Chulalongkorn University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Pierwszą instytucją Tajlandii szkolnictwa wyższego oficjalnie powstała w marcu 1917 roku. Podstawy i przygotowanie, jednak miało miejsce ponad sto lat temu. Ogólnoświatowy zmiany gospodarcze, społeczne i polityczne w końcu XIX wieku przyczynił się do decyzji Siam do przystosowania w celu uniknięcia są skolonizowane przez mocarstwa zachodnie ( "Siam" stała "Tajlandia" w roku 1939). Zatem król Chulalongkorn (Rama V) wprowadziła politykę królewską wzmocnienia i poprawy rząd więc państwo może skutecznie oprzeć się tej fali kolonializmu. Jednym z głównych elementów tej polityki była poprawa Siamese systemu edukacyjnego do wytwarzania zdolnych pracowników do pracy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W efekcie szkoła została założona w 1871 roku w Royal Pages Koszar w związku Grand Palace. Później, w 1882 roku, król Chulalongkorn rozwinął tę szkołę i nadał mu nazwę "Suankularb". W tym samym roku, król ustalił również inne szkoły, wojska Cadet szkole, kartograficznych, szkoła dla książąt i Szkoła Studiów Dhammy.

"... Wszystkie nasze przedmioty z naszego królewskich dzieci do najniższych plebsu, będą miały taką samą możliwość studiowania - czy to królewski, arystokratów lub członków ludu ..."

Ten cytat wykazały, że Król nie zapomniał zwykłych obywateli. Miał politykę utworzenia szkół w całym królestwie, wraz z instytucjami szkolnictwa wyższego. Uparł się, że "... edukacja w tym kraju jest priorytetem, której jestem zdeterminowany, aby rozwinąć ..." W 1899 roku książę Damrong Rajanupab, młodszy brat króla Chulalongkorn, który był ministrem spraw wewnętrznych w czasie, złożyła wniosek do założenia Służba cywilna szkolenie z Phraya Wisutsuriyasak (MR Pia Malakul - który później przyjął tytuł Menam Phrasadej Surendradhibodi) jako zleceniodawcy. Jednakże, ponieważ uczniowie tej szkoły musiał pracować jako królewskich stażystów strony w trzecim roku studiów przed ukończeniem studiów, nazwę szkoły zmieniono na Royal Pages School w 1902 roku. The Royal Strony Szkoła postępuje stopniowo i produkowane coraz większą liczbę absolwentów dla rządu każdego roku. Jednak król Vajiravudh (Rama VI) zauważył, że pierwotnym zamiarem jego ojca, króla Chulalongkorn, było ustanowienie uczelnią. O ile na początku, przebieg badania koncentrowały się na rząd, w miarę upływu czasu, program nauczania poszerzony o kolejne dyscypliny, aby sprostać rosnącym potrzebom królestwa. Te zasady zawarte prawa, stosunków międzynarodowych, handlu, rolnictwa, inżynierii, medycyny i edukacji nauczycieli. Zatem król Vajiravudh nakazał Royal Strony Szkoła stała się uczelnią wyższą i nadał mu nazwę: "Służby College King Chulalongkorn" w dniu 1 stycznia 1911 r.

Usługa College Cywilnego następnie wykorzystane wpływy wpłat przez członków rodziny królewskiej, urzędników państwowych i zwykłych obywateli wznieść pomnik króla Chulalongkorn Wielkiego. Po pomnik został ukończony około osiemset tysięcy bahtów pozostał w Royal Ministerstwa Skarbu. Wraz z odsetkami suma wzrosła do 982.672 bahtów. Król Vajiravudh następnie dał tej sumy ma być używany jako pierwotnego kapitału kolegium. Ponadto łaskawie przekazał pałac bratem zmarłego księcia Vajirunhis, jako miejsce kolegium i dał dużą działkę, około 523 akrów, w sąsiedztwie pałacu w dzielnicy Patumwan, przyszłego rozwoju. Później budynek administracyjny został skonstruowany jako Kolegium pierwszego budynku.

Po nabożeństwie College Cywilnego był w pracy przez jakiś czas, król Vajiravudh uznał, że osiągnął poziom gotowości i tak, w dniu 26 marca 1917 roku oświadczył, że powinna ona stać Chulalongkorn University, pomnik ojca. Nowo powstała uczelnia była pod nadzorem Departamentu Spraw uczelni, Ministerstwo Edukacji. Phraya Anukijwithoon był pierwszym głównym (tytuł został zmieniony na rektora w 1935 roku). Było Rada University, który był odpowiedzialny za tworzenie polityki, planowanie i doradztwo w sprawach uczelni. Książę Damrong Rajanupab był przewodniczącym Rady oraz dyrektorem uczelni był sekretarzem.

Kiedy po raz pierwszy powstała uczelnia miała 380 studentów na zajęcia w czterech wydziałach zlokalizowanych na 2 kampusach. Wydział Medycyny znajdował się na Siriraj szpitala, natomiast wydziały administracji publicznej i Inżynierii przebywały w budynku Administracji oraz Wydziału Sztuki i Nauki w pałacu książę Vajirunhis 'w dzielnicy Patumwan. Szkoła Law był pod nadzorem Ministerstwa Sprawiedliwości, aż uczelnia była gotowa do przejęcia i szkolenie Nauczyciela został przekazany do Ministerstwa Edukacji.

W 1923 roku uczelnia przyjął wysokie absolwentów na studia na Wydziale Lekarskim, który otrzymał wsparcie od Fundacji Rockefellera zorganizowanie programu licencjat. Pięć lat później, pierwsza grupa 18 absolwentów ukończyli studia i otrzymał pierwsze tytuły przyznawane w królestwie. W 1929 roku Wydział Administracji Publicznej stał na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych. W 1933 roku, po ustanowieniu monarchii konstytucyjnej w 1932 roku, rząd przeniósł tę władzę Thammasat University, który został ustanowiony w 1934 roku. Wynik był taki, Chulalongkorn University miał tylko trzy wydziały w tym czasie.

Rozwój Chulalongkorn University kontynuowane. Od 1934 do 1958 roku, uniwersytet podkreślić poprawę edukacji licencjackich; zatem więcej wydziały zostały ustalone. W 1961 roku uczelnia założona Graduate School, a następnie ośrodków badawczych i instytutów.

Lokalizacje

Bangkok

Address
Chulalongkorn University
254 Pathumwan, Bangkok Thailand. 10330

Bangkok, Tajlandia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium