Wright State University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O nas

Wright State University to narodowy uniwersytet publiczny w Dayton w stanie Ohio z ponad 15 000 studentów, w tym prawie 1000 studentów z ponad 60 krajów. Oferujący 295 stopni uniwersytet składa się z ośmiu szkół wyższych, trzech szkół i kampusu filialnego w Celinie w Ohio. Nazwany na cześć braci Wright, Wright State University oferuje wyjątkową, niedrogą edukację w sercu Ameryki.

Kim jesteśmy

Misja

Zmieniamy życie naszych uczniów i społeczności, którym służymy.

Będziemy:

 • Zbuduj solidne podstawy sukcesu uczniów na wszystkich poziomach dzięki wysokiej jakości, innowacyjnym programom;
 • Prowadzić badania naukowe i twórcze wysiłki, które wpływają na jakość życia;
 • Zaangażuj się w znaczącą służbę społeczną;
 • Kieruj rewitalizacją gospodarczą naszego regionu i naszego państwa oraz zachęcaj wszystkich naszych studentów, wykładowców, pracowników i absolwentów do rozwoju zawodowego, intelektualnego i osobistego.

Wizja

Wright State University , zainspirowany twórczym duchem braci Wright, będzie najbardziej zorientowanym na naukę i innowacyjnym uniwersytetem w Ohio, znanym i podziwianym za naszą inkluzywną kulturę, która szanuje wyjątkową wartość każdego z naszych studentów, wykładowców, pracowników i absolwentów i za pozytywny wpływ transformacyjny na życie naszych uczniów i społeczności, którym służymy.

Wartości

Wartości Wright State University

 • Ludzie: Sukces, różnorodność
 • Nauka: odkrywanie, innowacje, stypendia
 • Partnerstwa: regionalne, przedsiębiorcze, globalne
 • Relacje: kolegialne, profesjonalne, etyczne
 • Zrównoważony rozwój: sprawiedliwość społeczna, możliwości ekonomiczne, ochrona środowiska
 • Zarządzanie: Fiskalne, intelektualne

O naszym regionie

Region Dayton jest znany jako skrzyżowanie innowacji, ale to znacznie więcej.

Znajduje się w regionie Miami Valley w południowo-zachodnim Ohio, Dayton to średniej wielkości miasto otoczone zróżnicowaną metropolią prawie milion mieszkańców. Dayton zajął 2. miejsce na liście najlepszych miejsc do zamieszkania w Livability. „Prawdziwą okazją, która pochodzi z życia w Dayton, jest wysoka jakość życia mieszkańców,” twierdzi Livability.com. „Dayton oferuje bogaty wybór atrakcji, od rekreacji na świeżym powietrzu, która obejmuje spływy kajakowe i łyżwiarstwo, po obiekty kulturalne, takie jak Dayton Philharmonic Orchestra i Benjamin and Marian Schuster Performing Arts Center”.

Jeden z najlepszych

 • „Najlepsze miejsca do życia” - US News and World Report
 • „Najbardziej przystępne miasta w Ameryce” - Forbes
 • „10 najlepszych miast dla możliwości kariery” - SmartAsset
 • „Top 10 najbardziej artystycznych miast średniej wielkości” - Gogobot
 • „25 najlepszych miast 2017” - na zewnątrz
 • „Te amerykańskie miasta mają najbardziej zielone przestrzenie” - National Geographic

Historia

Miami Valley ma długą historię innowacji. Na początku XX wieku Dayton stał się stolicą wynalazków Stanów Zjednoczonych, z największą liczbą patentów na mieszkańca. Jako miejsce narodzin lotnictwa, Dayton jest siedzibą Narodowego Muzeum Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych - najstarszego i największego muzeum lotnictwa wojskowego na świecie oraz atrakcji turystycznej nr 1 w Ohio - i jednego z najlepszych pokazów lotniczych w kraju. Innymi ważnymi wynalazkami miasta są: kasa fiskalna, samoczynny zapłon samochodów, puszka na napoje, elektryczny wózek inwalidzki, drabinka i parkometr. Odwiedzający mogą poznać tę bogatą historię i zobaczyć oryginalny Wright Flyer III z 1905 r., Dużą kolekcję kas fiskalnych i inne klejnoty lokalnej historii w Carillon Historical Park.

Fine and Performing Arts

Scena artystyczna regionu jest bardziej żywa niż wielu większych miast. Benjamin

The Great Outdoors

Miami Valley to doskonałe miejsce dla poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu. Obszar ma siedem MetroParks, a także ponad 35 000 akrów parków, rezerwatów przyrody i popularny korytarz rzeczny wzdłuż rzeki Great Miami. Rowerzyści mogą odkrywać ponad 330 mil szlaków, a więcej przechodzą przez inicjatywy „szyn-szlaki”. Rural Greene County oferuje wędrówki po rezerwacie przyrody Clifton Gorge State, rezerwacie przyrody Glen Helen, kempingach i wędrówkach w parku stanowym John Bryan oraz spływach kajakowych wzdłuż Little Miami River, pierwszego strumienia Ohio o nazwie National Scenic River.

Sport

Miłośnicy sportu chętnie dzwonią do domu Raider Country. Z programem sportowym Wright State NCAA DI i profesjonalnymi zespołami w Columbus i Cincinnati, region ten oferuje wiele możliwości dla fanów sportu. NCAA zawiera Dayton na liście dziewięciu wielkich miast koszykarskich. Każdego roku rozpoczyna się turniej NCAA w Dayton, miejscu pierwszych czterech gier, które przycinają pole do 64-osobowej grupy. Drużyna baseballowa Dayton Dragons została uznana za jedną z „Top Ten Hottest Tickets in Sports” przez magazyn Sports Illustrated.

Zakupy i wyżywienie

Największe centrum handlowe w okolicy, Mall w Fairfield Commons, znajduje się w pobliżu kampusu stanu Wright. Greene - centrum miasta o powierzchni 72 akrów, w którym ulice są przyjazne dla pieszych, sklepy i restauracje - znajduje się zaledwie 15 minut od hotelu. Unikalne restauracje i sklepy są częścią zabytkowej dzielnicy Oregon District w Dayton. Region „przeskakuje” z kilkunastoma mikrobrowarami, a New York Times nazwał The Pine Club steakhouse jedną z „dziesięciu największych na świecie tradycyjnych instytucji gastronomicznych”.

Wycieczki weekendowe

Doskonała lokalizacja Miami Valley w pobliżu skrzyżowania Interstate 70 i Interstate 75 ułatwia zwiedzanie dużych miast, takich jak Cincinnati, Columbus i Indianapolis. Największa rozrywka i park wodny na środkowym zachodzie, Kings Island, znajduje się zaledwie 35 mil na południe od Dayton. Światowej klasy muzea, kryte i odkryte sale koncertowe, rejsy po rzece, nagradzane ogrody zoologiczne i profesjonalne zespoły sportowe znajdują się w odległości godziny jazdy samochodem.

Kraj najeźdźcy

Raider Country to przyległy 16-okręgowy region w zachodnim Ohio, zakotwiczony przez dwa kampusy Wright State University . Region, w którym mieści się baza sił powietrznych Wright-Patterson, znany jest z zalet technologii informatycznych, badań i rozwoju w dziedzinie lotnictwa, zaawansowanej inżynierii materiałowej oraz usług zdrowotnych i ludzkich. Raider Country oferuje znakomite restauracje, eklektyczne sklepy, tereny zielone i doskonałe szkoły.

Lokalizacje

Dayton

Address
Colonel Glenn Highway,3640
45435 Dayton, Ohio, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium