Plymouth College of Art

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kim jesteśmy

Założona w 1856 roku Plymouth College of Art to szkoła artystyczna prowadzona przez artystów i projektantów dla artystów i projektantów.

Jesteśmy domem dla dynamicznej, interdyscyplinarnej społeczności twórców i myślicieli, dla których tworzenie jest równie ważne jak czytanie i pisanie, a cel uczenia się jest nieodłączny od celu życia. Miejsce do robienia rzeczy i sprawiania, że rzeczy się dzieją. Aby coś zmienić.

W co wierzymy: na żywo. Robić. Twórz dalej

Wierzymy, że wysokiej jakości edukacja do życia w praktyce sztuki współczesnej jest kreatywnym katalizatorem przemian osobistych, zawodowych i kulturowych.

Sprawiedliwość społeczna, poprzez wpływ na społeczność i mobilność społeczną oraz kreatywne uczenie się poprzez innowacje pedagogiczne, jest częścią naszego DNA i stanowi sedno wszystkiego, co robimy.

Zapewniamy platformę, tygiel, przestrzeń, w której ludzie spotykają się, odkrywają nowe horyzonty i przesuwają granice twórczej praktyki.

Wspólnie wyobrażamy sobie, eksperymentujemy, myślimy, uczymy się, tworzymy i sprawiamy, że się dzieją. Cokolwiek chcesz zrobić, dokądkolwiek chcesz się udać, podróż zaczyna się tutaj i nigdy się nie kończy.

Dziesięć propozycji

  • Tworzenie jest tak samo ważne jak czytanie i pisanie, podobnie jak nauka i matematyka.
  • Tworzenie przychodzi, zanim się dowie.
  • Sztuka to nie „o” życiu, chodzi o życie.
  • Cel uczenia się jest nierozerwalnie związany z życiem.
  • W edukacji artystycznej uczeń nie ma „przedmiotu”, za którym mógłby się ukryć.
  • Celowe uczenie się tworzy u ucznia sprawczość, a nie zależność.
  • Przestrzeń uczenia się oferuje lub wyklucza możliwość uczenia się.
  • Przestrzeń nie może zawierać energii, energia tworzy przestrzeń.
  • Jako uczący się, jako artysta, twoja tożsamość będzie pochodzić z horyzontu, a nie z granicy.
  • Jaka jest twoja propozycja?

Przestrzenie do zrobienia

Nasze środowisko pracy jest powszechnie uważane za jeden z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych ekosystemów materiałów, technologii, procesów, praktyk, form sztuki i pomysłów, które znajdziesz w formie uczelni artystycznej.

W czasach, gdy inni zawężają zakres i ekologię swoich środowisk uczenia się, zainwestowaliśmy dużo zarówno w wymiar cyfrowy, jak i analogowy - ponieważ wierzymy, że przestrzeń uczenia się oferuje lub wyklucza możliwość uczenia się.

Robić różnicę

Jesteśmy zobowiązani do zmiany wszystkiego, co robimy.

W odpowiedzi na ciągłe dążenie do marginalizacji sztuk kreatywnych w głównym nurcie edukacji w Wielkiej Brytanii, założyliśmy Plymouth School of Creative Arts i zbudowaliśmy The Red House w śródmiejskim obszarze o znacznej deprywacji społecznej i ekonomicznej. Razem tworzymy progresywne kontinuum twórczego uczenia się i praktyki, rozciągające się od wczesnych lat po studia podyplomowe, badania i praktykę zawodową na poziomie magisterskim.

W 2016 roku Plymouth College of Art znalazł się w pierwszej piętnastce najlepszych uczelni w kraju ze względu na najwyższy stopień członkostwa kobiet w organach zarządzających.

„Celem prawdziwej edukacji jest uczynienie ludzi… nie tylko uczonymi, ale także miłowaniem wiedzy - nie tylko sprawiedliwą, ale głodem i pragnieniem sprawiedliwości”.

- John Ruskin, Korona dzikiej oliwki: cztery wykłady o przemyśle i wojnie (1882)

W roku szkolnym 2016/17 Plymouth College of Art miał najwyższy odsetek studentów w pełnym wymiarze godzin w wieku poniżej 21 lat z południowego wschodu, południowego zachodu i Londynu, którzy po raz pierwszy rozpoczynają naukę na uczelni wyższej z okolic o niskim udział w szkolnictwie wyższym.

W 2017 roku otrzymaliśmy Złotą Markę Przedsiębiorstwa Społecznego za systemowe zaangażowanie w zaangażowanie społeczne i tworzenie pozytywnych zmian społecznych. W 2018 roku zajęliśmy 5 miejsce wśród instytucji szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii pod względem równości klas i dostępu do szkolnictwa wyższego.

W 2018 roku stworzyliśmy firmę produkującą odzież, Makers HQ, jako spółkę interesu społecznego (CIC) we współpracy z Millfields Trust, aby stymulować regenerację społeczności, zwiększać zatrzymywanie wysoko wykwalifikowanych absolwentów i ponownie ożywić sektor produkcji mody na południu Zachód.

138563_pexels-photo-2559741.jpeg

Plymouth: miasto kreatywności

Położone na wybrzeżu Devon w południowo-zachodniej Anglii Plymouth jest brytyjskim Ocean City. Z pięknym nabrzeżem i portem, na którym znajduje się pięknie odrestaurowane kąpielisko w stylu Art Deco z 1935 roku, oraz mnóstwo oszałamiających okolicznych krajobrazów, nasze kwitnące miasto oferuje bogactwo inspiracji, tętniącą życiem kulturą i światowej klasy wydarzeniami dla ponad 35 000 studentów.

Jest coś wyjątkowego w sposobie, w jaki muzyka, sztuka i film mieszają się w Plymouth. Jesteśmy też aktywnie zaangażowani w międzypokoleniowy projekt placemakingowy, który przekształca miasto w regionalną stolicę sztuk wizualnych - odzwierciedlone w inwestycjach Arts Council England.

W miejscach sztuki współczesnej, takich jak KARST, odbywają się innowacyjne wystawy i rezydencje sztuki współczesnej, podczas gdy na uczelni znajduje się nasza własna, uznana galeria i niezależne kino artystyczne Plymouth Arts Cinema.

Znajdziesz miejsca z muzyką na żywo, w których możesz złapać lokalne i koncertujące zespoły, a także kreatywne społeczności DIY i firmy interesujące społeczność pojawiające się w całym mieście. Projekt rewitalizacji Market Hall w Devonport o wartości 7,2 miliona funtów, prowadzony przez Real Ideas Organization, ma na celu stworzenie cyfrowego centrum sztuki, działalności społeczności i przedsiębiorstw, tworzenia miejsc pracy i możliwości.

W mieście odbywają się główne wystawy, w tym British Art Show 7 (z British Art Show 9 ma powrócić do Plymouth w 2021 r.), We The People Are The Work, Rebel Film Festival i The Atlantic Project, w których biorą udział międzynarodowi artyści, w tym Ryoji Ikeda. , Kolektyw Postcommodity, Ciara Phillips i Matt Stokes do miasta ze specjalnie zamówionymi instalacjami site-specific.

Oprócz ukochanych przestrzeni kreatywnych w mieście, niedawno otwarto wiele nowo powstałych centrów sztuki i przedsiębiorczości.

The Box to nowy dom dla muzeum i archiwów miejskich w Plymouth, z odbudową o wartości 40 milionów funtów, która ma zostać otwarta w 2020 r., Z siedmioma stałymi galeriami na dużą skalę, w tym kolekcjami z South West Film and Television Archive.

W międzyczasie Ocean Studios w historycznym Royal William Yard w Plymouth oferuje obiekty do współpracy, rezydencje i warsztaty na otwartej przestrzeni i jest już domem dla wielu kreatywnych, niezależnych firm - od warsztatów sitodruku po współczesnych jubilerów.

Artystyczny duch Plymouth świeci także w Theatre Royal, największym i najczęściej uczęszczanym regionalnym teatrze produkcyjnym w Wielkiej Brytanii. Nasza relacja z teatrem stwarza możliwości współpracy i doświadczenia branżowego - obecnie jest miejscem naszej ceremonii wręczenia dyplomów.

Plymouth Pavilions przyciąga największe nazwiska w dziedzinie muzyki i komedii, a całe miasto angażuje się w MTV Presents Ocean City Sounds, coroczny festiwal muzyczny przyciągający m.in. Clean Bandit, Rudimental i Charli XCX.

Poza Plymouth

Zaledwie rzut kamieniem dalej znajdują się jedne z najpiękniejszych wybrzeży południowego zachodu, wrzosowiska i prehistoryczne lasy, a także ekscytujące kreatywne centra, w których można odkryć niezależne sklepy i kawiarnie, przestrzenie wystawowe i wiele innych.

W pobliskim mieście targowym Totnes znajdują się niezwykłe sklepy vintage i eklektyczne sklepy z płytami - idealne miejsce na dzień spędzony na zwiedzaniu rynków, galerii i zakupów.

Wielokrotnie nagradzany fotograf Nicholas White przyjął Dartmoora podczas studiów w Plymouth College of Art .

Mniej niż godzinę drogi, Eden Project jest największym na świecie krytym lasem deszczowym i każdego lata gości Eden Sessions, podczas których artyści, w tym Björk, Muse, Massive Attack i PJ Harvey, grają intymne pokazy w tej zapierającej dech w piersiach scenerii.

Nieco dalej w Kornwalii znajdziesz małe miasteczko St Ives. Położone na zboczu wzgórza i wychodzące na Ocean Atlantycki, St Ives jest domem dla Tate St Ives, celebrując artystyczne powiązania miasta, które było celem podróży artystów od czasów wiktoriańskich. Znane nazwiska związane z miastem to od Marka Rothko po Barbarę Hepworth - obowiązkowa wizyta podczas studiów w Plymouth College of Art .

Zawsze kochaliśmy nasze miasto, ale ostatnio jest jeszcze głośniej niż zwykle. Przyjdź i przekonaj się sam.

Międzynarodowe otwarte wydarzenie online: Życie i nauka w Wielkiej Brytanii

16.09.20, godz.11: 00 - 12:00

Zanim zdecydujesz, gdzie chcesz się uczyć i jaki kurs jest dla Ciebie odpowiedni, warto wziąć udział w wydarzeniu online i porozmawiać z prawdziwymi pracownikami i studentami o dostępnych opcjach. Jeśli jesteś studentem z zagranicy i zastanawiasz się, jak to jest mieszkać i studiować w Wielkiej Brytanii, dlaczego nie przyjść na nasze następne międzynarodowe wydarzenie otwarte online: Życie i nauka w Wielkiej Brytanii, które odbędzie się w godzinach 11.00-12.00 w środę 16 września 2020 r.

Dołącz do dr Marka Kerrigana, naszego dyrektora ds. Nauczania, uczenia się i doskonalenia, oraz doktorantki Cynthii Hart, międzynarodowej studentki badającej międzynarodowe doświadczenia w nauce, którzy omawiają przystosowanie się do życia i studiowania w Plymouth, brytyjskim Ocean City. Nasi studenci zagraniczni są cenioną częścią naszego ciała studenckiego i korzystają z bogatego doświadczenia kulturowego, twórczego i akademickiego podczas studiowania z nami.

Od wniosków wizowych po wsparcie finansowe i wymagania językowe - jesteśmy tutaj, aby wspierać Twoją podróż do kreatywnej nauki w Wielkiej Brytanii. Dowiedz się o życiu w Plymouth (jednym z najbezpieczniejszych miast w Wielkiej Brytanii), naszej lokalnej kulturze i dziedzictwie, możliwościach zakwaterowania i wsparciu, które pomoże Ci osiedlić się w nowym otoczeniu.

Zapraszamy do odwiedzenia nas, ale aby jak najlepiej wykorzystać wydarzenie i otrzymać więcej informacji drogą mailową, zalecamy wcześniejszą rezerwację miejsca . Aby dołączyć do rozmowy, wystarczy skonfigurować komputer, tablet lub telefon komórkowy i kliknąć łącze podane w wiadomości e-mail oraz w harmonogramie poniżej.

Harmonogram

Prezentacja na żywo | 11.00-11.40
Dołącz do naszego zespołu rekrutacyjnego i wsparcia studentów, aby uzyskać przegląd studiów w Plymouth College of Art , międzynarodowy proces składania wniosków i możliwości studiowania w aktywnej, interdyscyplinarnej społeczności myślicieli i twórców.

Pytania i odpowiedzi | 11.40-12.00
Po prezentacji na żywo nasz zespół będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące opłat, wiz, przeprowadzki do Wielkiej Brytanii i życia w niej.

Lokalizacje

Plymouth

Address
Plymouth College of Art,
Tavistock Place

PL4 8AT Plymouth, Anglia, Wielka Brytania

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy