Nueta Hidatsa Sahnish College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Nueta Hidatsa Sahnish College uzyskała dalsze akredytacji w dniu 12 lipca 2006 roku przez Komisję w dniu Instytucji Szkolnictwa Wyższego Głównego Stowarzyszenia Północnej kolegiów i szkół.

Ogólne informacje

Nueta Hidatsa Sahnish College (NHSC) jest tribally wyczarterowany przez Trzech afiliowanych Plemion siedzibie Rezerwacja Fort Berthold na Nowym Mieście w Północnej Dakocie. NHSC jest tribally kontrolowana przez Radę Dyrektorów, która składa się z siedmiu członków powoływanych przez sześciu członków rady plemiennej segmentu i jednego przewodniczącego. Pierwotnie nazwany Fort Berthold Community College, został założony 02 maja 1973, jako instytucji odpowiedzialnej za szkolnictwo wyższe w Fort Berthold Rezerwacji. W dniu 27 marca 2015 Trzy Affiliated Tribes Rada Biznesu podpisał uchwałę o zmianie nazwy uczelni do Nueta Hidatsa Sahnish College. Trzy Affiliated Tribes zatwierdziła koncepcję, która opiera się lokalnie uczelnia potrzebny był do szkolenia członków plemienia i działać jako pozytywny wpływ w zachowaniu kultury plemiennej. Komitet sterujący został powołany do nadzorowania początkowe operacje Kolegium. Komitet ten został zastąpiony przez wyborze Rady Nadzorczej w 1974 roku.

Pierwsze zajęcia oferowane w NHSC były na zasadzie rozszerzenia z koordynowanie akredytowanych instytucjach. Umowy artykulacyjne wykonane na początku były z Uniwersytetu Marii, Bismarck, ND; Minot State College, Minot; i University of North Dakota, Williston Center, Williston, ND. Uczelnia przystąpiła do opracowania modeli planowania dalekiego zasięgu. Planowanie doprowadziły do ​​opracowania ram dla prowadzenia misji i celów College, a także do poprawy usług edukacyjnych i zawodowych w społecznościach na całym Rezerwacji.

Nueta Hidatsa Sahnish Uczelnia uzyskała akredytację w dniu 12 lutego 1988 roku, za pośrednictwem Głównego Stowarzyszenia Północnej szkół i uczelni. W dniu 12 lipca 2006 roku, Nueta Hidatsa Sahnish Uczelnia uzyskała akredytację ciągłej przez 10 lat Higher Learning Komisji (HLC) i odbędzie się jego kolejny potwierdzenie niezwykle wizyty akredytacyjnej w 2017-18. Uczelnia jest także jednym z trzydziestu czterech uczelni plemiennych udzielonych 1994 stan działki Grant instytucji. Nueta Hidatsa Sahnish College jest również członkiem American Indian Szkolnictwa Wyższego Consortium (AIHEC). W dniu 25 lutego 2011 roku, działania instytucjonalne HLC jest Rada (IAC) głosowało na przedłużenie akredytacji Kolegium obejmuje licencjat Stopni Naukowych w Podstawowej Edukacji i Kształtowania Środowiska i Bachelor of Arts w Studiów indiańskich, czyniąc NHSC czteroletnią instytucji.

Cele edukacyjne Filozofia

Wierzymy, że Nueta Hidatsa Sahnish Uczelnia dąży do: Poprawa jakości życia dla Mandan, Hidatsa i Arikara Narodu

Oferuje możliwości poprawy naszego dobrobytu gospodarczego i jakości życia. 10 Inicjuje i wdraża nowe lub innowacyjne pomysły na rzecz plemienia, w tym kierownictwa i szkoleń.

Budowanie pozytywnego silną tożsamość Trzech Affiliated Tribes

Budowniczy osób i wspólnot Mandan, Hidatsa i Arikara Narodu Integruje trzy Affiliated Tribes kultury, tradycji i języka, we wszystkich działaniach naukowych i społecznych, umożliwiających ludziom. Miejsce, w którym wszyscy ludzie na pierwszym miejscu do ich potrzeb edukacyjnych.

Zapewnić rozwój globalnego obywatelstwa poprzez zapewnienie niezbędnych szkoleń i przywództwo

Wykorzystaj sztukę technologii do oferowania kursów. Przygotuj się na całym świecie, aby uwzględnić wpływ innych kultur, gospodarek, środowisk i działań. Rozwinąć i wykorzystać istniejące zasoby dla dalszego rozwoju personelu / wykładowców i Rada Dyrektorów.

Rozwoju silnego finansowo instytucja, która odpowiada potrzebom uczniów poprzez zapewnienie bezpiecznego środowiska uczenia się, która promuje różnorodność i odpowiednich programów nauczania / programów.

Zapewniamy troskliwą i pielęgnowaniu atmosferę, która zaspokaja potrzeby wszystkich uczniów. Wykorzystują wiele metod nauczania i technik różnych stylów uczenia się. Oferta możliwości samodoskonalenia zachowując kulturę Mandan, Hidatsa i Arikara Nation. Wybierz i rozwoju wydziału, którzy wierzą w wizji i misji Kolegium. Zapewnienie ciągłej oceny

Metody nauczania O / Curriculum potrzeby / wspólnotowych i tendencje do ustalenia kursu i programu oferty, rekreacji, sportu, opieki nad dziećmi, Mieszkanie dla studenta.

Zachęcanie potrzebę wyrazić świadomych opinie dokonać pozytywnych zmian. Zostań liderem wśród tribally kontrolowanych szkół, zapewniając najwyższą jakość usług kultury, akademickich i studenckich.

Misja

Nueta Hidatsa Sahnish Uczelnia zapewni Jakości kulturalnych, naukowych, kształcenia ogólnego i zawodowego i usług dla Mandan, Hidatsa i Arikara Narodu

Wizja

Mandan, Hidatsa i Arikara Nation Nueta Hidatsa Sahnish College: Dynamiczna obecność, która chroni naszą przeszłość i przygotowuje nas do przyszłości

Wartości

Wartości w Nueta Hidatsa Sahnish Kolegium są zilustrowane przez loży ziemi, która jest wspólnym domem dla Nueta, Hidatsa i Sahnish ludzi. Jedność jest wartość klucza, znajduje się w centrum (ognisko), co reszta wartości budować wokół. Duchowość, Ludzie, Kultura i przyszłość są cztery domeny reprezentowane przez czterech głównych stanowisk. Zewnętrzne dwanaście stanowisk przedstawiają wartości w każdym z czterech obszarów.

Wolność akademicka

Nueta Hidatsa Sahnish Uczelnia zobowiązuje się do myśli intelektualnej i prowadzenia. Uczelnia zachęca wykładowców wprowadzenie studentów w szerokich i różnorodnych punktów widzenia i badania. W ramach Kolegium Język amerykańskiej tradycji, uznaje pewne założenia będzie wyrażony jako część programu nauczania i są dopuszczalne, gdy dotyczy. W każdym czasie, wykładowcy powinni zachować zdrowy osąd, szanować prawa innych do wyrażania myśli i opinii oraz zapewnienie, że ta sama wolność zostać przedłużony do studentów i kolegów.

Rekrutacja Informacje i Polityki

Rekrutacja:

Nueta Hidatsa Sahnish College subskrybuje polityki otwartych drzwi Przyjęć. Każda osoba, która jest absolwentem akredytowanego liceum lub kto ma lub jej ogólne Edukacja rozwojowa (GED®) zaświadczenie jego mogą być dopuszczone do NHSC. Wstęp na NHSC nie zapewnia wstęp do żadnego konkretnego kierunku studiów. Niektóre programy mają wymagania poza standardowymi uczniów szkół średnich, które muszą być spełnione.

Procedury:

Następujące elementy są niezbędne do przyjęcia do NHSC:

Wniosek o rekrutacji Odpis z transkryptów gimnazjum lub świadectwo GED lub GED odpisu Kompletnego wniosku Darmowy dla Federal Student Aid (FAFSA) Kopia prawa jazdy, State ID, lub karty Social Security Wszystkie Native American uczniowie zapisani w federalnym uznanej plemienia musi złożyć oficjalną weryfikację plemiennych rejestracji Jeśli ma to zastosowanie, Native American uczniowie nie zapisani w federalnym uznanej plemienia musi złożyć oficjalną weryfikację plemiennych wpisu jednego z rodziców Uczniowie muszą mieć oficjalny współpracy y na ich zapis (y) wcześniej uczęszczał college'u (ów) wysłanym bezpośrednio do urzędu stanu cywilnego w NHSC Nowy i transfer uczeń musi podjąć Egzamin i przedstawia wyniki badania w celu umieszczenia ich matematyki i angielskiego Podwójne studenci kredytowe muszą złożyć Du Formularz l kredytowe, które otrzymują od swojego liceum dla każdego kursu Non obywatele USA muszą przedstawić dokumentację, aby upewnić się, że są one kwalifikowane nie-obywateli

To jest obowiązkiem ucznia, aby zapewnić wszystkie dokumenty są odbierane. Utrzymywanie zostanie położony na wyniki w nauce studenta, czy cała dokumentacja nie jest w jego aktach / jej na koniec pierwszych 6 tygodni semestru. Student nie będzie mógł ponownie zarejestrować, aż cała dokumentacja zostanie złożony. Pomoc finansowa może być opóźniony, jeżeli dokumentacja nie zostanie złożone przed wypłatą pomocy finansowej.

Informacje Pomoc finansowa i Polityka

Nueta Hidatsa Sahnish College Urząd Student pomocy finansowej zapewnia pomoc studentom w uzyskaniu odpowiednich zasobów do udziału NHSC. Wiele programów są dostępne Wszyscy studenci powinni ubiegać się o pomoc finansową.

Rodzaje pomocy finansowej dostępnych

477 Demonstracja projektu

American Indian College Fund: www.collegefund.org
Dakota Północna Student Financial Assistance Grant (SSIG)
Trzy Affiliated Tribes Higher Education Program
Trzy Affiliated Tribes Act Praca Partnerstwo treningowe (477)
Korzyści weteranów
Rehabilitacja zawodowa
Fundusze Tytuł IV Earned i Niezrealizowane

Inne Stypendia są dostępne w Nueta Hidatsa Sahnish College.

Lokalizacje

Nowe Miasto

Address
Nueta Hidatsa Sahnish College
PO Box 490/220 8th Ave N

58763 Nowe Miasto, Północna Dakota, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium