Szwajcaria i Bośnia i Hercegowina zobowiązały się do wspierania procesów konwergencji swoich systemów szkolnictwa wyższego w celu stworzenia wspólnych programów studiów, dających uczniom i absolwentom możliwość przeniesienia się do Europejskiej Przestrzeni Kosmicznej z uznaniem kwalifikacji i okresów studiów.

Ustawa nr 14 z dnia 10 lutego 2015 r., Opublikowana w Dzienniku Urzędowym Republiki Włoskiej - Seria ogólna - nr 51 z dnia 3 marca 2015 r., Ratyfikuje i wdraża Umowę o współpracy w dziedzinie kultury, edukacji i sportu między Bośnią i Hercegowiną oraz Włochy, które ustanawiają uznanie stopni naukowych.

Oprócz tego narzędzia regulacyjnego, Department of European Studies “Jean Monnet” promował umowy o współpracy Międzynarodowego Uniwersytetu Gorazde z Uniwersytetem w Kampanii "Luigi Vanvitelli" oraz z University of Studies "Aldo Moro" w Bari, którego programy nauczania licencjatów i kursów magisterskich są jednolite z programami realizowanymi przez Międzynarodowy Uniwersytet w Gorazde , aby ułatwić procedury o natychmiastowej równoważności.

Department of European Studies “Jean Monnet” zawiera zatem ambitny cel europejski, w kształtowaniu ścieżki o niewątpliwej wartości.

Podstawa modelu:

 • stworzenie europejskiej platformy edukacyjnej;
 • liczba zaplanowanych studentów;
 • test dopuszczenia do pracy;
 • Obowiązkowa frekwencja;
 • kadra pedagogiczna złożona z prestiżowych profesorów i profesjonalistów;
 • dydaktyka organizacyjna, w której więcej nauczycieli z różnymi umiejętnościami porusza się w nauczaniu tego samego przedmiotu, pod koordynatorem przewodniczącego;
 • nauczanie w języku angielskim;
 • wykwalifikowana obsługa nauczyciela przez cały okres studiów;
 • seminaria i debaty na ważne tematy;
 • usługa orientacji dla uczniów szkół średnich;
 • sieć międzynarodowych wymian z europejskimi i pozaeuropejskimi instytucjami edukacyjnymi.

Lokalizacje

Locarno

Dipartimento di Studi Europei “Jean Monnet”

Address
piazza Grande 3
6600 Locarno, Tessyn, Szwajcaria

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium