Bilkent University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Bilkent University

Bilkent University uznawany jest i na całym świecie jako najlepsza instytucja szkolnictwa wyższego w Turcji. Bilkent University - pierwszy prywatny, non-profit uniwersytet w Turcji - został założony 20 października 1984 r. Przez profesora İhsana Doğramaci, MD, z podstawowym celem stworzenia centrum doskonałości w szkolnictwie wyższym i badaniach. Nazwa "Bilkent" jest tego przykładem, ponieważ jest to akronim "bilim kenti": turecki dla "miasta nauki i nauki". Zlokalizowana w stolicy kraju, Ankarze, tętniącej życiem metropolii liczącej 5 milionów, uniwersytet jest ośrodkiem akademickim, społecznym i kulturalnym.

7902_international3.jpg

Bilkent University została założona w 1984 roku jako pierwsza prywatna, niekomercyjna instytucja szkolnictwa wyższego w Turcji. Ze światowej sławy uczonymi, wśród swoich wydziałów i najwyższej klasy obiektów w całym kampusie, Bilkent przyciąga wielu najzdolniejszych absolwentów w Turcji. Uniwersytet prowadzi prawie 13 000 studentów, którzy zdobywają stopnie naukowe w 34 licencjackich i 58 magisterskich.

Bilkent University szczyci się swoją prawdziwie międzynarodową perspektywą. Medium nauczania w Bilkent jest angielski, a jego międzynarodowa społeczność uczonych i studentów stanowi niezbędny składnik uniwersyteckiego życia akademickiego i społecznego. Międzynarodowy wydział i instruktorzy stanowią ponad jedną czwartą wszystkich pracowników akademickich, reprezentujących 34 różne kraje. Coraz większa liczba studentów zagranicznych odbywających studia w pełnym wymiarze godzin i studenci przyjeżdżają z 67 krajów.

Bilkent oferuje ożywioną kulturową i towarzyską atmosferę. 500-hektarowy kampus znajduje się zaledwie 12 km od centrum Ankary, z łatwym dostępem do miejskich parków, centrów handlowych, atrakcji kulturalnych, muzeów i miejsc rozrywki. Ponadto położenie Bilkent w historycznie bogatym sercu Anatolii umożliwia łatwy dostęp do innych miast, tradycyjnych wiosek, zachwycających krajobrazów, zabytków i miejsc o dużym znaczeniu kulturowym w całym kraju.

Bilkent University został

· Został uznany za najwyżej notowany uniwersytet w Turcji w rankingu umiejętności absolwentów Quacquarelli Symonds na rok 2019

· Zajął 54. miejsce w rankingu azjatyckich uniwersytetów Times Higher Education na 2018 rok

· Zajął 12. miejsce w Quacquarelli Symonds Emerging Europe

· Został uznany za najwyższy uczelniany uniwersytet w rankingu Quacquarelli Symonds Top 50 poniżej 50 na 2017 r

7904_international4.jpg

Najważniejszym czynnikiem, który zapewnia wysoki poziom edukacji w Bilkent jest wydział aktywnie zaangażowany w badania. Jako mentorzy i instruktorzy współpracują ze studentami w nowoczesnych salach lekcyjnych i najnowocześniejszych laboratoriach, połączonych rozbudowaną infrastrukturą komputerową i internetową. Bilkent aktywnie inwestuje w nowe technologie edukacyjne i badawcze. Studenci mogą brać udział w projektach prowadzonych w zaawansowanych technologicznie obiektach, od centrów nanotechnologii po tworzenie treści cyfrowych i edytowanie laboratoriów. Aby wspierać sukces akademicki swoich uczniów, Bilkent zapewnia nieograniczony dostęp do pracowni komputerowych przez całą dobę. Biblioteka Bilkent University jest najobszerniejszą biblioteką akademicką w kraju. Oprócz dużej kolekcji książek, Biblioteka zapewnia na miejscu i zdalny dostęp do czasopism i baz danych w celu zaspokojenia potrzeb naukowych studentów i wykładowców. Bilkent University zapewnia bogate i różnorodne środowisko do nauki i rozwoju intelektualnego.

Przyjedź do Bilkent i odkryj świat!

Lokalizacje

Ankara

Address
Ankara, Ankara, Turcja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium