Przeczytaj oficjalny opis

Pierwszą instytucją Tajlandii szkolnictwa wyższego oficjalnie powstała w marcu 1917 roku. Podstawy i przygotowanie, jednak miało miejsce ponad sto lat temu. Ogólnoświatowy zmiany gospodarcze, społeczne i polityczne w końcu XIX wieku przyczynił się do decyzji Siam do przystosowania w celu uniknięcia są skolonizowane przez mocarstwa zachodnie ( "Siam" stała "Tajlandia" w roku 1939). Zatem król Chulalongkorn (Rama V) wprowadziła politykę królewską wzmocnienia i poprawy rząd więc państwo może skutecznie oprzeć się tej fali kolonializmu. Jednym z głównych elementów tej polityki była poprawa Siamese systemu edukacyjnego do wytwarzania zdolnych pracowników do pracy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W efekcie szkoła została założona w 1871 roku w Royal Pages Koszar w związku Grand Palace. Później, w 1882 roku, król Chulalongkorn rozwinął tę szkołę i nadał mu nazwę "Suankularb". W tym samym roku, król ustalił również inne szkoły, wojska Cadet szkole, kartograficznych, szkoła dla książąt i Szkoła Studiów Dhammy.

"... Wszystkie nasze przedmioty z naszego królewskich dzieci do najniższych plebsu, będą miały taką samą możliwość studiowania - czy to królewski, arystokratów lub członków ludu ..."

Ten cytat wykazały, że Król nie zapomniał zwykłych obywateli. Miał politykę utworzenia szkół w całym królestwie, wraz z instytucjami szkolnictwa wyższego. Uparł się, że "... edukacja w tym kraju jest priorytetem, której jestem zdeterminowany, aby rozwinąć ..." W 1899 roku książę Damrong Rajanupab, młodszy brat króla Chulalongkorn, który był ministrem spraw wewnętrznych w czasie, złożyła wniosek do założenia Służba cywilna szkolenie z Phraya Wisutsuriyasak (MR Pia Malakul - który później przyjął tytuł Menam Phrasadej Surendradhibodi) jako zleceniodawcy. Jednakże, ponieważ uczniowie tej szkoły musiał pracować jako królewskich stażystów strony w trzecim roku studiów przed ukończeniem studiów, nazwę szkoły zmieniono na Royal Pages School w 1902 roku. The Royal Strony Szkoła postępuje stopniowo i produkowane coraz większą liczbę absolwentów dla rządu każdego roku. Jednak król Vajiravudh (Rama VI) zauważył, że pierwotnym zamiarem jego ojca, króla Chulalongkorn, było ustanowienie uczelnią. O ile na początku, przebieg badania koncentrowały się na rząd, w miarę upływu czasu, program nauczania poszerzony o kolejne dyscypliny, aby sprostać rosnącym potrzebom królestwa. Te zasady zawarte prawa, stosunków międzynarodowych, handlu, rolnictwa, inżynierii, medycyny i edukacji nauczycieli. Zatem król Vajiravudh nakazał Royal Strony Szkoła stała się uczelnią wyższą i nadał mu nazwę: "Służby College King Chulalongkorn" w dniu 1 stycznia 1911 r.

Usługa College Cywilnego następnie wykorzystane wpływy wpłat przez członków rodziny królewskiej, urzędników państwowych i zwykłych obywateli wznieść pomnik króla Chulalongkorn Wielkiego. Po pomnik został ukończony około osiemset tysięcy bahtów pozostał w Royal Ministerstwa Skarbu. Wraz z odsetkami suma wzrosła do 982.672 bahtów. Król Vajiravudh następnie dał tej sumy ma być używany jako pierwotnego kapitału kolegium. Ponadto łaskawie przekazał pałac bratem zmarłego księcia Vajirunhis, jako miejsce kolegium i dał dużą działkę, około 523 akrów, w sąsiedztwie pałacu w dzielnicy Patumwan, przyszłego rozwoju. Później budynek administracyjny został skonstruowany jako Kolegium pierwszego budynku.

Po nabożeństwie College Cywilnego był w pracy przez jakiś czas, król Vajiravudh uznał, że osiągnął poziom gotowości i tak, w dniu 26 marca 1917 roku oświadczył, że powinna ona stać Chulalongkorn University, pomnik ojca. Nowo powstała uczelnia była pod nadzorem Departamentu Spraw uczelni, Ministerstwo Edukacji. Phraya Anukijwithoon był pierwszym głównym (tytuł został zmieniony na rektora w 1935 roku). Było Rada University, który był odpowiedzialny za tworzenie polityki, planowanie i doradztwo w sprawach uczelni. Książę Damrong Rajanupab był przewodniczącym Rady oraz dyrektorem uczelni był sekretarzem.

Kiedy po raz pierwszy powstała uczelnia miała 380 studentów na zajęcia w czterech wydziałach zlokalizowanych na 2 kampusach. Wydział Medycyny znajdował się na Siriraj szpitala, natomiast wydziały administracji publicznej i Inżynierii przebywały w budynku Administracji oraz Wydziału Sztuki i Nauki w pałacu książę Vajirunhis 'w dzielnicy Patumwan. Szkoła Law był pod nadzorem Ministerstwa Sprawiedliwości, aż uczelnia była gotowa do przejęcia i szkolenie Nauczyciela został przekazany do Ministerstwa Edukacji.

W 1923 roku uczelnia przyjął wysokie absolwentów na studia na Wydziale Lekarskim, który otrzymał wsparcie od Fundacji Rockefellera zorganizowanie programu licencjat. Pięć lat później, pierwsza grupa 18 absolwentów ukończyli studia i otrzymał pierwsze tytuły przyznawane w królestwie. W 1929 roku Wydział Administracji Publicznej stał na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych. W 1933 roku, po ustanowieniu monarchii konstytucyjnej w 1932 roku, rząd przeniósł tę władzę Thammasat University, który został ustanowiony w 1934 roku. Wynik był taki, Chulalongkorn University miał tylko trzy wydziały w tym czasie.

Rozwój Chulalongkorn University kontynuowane. Od 1934 do 1958 roku, uniwersytet podkreślić poprawę edukacji licencjackich; zatem więcej wydziały zostały ustalone. W 1961 roku uczelnia założona Graduate School, a następnie ośrodków badawczych i instytutów.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BA

Chulalongkorn University

Test ... [+]

Test

[-]
Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

Z wizją być "międzynarodowo uznanych za wybitne wykształceniem licencjackim w ekonomii", a jego głównym celem jest stworzenie wybitnych studentom, dobrze wyposażone z doś ... [+]

Założona w 2002 roku, program EBA jest wiodącym Tajlandii i najbardziej przełomowych programu w dziedzinie ekonomii. Z wizją być "międzynarodowo uznanych za wybitne wykształceniem licencjackim w ekonomii", a jego głównym celem jest stworzenie wybitnych studentom, dobrze wyposażone z doświadczeniem akademickim w dziedzinie ekonomii, a także z globalnej wiedzy i doświadczeń, na których ich najjaśniejsze przyszłe kariery może być wybudowany. Aby zrealizować swoją wizję, program EBA realizuje następujące zadania:

Wyposażyć studentów z dobrze zaokrąglone i dogłębnej wiedzy, która spełnia międzynarodowe standardy doskonałości; Aby podkreślić rozwój kompetencji kluczowych dla uczenia się przez całe życie, takich jak umiejętności i postaw osobistych i uważają, że nieodłączną częścią wysokiej jakości edukacji licencjackich w dziedzinie ekonomii; W celu zwiększenia wiedzy uczniów na temat etyki, świadomości społecznej i odpowiedzialności społecznej oraz rozwoju przyszłych pokoleń zaangażowanych i odpowiedzialnych obywateli i przywódców kraju i na świecie. up-to-date nauczania Program EBA skupia się na ekonomii sektora prywatnego, dziedzinie, która zaspokaja ogólnych zainteresowań studentów i celów zawodowych. Wielostronnych i dwustronnych umów wymiany z kilku wiodących instytucji w Unii Europejskiej oraz w Azji zapewniły ogromne możliwości EBA studentów do studiowania za granicą na jeden lub dwa semestry. Program EBA powodzeniem wykonywał swoją misję i wizję i została wyróżniona AUN-QA (ASEAN University Network Quality Assurance) certyfikacji w dniu 24 lipca 2015 roku na okres od 24 lipca 2015 do 23 lipca 2019 r. ... [-]
Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

Projektowanie komunikacji [CommDe] to nowy program oferowany przez wydział Wzornictwa Przemysłowego, Wydział Architektury, Chulalongkorn University. ... [+]

Projektowanie komunikacji [CommDe] to nowy program oferowany przez wydział Wzornictwa Przemysłowego, Wydział Architektury, Chulalongkorn University. CommDe to międzynarodowy program koncentruje się na niezliczonych dziedzinach komunikacji, od projektu do publikowania przejazdem nowego nośnika komunikacji, projektowania graficznego, ilustracji i obrazów ruchomych. Jest to program, cztery lata, a uczniowie będą przyznawane Bachelor of Arts w komunikacie projekt, gdy absolwent.

WYMAGANIA WSTĘPNE 2017 Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny Wkrótce Każdy wnioskodawca musi złożyć formularz zgłoszeniowy, w którym oświadczenie osobiste i list polecający są włączone.

Świadectwa kwalifikacji (liceum, znajomości języka angielskiego oraz zdolności matematyczne) jak wskazano w punkcie 2, 3 i 4, a także musi zostać złożony, gdy formularz jest przekazywany w aplikacji... [-]

Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

Kontynuując naszą tradycję badań i rozwoju akademickiego, Wydział oferuje obecnie czteroletni program studiów w Communication Management. W programie międzynarodowym, uży ... [+]

Kontynuując naszą tradycję badań i rozwoju akademickiego, Wydział oferuje obecnie czteroletni program studiów w Communication Management. W programie międzynarodowym, używamy języka angielskiego jako medium nauczania i łączymy różne elementy sztuki komunikacji z zarządem w celu wytwarzania dobrze zaokrąglone, wysoko wykwalifikowanych absolwentów. Po raz pierwszy wprowadzony jesienią 2004 roku, program Communication Management został zaprojektowany, aby zapewnić intelektualne i profesjonalnych narzędzi potrzebnych w rozwijaniu wysoki standard absolwentów, którzy są wyposażone w dogłębnego zrozumienia obu komunikatów krajowych i międzynarodowych oraz są zdolne do zarządzania odmian zadań komunikacyjnych. Wszystkie kursy są prowadzone przez doświadczonych wykładowców i cenionych specjalistów z różnych dziedzin komunikacji zarówno w Tajlandii i za granicą w celu zapewnienia najwyższych standardów nauczania.... [-]

Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

BBA

Chulalongkorn University

Międzynarodowy Business Management International Business rachunkowości jeden Test . . . Uwaga: ... [+]

Międzynarodowy Business Management

International Business

rachunkowości

jeden

Test

. . .

Uwaga:

[-]
Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

BSc

Chulalongkorn University

Doskonały i innowacyjny Applied Chemistry Program oferowany jest w gospodarce przemysłowej i inżynierii materiałowej. Program kładzie nacisk na edukację integracyjną che ... [+]

Doskonały i innowacyjny Applied Chemistry Program oferowany jest w gospodarce przemysłowej i inżynierii materiałowej. Program kładzie nacisk na edukację integracyjną chemii stosując koncepcje teoretyczne z praktycznymi zastosowaniami chemii i wyzwań związanych z potrzebami biznesu lokalnego i międzynarodowego. W wielkim środowiska uczenia się, uczniowie pracują jako zespół adresowania rzeczywistych problemów świata, z zastosowań w chemii i zrozumieją, jak utrzymać równowagę pomiędzy technologii, społeczeństwa i potrzeb człowieka.

Chemia przemysłowa i Zarządzanie: przeznaczony dla przyszłych menedżerów technicznych związanych z przemysłem chemicznym i biznesu. Program równoważy wiedzę naukową z praktycznymi aspektami finansów, zarządzania i księgowości w ramach perspektywy międzynarodowych systemów jakości.... [-]

Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

INDA, Międzynarodowy Program Projektowania i Architektury, jest programem języka angielskiego uczy na Wydziale Architektury na Uniwersytecie Chulalongkorn w Bangkoku, Taj ... [+]

INDA, Międzynarodowy Program Projektowania i Architektury, jest programem języka angielskiego uczy na Wydziale Architektury na Uniwersytecie Chulalongkorn w Bangkoku, Tajlandia. Chulalongkorn jest najstarszym uniwersytetem w Tajlandii, założona w 1917 roku przez króla Rama VI na cześć jego ojca, króla Chulalongkorn. Wydział Architektury powstała w 1939 roku i ma długą i pełną sukcesów historię kształcenie specjalistów do praktyki w Tajlandii. Międzynarodowy program - INDA - została założona w 2006 roku, mające na celu spełnienie rosnące zapotrzebowanie na naukę języka angielskiego, które lepiej przygotować studentów do absolwentów studiów za granicą.

4 Rok Bachelor of Science w dziedzinie projektowania architektonicznego Stopnia ... [-]
Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Licencjat

Chulalongkorn University

ICE jest ekscytującym i obiecującym integracja Informatyki, Elektrotechniki i Inżynierii Przemysłowej, których kombinacja jest samym rdzeniem Chulalongkorn Engineering Sc ... [+]

ICE jest ekscytującym i obiecującym integracja Informatyki, Elektrotechniki i Inżynierii Przemysłowej, których kombinacja jest samym rdzeniem Chulalongkorn Engineering School. Program oferuje studentom szansę stać programiści Hardcore służenia społeczności międzynarodowej z architekturą IT dla przedsiębiorstw, oprogramowanie na urządzeniach przenośnych, łączności satelitarnej, programowanie gier, sieci komputerowych i inżynierii oprogramowania dla dużych organizacji, żeby wymienić tylko kilka. Dyscyplina zostaną wzmocnione dzięki aprecjacji Management Science, która powinna zwiększyć swoje kompetencje na poziomie międzynarodowym. ICE jest przyszłość.

[-]
Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
8 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

Globalizacja oznacza konkurencję na arenie międzynarodowej we wszystkich aspektach działalności. przemysłu przetwórczego i usług są szczególnie wrażliwe na dysku, aby zna ... [+]

Globalizacja oznacza konkurencję na arenie międzynarodowej we wszystkich aspektach działalności. przemysłu przetwórczego i usług są szczególnie wrażliwe na dysku, aby znaleźć najtańsze dostawców i najbardziej doświadczonych pracowników. Tylko firmy lub narody, które w pełni wykorzystać zaawansowane technologie są dobrze wyposażone, aby odpowiedzieć na potrzeby konsumentów, 21-go wieku. Nanotechnologia jest jednym z takich pożyczek, które może i będzie, oddziaływania wszystkich sektorów produkcyjnych: od przemysłu ciężkiego do małych, od samochodów i petrochemicznym do tekstyliów i odzieży. Tych w branżach usługowych więc muszą nadążać za postępem nanotechnologii, jeśli mają zapewnić klientom najbardziej najnowocześniejszych rozwiązań i efektywnych rozwiązań, takich jak Nanoprocesor do biomedycznych lub dostawców usług telekomunikacyjnych. ... [-]

Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
8 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

Przemysł motoryzacyjny jest naprawdę biznesu na całym świecie składający się z międzynarodowych funkcji multi-dyscyplinarnych w high-tech inżynierii, produkcji, projektow ... [+]

Przemysł motoryzacyjny jest naprawdę biznesu na całym świecie składający się z międzynarodowych funkcji multi-dyscyplinarnych w high-tech inżynierii, produkcji, projektowania, badań i rozwoju, logistyki, zarządzania i marketingu i obejmuje wszystkie obszary siedmiu kontynentach, takich jak USA, Europie, Afryce , Australii, a zwłaszcza w Azji, gdzie w tej dekadzie wszystkim koncentracja samochodowych stanowiły 60% globalnych automotive Industries.

Jako główny koncentrator producenta w ASEAN, Tajlandia jest pozycjonowany jako strategiczne położenie eksportującego do dostarczania międzynarodowego rynku motoryzacyjnym. Tajlandia ma długą historię ugruntowanej dostawców części i podzespołów z wielką infrastrukturę i sprzyjającego otoczenia biznesowego obsługiwanego przez stabilności politycznej. Rząd Tajlandii zatrudnia polityk, które umożliwią Tajlandia być "Detroit Azji", samochodowych ośrodkiem regionu, poprzez wspieranie inwestycji i produkcji, jak również innych działań, takich jak badania i rozwój. Kilka plany strategiczne są wydawane do spełnienia tej potrzeby.... [-]

Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Chulalongkorn University

Program Wspólnej Międzynarodowej Psychologia (JIPP), oferowane przez Chulalongkorn University we współpracy z University of Queensland (Australia), to innowacyjny program ... [+]

Badanie zarówno Chula i UQ

Program Wspólnej Międzynarodowej Psychologia (JIPP), oferowane przez Chulalongkorn University we współpracy z University of Queensland (Australia), to innowacyjny program na cztery lata, na które studenci muszą zdobyć minimum 125 punktów z zajęć. JIPP oferuje drogę dla studentów do zdobycia bogate doświadczenie studiuje na obu prestiżowych instytucji. Uczniowie spędzają pierwsze dwa lata (4 semestry) na Uniwersytecie Chulalongkorn, a ich kolejne trzy semestry na kursy w Szkole Wyższej Psychologii na Uniwersytecie w Queensland. Ich ostatni semestr zostaną wydane na Uniwersytecie Chulalongkorn.

Rok 1 i 2 w Chula

Poprzez różne kursy wprowadzające, studenci poznają ogólne podejście do psychologii w pierwszych dwóch latach. Inne kursy studenci muszą podjąć obejmują te, w języku angielskim, statystyki i metodologii badań jak te są niezbędne w każdym akredytowanego programu psychologii. Ponadto, studenci mogą wybierać spośród wielu ogólnych kursów edukacyjnych.... [-]

Tajlandia Bangkok
Czerwiec 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku