Sabanci University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wraz z postępem nauki, technologii i struktur społecznych z dnia na dzień świat potrzebuje bardziej wykwalifikowanych osób, które posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do kontynuowania kariery zawodowej w dowolnym miejscu na świecie. Świadomi tego palącego problemu, w 1994 r. Grupa Sabancı postanowiła utworzyć „światowy uniwersytet” pod przewodnictwem Fundacji Sabancı. Ziarna Uniwersytetu Sabancı, najbardziej kompleksowego projektu społecznej odpowiedzialności Grupy Sabancı w dziedzinie edukacji, zostały zasiane latem 1995 r. Podczas konferencji poszukiwawczej. Obecnie Sabancı University jest najwyżej ocenianym uniwersytetem tureckim w rankingu THE World University i tylko jednym z dwóch uniwersytetów tureckich, które znajdują się w pierwszej 500.

Sabancı Holding to strategiczna spółka portfelowa, która koncentruje się na tworzeniu wartości dodanej w ekosystemie Grupy i stawia na wysoką kulturę wydajności. Spółki Grupy Sabancı działają obecnie w 12 krajach. Grupa Sabancı ma 70 firm i 60 000 pracowników. Przedsiębiorstwa te łącznie przyczyniły się również znacząco do rozwoju gospodarki Turcji. Akcje własne Sabancı Holding oraz 11 spółek zależnych są notowane na Borsa Istanbul (BIST) i stanowią 8,1% całkowitej kapitalizacji rynkowej tureckiego rynku akcji.

Dzięki światowej klasy wydziałom, światowej edukacji w języku angielskim i przystępnym opłatom za naukę w porównaniu z podobnie ocenianymi uniwersytetami na całym świecie, SU jest miejscem nauki w Turcji. Uczelnia zapewnia również silne stypendia dla studentów wszystkich narodów i wszystkich dziedzin edukacji, gwarantując wszystkim dostęp do wysokiej jakości edukacji. SU oferuje wszystkie programy na zielonym kampusie w Tuzli, İstanbul, Turcja.

Edukacja

Uniwersytet zapewnia interdyscyplinarną edukację na trzech wydziałach z jedenastoma programami licencjackimi. W SU studenci mają możliwość wyboru kierunków po pierwszym lub drugim roku akademickim. Pozwala to studentom decydować o programie studiów na uniwersytecie z większym zrozumieniem na temat szkolnictwa wyższego oraz własnych zainteresowań i talentów akademickich i zawodowych.

Badania

Sabanci University pozycjonuje się jako jeden z najbardziej innowacyjnych i zorientowanych na badania uniwersytetów w Turcji. W ramach swojej filozofii uniwersytet dąży do ukierunkowania wysiłków badawczych przede wszystkim na badania stosowane i strategiczne, których celem jest pogłębianie wiedzy, wspieranie nauczania i przyczynianie się do rozwoju społeczności. Uczelnia może pochwalić się dużą liczbą laboratoriów i centrów badawczych, w tym najbardziej zaawansowanym Centrum Badań i Zastosowań Nanotechnologii w regionie. SU ma również najwyższy dochód z badań na jednego członka wydziału spośród wszystkich tureckich uniwersytetów.

SU w liczbach

 • 5000+ studentów
 • 1:11 stosunek liczby wydziałów do liczby studentów
 • Ponad 12 500 absolwentów
 • 10% międzynarodowe ciało studenckie
 • 96% wskaźnik miejsc bezpośrednio po ukończeniu studiów
 • 102 laboratoriów, 8 ośrodków badawczych, 2 fora
 • 280+ najwyżej ocenianych partnerów do badań wymiany na całym świecie

Perspektywy rozwoju kariery

Absolwenci Sabanci University są wysoko cenieni we wszystkich sektorach i wielu krajach zarówno zawodowo, jak i akademickich. 96% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu roku od ukończenia studiów. 81% absolwentów pracuje zawodowo w znanych firmach. Unilever, Accenture, Procter & Gamble, Ford oraz Deloitte & Touche należą do firm, w których pracowali nasi absolwenci.

Dyplom SU jest również cenny, jeśli chcesz kontynuować karierę naukową. Uniwersytety, które wybrali nasi absolwenci, to: Carnegie Mellon University, University of California, Politecnico di Milano, Boston University, Harvard University, Brown University, Stanford University i University of Massachusetts.

Każdy student studiów licencjackich SU musi odbyć obowiązkowy staż przed ukończeniem studiów. Biuro ds. Rozwoju kariery i staży w SU, które zapewnia studentom doradztwo zawodowe, oferuje również wiele możliwości pracy i staży na całym świecie dla studentów SU i organizuje imprezy rekrutacyjne na terenie kampusu ze znanymi firmami.

Wyposażenie kampusu

 • Zakwaterowanie na terenie kampusu z łazienką
 • Ośrodek zdrowia
 • Całodobowe otwarte centrum informacyjne (biblioteka)
 • W pełni wyposażone centrum sportowe
 • Performing Arts Center
 • Jadalnia, kawiarnie i restauracje
 • Rynek
 • Bank
 • Sklep z kosmetykami
 • Fryzjer
 • Ośrodek zdrowia

Lokalizacje

Stambuł

Address
Sabancı University, Orta Mahalle, Üniversite Caddesi
No: 27 Tuzla

34956 Stambuł, Stambuł, Turcja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium